Porsche 911 Carrera GTS (992 II)
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Gt Silver Metalizat
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- T-Hybrid
- Transmisie
- Tracțiune spate
- Putere maximă combinată
- 398 kW / 541 hp
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 10,3 l/100 km
Interior din piele dark night blue (cusaturi crayon)
Following items upholstered in smooth leather:
- dashboard upper section
- dashboard lower section including glove compartment cover
- door panel upper sections
- door centre panels
- centre console side sections
- rear side panels
- seat bases
- rear side of front seat backrests
- seat centres rear
- seat bolsters rear
- transmission tunnel in rear
In conjunction with Sports Seats Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Versiune standard
Exterior
Sistem de siguranta pentru pietoni
Plafon din aluminiu
Fara bare longitudinale
Transmisie / Șasiu
Propulsie spate
Suspensie standard
Rezervor 63 litri
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Cadran instrumente de bord si sport chrono de culoare neagra
Parasolare pentru sofer si pasager
Audio / Comunicații
Navigation High
Control vocal
Rază lumini
Parbriz cu sticla termoizolata
Sisteme de confort și asistență
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Pregatire Alcohol Interlock
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Keyless Drive
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 3.591 cm³ / 3,6 l |
| Diametru | 97,0 mm |
| Cursă | 81,0 mm |
| Putere maximă combinată | 398 kW / 541 hp |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 357 kW / 485 hp |
| Putere maximă motor electric | 41 kW / 56 hp |
| Putere maximă combinată | 610 Nm |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 570 Nm |
| Turația maximă a motorului | 7.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 99,0 kW/l / 135,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 312 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 3,0 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 6,8 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 10,5 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu pachetul Sport Chrono | 1,9 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.553 mm |
| Lățime totală | 1.852 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.834 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.033 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 1.306 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 1.296 mm |
| Ampatament | 2.450 mm |
| Diametru cerc de virare | 10,9 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 1.604 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 1.595 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 1.670 kg |
| Greutate totală admisă | 2.045 kg |
| Sarcina maximă | 450 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 75 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje (față) | 135 l |
| Volumul portbagajului deschis cu scaunele din spate rabatate (V211-1) | 261 l |
| Consolă față | 1.016 mm |
| Consolă spate | 1.087 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 121 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 113 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 9,0 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 14,6 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 8,6 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 13,9 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 13,0 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 12,1 ° |
Consum și emisii
| Emisii de CO₂ combinate (WLTP) | 234 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 10,3 l/100 km |
| Consum de combustibil în mediul urban (WLTP) | 17,0 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 10,5 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 8,8 l/100 km |
| Consum de combustibil pe autostradă (WLTP) | 9,0 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 71 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 98 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.325 r/min |