Porsche 911 GT3 with Touring Package (992 II)
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Slate Grey Neo
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Benzină
- Transmisie
- PDK (transmisie automată)
- Transmisie
- Tracțiune spate
- Putere maximă motor cu ardere internă
- 375 kW / 510 hp
- Accelerație 0-100 km/h
- 3,4 sec
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 13,8 l/100 km
Interior cu elemente extinse din piele de culoare neagra
Additional leather items to the standard interior:
dashboard upper section including instrument cluster cover, centre console knee padding, dashboard lower section including glove compartment cover, door panel upper sections, door centre panels, rear side panels.
All leather items in smooth-finish leather in Black. Decorative stitching in Black.
Leather embossing on the dashboard front section and on the side of the door panel upper section.
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Exterior
Fara bare longitudinale
Capac motor specific GT3
Sistem de siguranta pentru pietoni
Spoiler
Transmisie / Șasiu
Sistem de directie pe puntea din spate cu setari sport
Propulsie spate
Suspensie standard
Rezervor 63 litri
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM) cu mod pentru circuit
Interior
Volan cu reglaj manual
Centuri de siguranță automate în trei puncte
Pedale cu ornamente din otel inoxidabil
Fara ceas Sport Chrono/busola
Audio / Comunicații
Navigation High
Control vocal
Rază lumini
Parbriz cu sticla termoizolata
Sisteme de confort și asistență
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Pregatire Alcohol Interlock
Keyless Go
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 3.996 cm³ / 4,0 l |
| Diametru | 102,0 mm |
| Cursă | 81,5 mm |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 375 kW / 510 hp |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 450 Nm |
| Turația maximă a motorului | 9.000 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 93,0 kW/l / 127,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 311 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h | 3,4 sec |
| Accelerație 0-160 km/h | 7,0 sec |
| Accelerație 0-200 km/h | 10,8 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h | 1,9 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.570 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.834 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.033 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 1.279 mm |
| Ampatament | 2.457 mm |
| Diametru cerc de virare | 10,4 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 1.486 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 1.477 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 1.552 kg |
| Greutate totală admisă | 1.860 kg |
| Sarcina maximă | 383 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje (față) | 135 l |
| Volumul portbagajului deschis cu scaunele din spate rabatate (V211-1) | 373 l |
| Consolă față | 1.037 mm |
| Consolă spate | 1.076 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 100 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 6,3 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 9,4 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM DIN) | 10,6 ° |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 312 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 13,8 l/100 km |
| Consum de combustibil în oraș (WLTP) | 22,4 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 12,8 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 11,8 l/100 km |
| Consumul de combustibil pe autostradă (WLTP) | 12,7 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 74 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 96 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.658 r/min |