Porsche Taycan 4 Black Edition
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Gri Volcano Metalizat
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Garanția bateriei Porsche HV
- 8 ani sau până la 160.000 km
- Motor
- Electric
- Autonomie combinată (WLTP)
- 628 km
- Conținutul energetic al bateriei (brut)
- 105,0 kWh
- Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu putere maximă de încărcare (10 până la 80%)
- 18,00 min
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere overboost cu Launch Control de până la
- 320 kW / 435 hp
Interior din piele Club Olea, maro truffle
Olea Club leather is a special kind of leather, which is vegetable tanned using an olive leaf extract. Through a particular surface finish, the leather also achieves its unique club leather appearance.
With Olea club leather in equipment colour Truffle Brown:
- seat centres front and rear
- seat bolsters front and rear
- back of the front seats
- headrests front and rear
- dashboard upper, front and lower sections
- centre console main storage compartment lid
- centre console side panel
- door waist rails front and rear
- door panels front and rear
- decorative areas in the doors front and rear (not applicable in connection with interior packages)
The equipment also includes the following items:
- steering wheel rim in smooth-finish leather
- steering wheel airbag module in smooth-finish leather
E-Performance
Autonomie
628kmTimp de încărcare
18,00minLa stația de încărcareTimp de încărcare
11,0hLa domiciliuPerformance Battery Plus cu o garanție de 8 ani
Autonomie mai mare și potențial de performanță ridicat prin module suplimentare de celule.

Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Versiune standard
Exterior
Sedan
Plafon din aluminiu
Transmisie / Șasiu
Transmisie cu o treapta pentru puntea fata si 2 trepte pentru puntea spate
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Jante vopsite in culoare standard
Interior
Reglaj electric pentru coloana volanului
Carlige ancorare ISOFIX/I-Size pentru scaunele exterioare spate
Audio / Comunicații
Navigation High
E-Mobility
Porsche Intelligent Range Manager
On-Board AC Charger cu o putere de incarcare de pana la 11 kW
Cablu de încărcare pentru încărcarea la încărcătoare cu curent alternativ cu lungimea de 6 m (până la 11 kW)
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Pregatire Alcohol Interlock
Pachet memorie pentru sofer si pasager
Triunghi reflectorizant
Avertizare și asistență la frânare
Sistem emergency call eCall si bCall
Keyless Drive
Fara soft-close
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Putere maximă | 320 kW / 435 hp |
| Putere overboost cu Launch Control de până la | 320 kW / 435 hp |
| Putere pe 30 de minute | 163 kW / 222 hp |
| Cuplu maxim cu Launch Control până la | 610 Nm |
Performanta
| Viteza maximă | 230 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h cu Launch Control | 4,6 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu Launch Control | 10,4 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu Launch Control | 16,4 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu Launch Control | 2,8 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.963 mm |
| Lățime totală | 1.966 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.950 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.144 mm |
| Înălțime | 1.379 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 1.379 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra-jos) | 1.357 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 1.369 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 1.399 mm |
| Ampatament | 2.900 mm |
| Diametru cerc de virare | 11,7 m |
| Raza de bracaj a ecartamentului roților | 11,0 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.255 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.250 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.325 kg |
| Greutate totală admisă | 2.880 kg |
| Sarcina maximă | 630 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 75 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje închis (V210-2) | 407 l |
| Volumul compartimentului pentru bagaje (față) | 81 l |
| Consolă față | 997 mm |
| Consolă spate | 1.066 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 127 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 117 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 147 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 11,1 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 14,2 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 10,6 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 9,8 ° |
| Unghi de rupere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 12,2 ° |
Autonomie
| Autonomie combinată (WLTP) | 628 km |
| Autonomie în oraș (WLTP) | 687 km |
Capacitate baterie și incarcare
| Conținutul energetic al bateriei (brut) | 105,0 kWh |
| Conținutul energetic al bateriei (utilizabil net) | 97,0 kWh |
| Putere maximă de încărcare (CC) | 320,0 kW |
| Timp de încărcare curent alternativ (AC) la 11 kW (de la 0 la până la 100%) | 11,0 h |
| Timp de încărcare pentru curent alternativ (AC) cu 22 kW (de la 0 la 100%) | 6,0 h |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu 400 A (0 până la 100%) | 18,00 min |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu 120 kW (500 V, 250 A, de la 10 la 80 %) | 46,00 min |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu 150 kW (10 până la 80 %) | 33,00 min |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu putere maximă de încărcare (10 până la 80%) | 18,00 min |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Consum electric combinat (WLTP) | 18,2 kWh/100 km |
| Consum electric în oraș (WLTP) | 16,6 kWh/100 km |
| Consum electric urban (WLTP) | 17,0 kWh/100 km |
| Consum electric suburban (WLTP) | 16,3 kWh/100 km |
| Consum electric extraurban (WLTP) | 16,7 kWh/100 km |
| Consumul de energie electrică pe autostradă (WLTP) | 21,3 kWh/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 65 dB |

