Porsche Cayenne
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Gri Quartzite Metalizat
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Benzină
- Transmisie
- Transmisie automată
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă motor cu ardere internă
- 260 kW / 353 hp
- Accelerație 0-100 km/h
- 6,0 sec
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 10,9 l/100 km
Interior partial din piele de culoare neagra
With embossed leather in interior colour:
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
- handles in front and rear door panels
- handles in centre console
Steering wheel rim in smooth-finish leather
In combination with Adaptive Sports Seats in Front (18-Way, electric) with smooth-finish leather:
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Rezervor 90 litri
Jante
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Echipare "baza"
Echipare "baza"
Exterior
Plafon din aluminiu
Praguri laterale
Fara bare longitudinale
Spoiler
Transmisie / Șasiu
Suspensie standard
Rezervor 75 litri
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Volan cu reglaj manual
Fara ceas Sport Chrono/busola
Carlige ancorare ISOFIX/I-Size pentru scaunele exterioare spate
Schimbator de viteze imbracat in piele
Centuri de siguranță automate în trei puncte cu dispozitiv de pretensionare reversibil al centurii de siguranță
Pedale de culoare neagra
Audio / Comunicații
Navigation High
Control vocal
E-Mobility
Fara cablu de incarcare Mode3
Fara cablu de incarcare PHEV
Rază lumini
Parbriz cu sticla termoizolata
Sisteme de confort și asistență
Portbagaj actionat electric
Filtru de particule/polen cu filtru de carbon activ
Pachet nefumatori
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.995 cm³ / 3,0 l |
| Diametru | 84,5 mm |
| Cursă | 89,0 mm |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 260 kW / 353 hp |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 500 Nm |
| Turația maximă a motorului | 6.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 87,0 kW/l / 118,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 248 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h | 6,0 sec |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 5,7 sec |
| Accelerație 0-160 km/h | 13,9 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 13,6 sec |
| Accelerație 0-200 km/h | 24,0 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 23,7 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h | 4,0 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.930 mm |
| Lățime totală | 1.983 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.997 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.194 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 1.698 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 1.679 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra-jos) | 1.654 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 1.669 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 1.694 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra off-road) | 1.725 mm |
| Ampatament | 2.895 mm |
| Diametru cerc de virare | 12,1 m |
| Raza de bracaj a ecartamentului roților | 11,3 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.122 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.055 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.130 kg |
| Greutate totală admisă | 2.835 kg |
| Sarcina maximă | 780 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 100 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (cu frână) | 3.500 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (fără frână) | 750 kg |
| Sarcina verticală maximă a cuplajului remorcii | 140 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje închis (V210-2) | 698 l |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.708 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 772 l |
| Consolă față | 1.013 mm |
| Consolă spate | 1.022 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 212 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 193 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 183 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 208 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 238 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 25,4 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 22,3 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 23,9 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 21,0 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 27,4 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 24,3 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 18,9 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 17,2 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 16,4 ° |
| Unghi de rupere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 18,6 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 21,2 ° |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie din oțel (DIN) | 500 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 500 mm |
| Adâncime maximă de trecere prin apă (suspensie din oțel) | 500 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 475 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 500 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 530 mm |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 246 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 10,9 l/100 km |
| Consum de combustibil în oraș (WLTP) | 15,6 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 10,9 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 9,2 l/100 km |
| Consumul de combustibil pe autostradă (WLTP) | 10,5 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 69 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 81 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.750 r/min |