Porsche 911 Carrera Cabriolet (992 II)
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Crayon
- Culoare interioara
- Culoare plafon
- Soft top albastru
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Benzină
- Transmisie
- PDK (transmisie automată)
- Transmisie
- Tracțiune spate
- Putere maximă motor cu ardere internă
- 290 kW / 394 hp
- Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono
- 4,1 sec
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 10,2 l/100 km
Interior din piele in 2 tonuri, dark night blue si crayon
Two-tone combinations: Dark Night Blue and Crayon.
Following items upholstered in smooth leather:
- dashboard upper section
- dashboard lower section including glove compartment cover
- door panel upper sections
- door centre panels
- centre console side sections
- rear side panels
- seat bases
- rear side of front seat backrests
- seat centres rear
- seat bolsters rear
- transmission tunnel in rear
In conjunction with Sports Seats Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Versiune standard
Exterior
Fara bare longitudinale
Sistem de siguranta pentru pietoni
Transmisie / Șasiu
Propulsie spate
Suspensie standard
Rezervor 63 litri
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Sistem de avertizare pentru centura de siguranță pentru șofer si pasageri
Parasolare pentru sofer si pasager
Audio / Comunicații
Navigation High
Control vocal
Rază lumini
Parbriz cu sticla termoizolata
Sisteme de confort și asistență
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Pregatire Alcohol Interlock
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Keyless Drive
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.981 cm³ / 3,0 l |
| Diametru | 91,0 mm |
| Cursă | 76,4 mm |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 290 kW / 394 hp |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 450 Nm |
| Turația maximă a motorului | 7.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 96,0 kW/l / 131,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 291 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h | 4,3 sec |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 4,1 sec |
| Accelerație 0-160 km/h | 9,6 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 9,3 sec |
| Accelerație 0-200 km/h | 15,1 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 14,8 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h | 2,6 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h cu pachetul Sport Chrono | 2,6 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.542 mm |
| Lățime totală | 1.852 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.834 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.033 mm |
| Înălțime | 1.301 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 1.301 mm |
| Ampatament | 2.450 mm |
| Diametru cerc de virare | 11,2 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 1.599 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 1.600 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 1.675 kg |
| Greutate totală admisă | 2.015 kg |
| Sarcina maximă | 415 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje (față) | 135 l |
| Volumul portbagajului deschis cu scaunele din spate rabatate (V211-1) | 163 l |
| Consolă față | 1.016 mm |
| Consolă spate | 1.076 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 118 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 9,6 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 14,5 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 12,6 ° |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 233 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 10,2 l/100 km |
| Consum de combustibil în oraș (WLTP) | 18,3 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 9,9 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 8,5 l/100 km |
| Consumul de combustibil pe autostradă (WLTP) | 8,9 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 71 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 93 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.325 r/min |