Porsche Panamera 4S E-Hybrid
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Crayon
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Plug-in hibrid
- Autonomie electrică combinată (EAER, WLTP)
- 88 km
- Conținutul energetic al bateriei (brut)
- 25,9 kWh
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă combinată
- 400 kW / 544 hp
- Consumul mediu de combustibil combinat (WLTP)
- 3,4 l/100 km
Interior din piele Club Barrique
Interiorul din piele pentru club este caracterizat de o piele Nappa de înaltă calitate, cu o suprafață foarte moale și contraste naturale între lumini și întuneric. O cusătură transversală suplimentară pe partea superioară a bordului și pe panourile ușilor față și spate subliniază atenția la detalii.
Finisate în piele club:
- Scaune față și spate
- Partea superioară și inferioară a bordului, inclusiv capacul torpedoului
- Ornamentele ușilor față și spate, inclusiv panourile ușilor și cotierele
- Consola centrală, inclusiv cotierele față și spate
- Ornamentele volanului
- Modulul airbag pe volan
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Echipare "S"
Exterior
Fara bare longitudinale
Manere deschidere usi vopsite in culoarea exterioara
Plafon din aluminiu
Praguri laterale
Transmisie / Șasiu
Rezervor 80 litri
Baterie pentru pornire
Jante
Compus de etanșare a anvelopelor și compresor electric de aer
Interior
Schimbator de viteze PDK imbracat in piele
Sistem de avertizare pentru centura de siguranță pentru șofer si pasageri
Parasolare pentru sofer si pasager
Pedale de culoare neagra
Tetiere
Audio / Comunicații
E-Mobility
On-Board AC Charger cu o putere de incarcare de pana la 11 kW
Cablu de încărcare pentru încărcarea la încărcătoare cu curent alternativ cu lungimea de 6 m (până la 11 kW)
Fara cablu de incarcare PHEV
Rază lumini
Oglinzile interioare și exterioare cu reglare automată antiorbire
Sisteme de confort și asistență
Pregatire Alcohol Interlock
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.894 cm³ / 2,9 l |
| Diametru | 84,5 mm |
| Cursă | 86,0 mm |
| Putere maximă combinată | 400 kW / 544 hp |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 260 kW / 353 hp |
| Putere maximă motor electric | 140 kW / 190 hp |
| Cuplu maxim combinat | 750 Nm |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 500 Nm |
| Cuplu maxim motor electric | 450 Nm |
| Turația maximă a motorului | 6.800 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 89,0 kW/l / 121,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 290 km/h |
| Viteza maximă în regim electric | 140 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 3,7 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 8,6 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 13,7 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu pachetul Sport Chrono | 2,4 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 5.052 mm |
| Lățime totală | 1.937 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.983 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.165 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 1.423 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra-jos) | 1.400 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 1.413 mm |
| Ampatament | 2.950 mm |
| Diametru cerc de virare | 11,4 m |
| Raza de bracaj a ecartamentului roților | 10,7 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.299 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.255 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.330 kg |
| Greutate totală admisă | 2.840 kg |
| Sarcina maximă | 585 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 75 kg |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.264 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 430 l |
| Consolă față | 972 mm |
| Consolă spate | 1.130 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 134 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 124 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 12,8 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 16,4 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 11,0 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 10,3 ° |
Autonomie
| Autonomie electrică în oraș (WLTP) | 87 km |
| Autonomie electrică combinată (EAER, WLTP) | 88 km |
| Autonomie electrică în oraș (EAER, WLTP) | 90 km |
Capacitate baterie și incarcare
| Conținutul energetic al bateriei (brut) | 25,9 kWh |
| Timp de încărcare pentru curent alternativ (AC) cu 11 kW (de la 0 la 100%) | 2,7 h |
Consum și emisii
| Emisii de CO₂ ponderate combinate (WLTP) | 78 g/km |
| Emisii de CO₂ cu baterie descărcată combinat (WLTP) | 207 g/km |
| Consum electric ponderat combinat (WLTP) | 17,9 kWh/100 km |
| Consum electric combinat cu descărcare completă (WLTP) | 25,3 kWh/100 km |
| Consumul electric combinat complet electric (WLTP) | 27,0 kWh/100 km |
| Consumul electric în regim urban exclusiv electric (WLTP) | 26,4 kWh/100 km |
| Consum electric urban complet electric (WLTP) | 28,4 kWh/100 km |
| Consumul electric în regim suburban (WLTP) | 25,4 kWh/100 km |
| Consum electric în regim exclusiv electric extraurban (WLTP) | 24,4 kWh/100 km |
| Consum electric pe autostradă (WLTP) | 30,9 kWh/100 km |
| Consumul mediu de combustibil combinat (WLTP) | 3,4 l/100 km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 1,0 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată combinat (WLTP) | 9,1 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în mediul urban (WLTP) | 14,3 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în suburbii (WLTP) | 8,7 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în afara orașului (WLTP) | 7,8 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată pe autostradă (WLTP) | 8,6 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 68 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 87 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.750 r/min |