Porsche Cayenne (MY24)
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Negru Chromite Metalizat
- Culoare interioara
- Kilometraj
- 50.000 km
- Prima inregistrare
- 10/2023
- Proprietari anteriori
- 1
- Istoricul daunelor
- Fără daune
- Garanție aprobată Porsche
- 5 luni termen rămas
- Motor
- Benzină
- Transmisie
- Transmisie automată
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă motor cu ardere internă
- 260 kW / 353 hp
- Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono
- 5,7 sec
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 11,0 l/100 km
Interior din piele in doua nuante, piele cu finisaj neted, Negru/Bej Mojave
Interior din piele în combinație de culori:
Negru și Bej Mojave
Din piele cu finisaj neted:
- centrul scaunelor fata si spate
- suporturi laterale interioare pentru scaunele din față și din spate
- centru tetieră față și spate
- cotieră și mâner uși față și din spate
- cotiera consola centrala fata si cotiera rabatabila spate
- manere in consola centrala
- volan
- modul airbag pe volan
- secțiunea superioară și inferioară a planșei de bord, inclusiv capacul torpedoului
- panou usi fata si spate
- panou lateral consola centrala
În culoare contrastantă:
- secțiunea inferioară a planșei de bord, inclusiv capacul torpedoului
- consola centrala cu manere
- panoul superior al ușii și compartimentul de depozitare
- centrul scaunelor fata si spate
- suporturi laterale interioare pentru scaunele din față și din spate
- centru tetieră față și spate
- cotiera si maner in fata
- panou usi fata si spate
- panou lateral consola centrala
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Rezervor 90 de litri
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Exterior
Praguri laterale
Ornament spoiler
Oglinzi exterioare vopsite negru
Eliminarea logo-ului "GTS" de pe ambele usi din fata
Manere usi vopsite in culoarea exterioara
Difuzor spate cu design louvered
Capota activa
Eleron plafon vopsit in culoarea exterioara
Plafon din aluminiu
Transmisie / Șasiu
Suspension standard
Rezervor 75 litri
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Cadran tahometru negru
Coloana volan reglabila manual
Puncte de montare scaun copil ISOFIX pentru scaunul pasagerului
Schimbator de viteze imbracat in piele
Pedale si footrest de culoare neagra
Parasolare pentru locurile fata
Audio / Comunicații
Comanda vocala
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Eliminare pachet fumatori
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Filtru de particule/polen cu filtru activ de carbon
Lane Keep Assist
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanție aprobată Porsche
5 luni termen rămas
Stare și istoric
Conditie Masina second-hand (autoturism de schimb pentru clienți) Vehiculele de înlocuire pentru clienți sunt puse la dispoziție de către dealer în timpul reparațiilor extinse. Acest lucru poate avea ca rezultat un kilometraj variabil la livrare. Acest lucru poate duce la variații ale kilometrajului la livrare. |
Kilometraj 50.000 km Kilometraj variabil - Vehiculul este încă în uz |
Prima inregistrare 10/2023 |
Proprietari anteriori 1 (Porsche Center Bucharest) |
Istoricul serviciului complet Da, fiecare vizită la service efectuată |
Istoricul daunelor Fără daune |
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.995 cm³ / 3,0 l |
| Diametru | 84,5 mm |
| Cursă | 89,0 mm |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 260 kW / 353 hp |
| Puterea maximă a motorului cu ardere internă la gama de turații | 5.400 - 6.400 r/min |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 500 Nm |
| Cuplul maxim al motorului cu ardere internă la intervalul de turații | 1.450 - 4.500 r/min |
| Turația maximă a motorului | 6.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 86,8 kW/l / 118,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 248 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h | 6,0 sec |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 5,7 sec |
| Accelerație 0-160 km/h | 13,9 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 13,6 sec |
| Accelerație 0-200 km/h | 24,0 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 23,7 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h | 4,0 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.930 mm |
| Lățime totală | 1.983 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.194 mm |
| Înălțime | 1.698 mm |
| Ampatament | 2.895 mm |
| Diametru cerc de virare | 12,2 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.122 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.055 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.130 kg |
| Greutate totală admisă | 2.835 kg |
| Sarcina maximă | 780 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 100 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (cu frână) | 3.500 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (fără frână) | 750 kg |
| Sarcina verticală maximă a cuplajului remorcii | 140 kg |
| Capacitate rezervor combustibil | 75 l |
| Volumul compartimentului pentru bagaje închis (V210-2) | 698 l |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.708 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 772 l |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (DIN) | 212 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel | 212 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 193 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 238 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (DIN) | 25,2 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (DIN) | 22,1 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 23,9 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 21,0 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (DIN) | 18,9 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 17,2 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 21,2 ° |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie din oțel (DIN) | 500 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 475 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 530 mm |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 251 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 11,0 l/100 km |
| Consum de combustibil în oraș (WLTP) | 15,6 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 11,0 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 9,4 l/100 km |
| Consumul de combustibil pe autostradă (WLTP) | 10,8 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 69 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 81 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.750 r/min |