Porsche Cayenne Electric
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Monteverde Metallic
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Garanția bateriei Porsche HV
- 8 ani sau până la 160.000 km
- Motor
- Electric
- Autonomie combinată (WLTP)
- 629 km
- Conținutul energetic al bateriei (brut)
- 113,0 kWh
- Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu putere maximă de încărcare (10 până la 80%)
- 16,00 min
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere overboost cu Launch Control de până la
- 325 kW / 442 hp
Interior din piele de culoare neagra, cu finisaj neted
Leather interior in Black:
Upholstered in smooth-finish leather in interior colour Black:
- Front and rear seat centre panels
- Front and rear seat bolsters inside
- Headrest centre panels and sides front and rear
- Steering wheel rim
- Steering wheel airbag module
- Dash panel upper and lower part
- Major parts of the door panel including armrest and front and rear door handles
- Centre console armrest front
- Centre console upper side panels
Note: Seat backs of front seat in synthetic leather. Only in conjunction with Comfort Seats (14-way, electric) or Adaptive Sports Seats (18-way, electric)
E-Performance
Autonomie
629kmTimp de încărcare
16,00minLa stația de încărcareTimp de încărcare
11,0hLa domiciliuBaterie standard cu o garanție de 8 ani
Bateria performantă oferă o autonomie mare datorită capacității sale ridicate. Sistemul optimizat de gestionare a bateriei protejează componentele și le prelungește durata de viață.

Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
E-Mobility
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Exterior
Sistem de siguranta pentru pietoni
Plafon din aluminiu
Transmisie / Șasiu
Porsche E-Performance Powertrain cu permanent magnet synchronous motor pentru puntea fata si puntea spate
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Centuri de siguranță automate în trei puncte cu dispozitiv de pretensionare reversibil al centurii de siguranță
Audio / Comunicații
Navigation High
E-Mobility
On-Board AC Charger cu o putere de incarcare de pana la 11 kW
Cablu de încărcare pentru încărcarea la încărcătoare cu curent alternativ cu lungimea de 6 m (până la 11 kW)
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachet nefumatori
Pregatire Alcohol Interlock
Triunghi reflectorizant
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Putere maximă | 300 kW / 408 hp |
| Putere overboost cu Launch Control de până la | 325 kW / 442 hp |
| Putere pe 30 de minute | 166 kW / 226 hp |
| Cuplu maxim cu Launch Control până la | 835 Nm |
Performanta
| Viteza maximă | 230 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h cu Launch Control | 4,8 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu Launch Control | 11,3 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu Launch Control | 18,4 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu Launch Control | 3,0 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.985 mm |
| Lățime totală | 1.980 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.999 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.199 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 1.674 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra-jos) | 1.644 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 1.659 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 1.694 mm |
| Înălțime cu suspensie pneumatică (nivel extra off-road) | 1.729 mm |
| Ampatament | 3.023 mm |
| Diametru cerc de virare | 11,6 m |
| Raza de bracaj a ecartamentului roților | 10,7 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.542 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.525 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.600 kg |
| Greutate totală admisă | 3.170 kg |
| Sarcina maximă | 645 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 100 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (cu frână) | 3.000 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (fără frână) | 750 kg |
| Sarcina verticală maximă a cuplajului remorcii | 120 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje (față) | 90 l |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.588 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 781 l |
| Consolă față | 955 mm |
| Consolă spate | 1.007 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 190 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 175 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 210 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 245 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 14,9 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 18,7 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 25,0 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 22,7 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 14,6 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel redus) | 13,4 ° |
| Unghi de rupere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 16,1 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 18,8 ° |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 500 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road) | 520 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 555 mm |
Autonomie
| Autonomie combinată (WLTP) | 629 km |
| Autonomie în oraș (WLTP) | 778 km |
| Autonomie reîncărcată în 10 minute cu putere maximă de încărcare (WLTP) | 325 km |
Capacitate baterie și incarcare
| Conținutul energetic al bateriei (brut) | 113,0 kWh |
| Putere maximă de încărcare (CC) | 390,0 kW |
| Timp de încărcare curent alternativ (AC) la 11 kW (de la 0 la până la 100%) | 11,0 h |
| Timp de încărcare pentru curent alternativ (AC) cu 22 kW (de la 0 la 100%) | 5,8 h |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu 400 A (0 până la 100%) | 18,00 min |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu 120 kW (500 V, 250 A, de la 10 la 80 %) | 52,00 min |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu 150 kW (10 până la 80 %) | 26,00 min |
| Timp de încărcare pentru curent continuu (CC) cu putere maximă de încărcare (10 până la 80%) | 16,00 min |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Consum electric combinat (WLTP) | 20,1 kWh/100 km |
| Consum electric în oraș (WLTP) | 16,2 kWh/100 km |
| Consum electric urban (WLTP) | 15,7 kWh/100 km |
| Consum electric suburban (WLTP) | 16,5 kWh/100 km |
| Consum electric extraurban (WLTP) | 18,4 kWh/100 km |
| Consumul de energie electrică pe autostradă (WLTP) | 25,4 kWh/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 66 dB |

