Porsche Panamera 4
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Gri Volcano Metalizat
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Benzină
- Transmisie
- PDK (transmisie automată)
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă motor cu ardere internă
- 260 kW / 353 hp
- Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono
- 4,8 sec
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 10,7 l/100 km
Interior din piele in 2 tonuri Negru si gri Kalahari, cu finisaj neted
Leather interior in the colour combination Black/Kalahari
In smooth-finish leather:
- Front and rear seat centres
- Front and rear seat bolsters
- Front of the headrests in the front and rear
- Top and bottom part of the dashboard including the glove compartment lid
- Front and rear door trims including door panels and armrests
- Centre console including armrests at front and rear
- Steering wheel rim
- Steering wheel airbag module
Finished in contrast colour:
- Dashboard lower section including glove compartment lid
- Front centre console side panel
- Upper part of the front and rear door trims
- Outer front and rear seat centres
- Outer front and rear seat bolsters
- Outer front and rear headrests
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Rezervor 90 litri
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Echipare "baza"
Exterior
Fara bare longitudinale
Plafon din aluminiu
Praguri laterale
Manere deschidere usi vopsite in culoarea exterioara
Transmisie / Șasiu
Rezervor 75 litri
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Compus de etanșare a anvelopelor și compresor electric de aer
Interior
Schimbator de viteze PDK imbracat in piele
Sistem de avertizare pentru centura de siguranță pentru șofer si pasageri
Parasolare pentru sofer si pasager
Pedale de culoare neagra
Tetiere
Audio / Comunicații
E-Mobility
Fara cablu de incarcare Mode3
Fara cablu de incarcare PHEV
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pregatire Alcohol Interlock
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Keyless Drive
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.894 cm³ / 2,9 l |
| Diametru | 84,5 mm |
| Cursă | 86,0 mm |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 260 kW / 353 hp |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 500 Nm |
| Turația maximă a motorului | 6.800 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 89,0 kW/l / 121,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 270 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h | 5,0 sec |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 4,8 sec |
| Accelerație 0-160 km/h | 12,2 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 11,9 sec |
| Accelerație 0-200 km/h | 20,3 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 20,0 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h | 3,5 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 5.052 mm |
| Lățime totală | 1.937 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.983 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.165 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 1.423 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra-jos) | 1.400 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 1.413 mm |
| Ampatament | 2.950 mm |
| Diametru cerc de virare | 11,9 m |
| Raza de bracaj a ecartamentului roților | 11,2 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 1.984 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 1.920 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 1.995 kg |
| Greutate totală admisă | 2.540 kg |
| Sarcina maximă | 620 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 75 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (cu frână) | 2.200 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (fără frână) | 750 kg |
| Sarcina verticală maximă a cuplajului remorcii | 100 kg |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.328 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 494 l |
| Consolă față | 972 mm |
| Consolă spate | 1.130 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 132 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 122 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 12,6 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 16,4 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 10,9 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 10,1 ° |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 243 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 10,7 l/100 km |
| Consum de combustibil în oraș (WLTP) | 16,6 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 10,9 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 9,2 l/100 km |
| Consumul de combustibil pe autostradă (WLTP) | 9,7 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 69 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 76 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 2.850 r/min |