Porsche Cayenne E-Hybrid Coupe
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Argintiu Dolomite Metalizat
- Culoare interioara
- Kilometraj
- 21.162 km
- Prima inregistrare
- 08/2023
- Proprietari anteriori
- 1
- Istoricul daunelor
- Fără daune
- Garanție aprobată Porsche
- 12 luni
- Motor
- Plug-in hibrid
- Autonomie electrică combinată (EAER, WLTP)
- 71 km
- Conținutul energetic al bateriei (brut)
- 25,9 kWh
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă combinată
- 346 kW / 470 hp
- Consumul mediu de combustibil combinat (WLTP)
- 1,6 l/100 km
Interior din piele de culoare standard neagra, cu finisaj neted
Din piele cu finisaj neted:
- centrul scaunelor fata si spate
- suporturi laterale interioare pentru scaunele din față și din spate
- centru tetieră față și spate
- cotieră și mâner uși față și din spate
- cotiera consola centrala fata si cotiera rabatabila spate
- manere in consola centrala
- volan
- modul airbag pe volan
- secțiunea superioară și inferioară a planșei de bord, inclusiv capacul torpedoului
- panou lateral consola centrala
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Exterior
Praguri laterale
Ornament spoiler
Oglinzi exterioare vopsite negru
Eliminarea logo-ului "GTS" de pe ambele usi din fata
Manere usi vopsite in culoarea exterioara
Difuzor spate cu design louvered
Capota activa
Eleron plafon vopsit in culoarea exterioara
Transmisie / Șasiu
Capac port incarcare
Electric Sound
Rezervor 75 litri
Baterie starter
Suspension standard
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Coloana volan reglabila manual
Puncte de montare scaun copil ISOFIX pentru scaunul pasagerului
Cadran Sport Chrono de culoare neagra
Schimbator de viteze imbracat in piele
Pedale si footrest de culoare neagra
Parasolare pentru locurile fata
Audio / Comunicații
Comanda vocala
E-Mobility
Suport pentru perete
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Eliminare pachet fumatori
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Filtru de particule/polen cu filtru activ de carbon
Lane Keep Assist
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanție aprobată Porsche
12 luni

Asistență Porsche
12 luni
Mobilitate și securitate la cerere. 24 de ore pe zi. 365 de zile pe an. Asistență rapidă - oriunde și oricând aveți nevoie de ea.
Stare și istoric
Conditie Porsche Approved Pre-owned Car Vehicul cu calitate certificată, istoric complet și piese originale. |
Kilometraj 21.162 km |
Prima inregistrare 08/2023 |
Proprietari anteriori 1 |
Istoricul serviciului complet Da, fiecare vizită la service efectuată |
Istoricul daunelor Fără daune |
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.995 cm³ / 3,0 l |
| Diametru | 84,5 mm |
| Cursă | 89,0 mm |
| Putere maximă combinată | 346 kW / 470 hp |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 224 kW / 304 hp |
| Putere maximă motor electric | 130 kW / 176 hp |
| Puterea maximă a motorului cu ardere internă la gama de turații | 5.300 - 6.400 r/min |
| Cuplu maxim combinat | 650 Nm |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 420 Nm |
| Cuplu maxim motor electric | 460 Nm |
| Cuplul maxim al motorului cu ardere internă la turația motorului | 1.340 - 5.300 r/min |
| Turația maximă a motorului | 6.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 75,0 kW/l / 102,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 254 km/h |
| Viteza maximă în regim electric | 135 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 4,9 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 11,3 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 18,2 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu pachetul Sport Chrono | 3,1 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.930 mm |
| Lățime totală | 1.983 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.194 mm |
| Înălțime | 1.674 mm |
| Ampatament | 2.895 mm |
| Diametru cerc de virare | 12,1 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 2.456 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 2.455 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 2.530 kg |
| Greutate totală admisă | 3.110 kg |
| Sarcina maximă | 655 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 75 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (cu frână) | 3.500 kg |
| Capacitate maximă de remorcare (fără frână) | 750 kg |
| Sarcina verticală maximă a cuplajului remorcii | 140 kg |
| Capacitate rezervor combustibil | 75 l |
| Volumul compartimentului pentru bagaje închis (V210-2) | 404 l |
| Volumul portbagajului spate (cu scaunele rabatate) | 1.344 l |
| Volumul portbagajului deschis (V211-2) | 434 l |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (DIN) | 210 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel | 210 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (înălțime normală de rulare) | 188 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 233 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (DIN) | 25,2 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (DIN) | 22,0 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 23,2 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 20,5 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (DIN) | 18,7 ° |
| Unghiul de rupere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 16,9 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 20,8 ° |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie din oțel (DIN) | 250 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel standard) | 225 mm |
| Adâncime maximă de trecere cu suspensie pneumatică (nivel off-road suplimentar) | 280 mm |
Autonomie
| Autonomie electrică în oraș (WLTP) | 82 km |
| Autonomie electrică combinată (EAER, WLTP) | 71 km |
| Autonomie electrică în oraș (EAER, WLTP) | 88 km |
Capacitate baterie și incarcare
| Conținutul energetic al bateriei (brut) | 25,9 kWh |
| Conținutul energetic al bateriei (utilizabil net) | 21,8 kWh |
| Timp de încărcare pentru curent alternativ (AC) cu 11 kW (de la 0 la 100%) | 2,2 h |
Consum și emisii
| Emisii de CO₂ ponderate combinate (WLTP) | 36 g/km |
| Emisii de CO₂ cu baterie descărcată combinat (WLTP) | 233 g/km |
| Consum electric ponderat combinat (WLTP) | 29,3 kWh/100 km |
| Consum electric combinat cu descărcare completă (WLTP) | 32,8 kWh/100 km |
| Consumul electric combinat complet electric (WLTP) | 34,5 kWh/100 km |
| Consumul electric în regim urban exclusiv electric (WLTP) | 27,6 kWh/100 km |
| Consum electric urban complet electric (WLTP) | 28,5 kWh/100 km |
| Consumul electric în regim suburban (WLTP) | 27,0 kWh/100 km |
| Consum electric în regim exclusiv electric extraurban (WLTP) | 33,3 kWh/100 km |
| Consum electric pe autostradă (WLTP) | 48,7 kWh/100 km |
| Consumul mediu de combustibil combinat (WLTP) | 1,6 l/100 km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 0,3 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată combinat (WLTP) | 10,3 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în mediul urban (WLTP) | 13,9 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în suburbii (WLTP) | 9,1 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată în afara orașului (WLTP) | 9,0 l/100 km |
| Consumul de combustibil cu bateria descărcată pe autostradă (WLTP) | 10,8 l/100 km |