Porsche Cayenne S E-Hybrid
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Gri Arctic
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Plug-in hibrid
- Autonomie electrică combinată (EAER, WLTP)
- 79 km
- Conținutul energetic al bateriei (brut)
- 25,9 kWh
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă combinată
- 382 kW / 519 hp
- Consumul mediu de combustibil combinat (WLTP)
- 4,3 l/100 km
Interior din piele cu finisaj neted, in doua tonuri, Negru-Crayon
Leather interior in colour combination:
Black/Crayon:
In smooth-finish leather:
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
- armrest and handle in front and rear door panels
- armrest centre console front and folding rear armrest
- handles in centre console
- steering wheel rim
- steering wheel airbag module
- dashboard upper and lower section including glove compartment cover
- door waist rails, upper centre door panel and paneling storage compartment front and rear
- side panel centre console
In contrasting colour:
- Dashboard lower section including glove compartment cover
- Centre console
- Upper centre door panel front and rear
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
Note:
Seat back of front seat in synthetic leather, back of headrest comfort seat (8- and 14-way) painted
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Compus de etanșare a anvelopelor și compresor electric de aer
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Echipare "baza"
Echipare "S"
Exterior
Fara bare longitudinale
Transmisie / Șasiu
Rezervor 70 litri
Baterie pentru pornire
Suspensie standard
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Carlige ancorare ISOFIX/I-Size pentru scaunele exterioare spate
Centuri de siguranță automate în trei puncte cu dispozitiv de pretensionare reversibil al centurii de siguranță
Audio / Comunicații
Navigation High
Control vocal
E-Mobility
Electric Sound
On-Board AC Charger cu o putere de incarcare de pana la 11 kW
Fara cablu de incarcare PHEV
Capac rezervor
Rază lumini
Parbriz cu sticla termoizolata
Sisteme de confort și asistență
Portbagaj actionat electric
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Filtru de particule/polen cu filtru de carbon activ
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.995 cm³ / 3,0 l |
| Diametru | 84,5 mm |
| Cursă | 89,0 mm |
| Putere maximă combinată | 382 kW / 519 hp |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 260 kW / 353 hp |
| Putere maximă motor electric | 130 kW / 176 hp |
| Cuplu maxim combinat | 750 Nm |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 500 Nm |
| Cuplu maxim motor electric | 460 Nm |
| Turația maximă a motorului | 6.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 87,0 kW/l / 118,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 263 km/h |
| Viteza maximă în regim electric | 135 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 4,7 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 10,6 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 16,8 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu pachetul Sport Chrono | 2,9 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.930 mm |
| Lățime totală | 1.983 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.997 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.194 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 1.678 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra-jos) | 1.653 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 1.668 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 1.693 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra off-road) | 1.723 mm |
| Ampatament | 2.895 mm |
| Diametru cerc de virare | 12,1 m |
| Raza de bracaj a ecartamentului roților | 11,3 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.409 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.410 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.485 kg |
| Greutate totală admisă | 3.135 kg |
| Sarcina maximă | 725 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 100 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (cu frână) | 3.500 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (fără frână) | 750 kg |
| Sarcina verticală maximă a cuplajului remorcii | 140 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje închis (V210-2) | 545 l |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.563 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 627 l |
| Consolă față | 1.013 mm |
| Consolă spate | 1.022 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 190 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 180 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 205 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 235 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 23,7 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 20,7 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 27,1 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 24,1 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 17,1 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 16,2 ° |
| Unghi de rupere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 18,4 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 21,0 ° |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie din oțel (DIN) | 250 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 250 mm |
| Adâncime maximă de trecere prin apă (suspensie din oțel) | 250 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 225 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 250 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 280 mm |
Autonomie
| Autonomie electrică în oraș (WLTP) | 82 km |
| Autonomie electrică combinată (EAER, WLTP) | 79 km |
| Autonomie electrică în oraș (EAER, WLTP) | 86 km |
Capacitate baterie și incarcare
| Conținutul energetic al bateriei (brut) | 25,9 kWh |
| Timp de încărcare pentru curent alternativ (AC) cu 11 kW (de la 0 la 100%) | 2,7 h |
Consum și emisii
| Emisii de CO₂ ponderate combinate (WLTP) | 97 g/km |
| Emisii de CO₂ cu baterie descărcată combinat (WLTP) | 234 g/km |
| Consum electric ponderat combinat (WLTP) | 19,6 kWh/100 km |
| Consum electric combinat cu descărcare completă (WLTP) | 30,8 kWh/100 km |
| Consumul electric combinat complet electric (WLTP) | 30,6 kWh/100 km |
| Consumul electric în regim urban exclusiv electric (WLTP) | 28,3 kWh/100 km |
| Consum electric urban complet electric (WLTP) | 29,4 kWh/100 km |
| Consumul electric în regim suburban (WLTP) | 27,7 kWh/100 km |
| Consum electric în regim exclusiv electric extraurban (WLTP) | 28,7 kWh/100 km |
| Consum electric pe autostradă (WLTP) | 35,8 kWh/100 km |
| Consumul mediu de combustibil combinat (WLTP) | 4,3 l/100 km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 0,8 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată combinat (WLTP) | 10,3 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în mediul urban (WLTP) | 14,0 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în suburbii (WLTP) | 9,3 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în afara orașului (WLTP) | 9,1 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată pe autostradă (WLTP) | 10,6 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 66 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 84 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.750 r/min |