Porsche 911 Carrera 4S (992 II)
Bd. Pipera, no 1/X
Voluntari, jud Ilfov, 077190
- Culoare exterioara
- Gri Vanadium Metalizat
- Culoare interioara
- Garanția mașinii noi
- 24 luni
- Motor
- Benzină
- Transmisie
- PDK (transmisie automată)
- Transmisie
- Tracțiune integrală
- Putere maximă motor cu ardere internă
- 353 kW / 480 hp
- Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono
- 3,3 sec
- Consum combinat de combustibil (WLTP)
- 10,7 l/100 km
Interior din piele rosu bordeaux
Following items upholstered in smooth leather:
- dashboard upper section
- dashboard lower section including glove compartment cover
- door panel upper sections
- door centre panels
- centre console side sections
- rear side panels
- seat bases
- rear side of front seat backrests
- seat centres rear
- seat bolsters rear
- transmission tunnel in rear
In conjunction with Sports Seats Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
Optionally with decorative stitching in Crayon: dashboard upper section, upper section of door trims, seats front and rear and rear side panels.
Echipament vehicul
Punctele forte ale echipamentului
Exterior
Transmisie / Șasiu
Jante
Interior
Audio / Comunicații
Rază lumini
Sisteme de confort și asistență
Pachete de optionale
Versiune standard
Exterior
Fara bare longitudinale
Sistem de siguranta pentru pietoni
Plafon din aluminiu
Transmisie / Șasiu
Tractiune integrala cu ambreiaj multidisc controlat prin Porsche Traction Management (PTM)
Rezervor 63 litri
Suspensie standard
Jante
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Parasolare pentru sofer si pasager
Audio / Comunicații
Navigation High
Control vocal
Rază lumini
Parbriz cu sticla termoizolata
Sisteme de confort și asistență
Sistem de alarma cu monitorizare a interiorului
Pregatire Alcohol Interlock
Triunghi reflectorizant
Sistem emergency call eCall si bCall
Keyless Drive
Garantie
Acoperirea garanției dvs. include:

Garanția mașinii noi
24 luni
Date tehnice
Motor
| Număr de cilindri | 6 |
| Cilindree | 2.981 cm³ / 3,0 l |
| Diametru | 91,0 mm |
| Cursă | 76,4 mm |
| Putere maximă motor cu ardere internă | 353 kW / 480 hp |
| Cuplu maxim motor cu ardere internă | 530 Nm |
| Turația maximă a motorului | 7.500 r/min |
| Puterea maximă pe litru | 118,0 kW/l / 161,0 hp/l |
Performanta
| Viteza maximă | 308 km/h |
| Accelerație 0-100 km/h | 3,5 sec |
| Accelerație 0-100 km/h cu pachetul Sport Chrono | 3,3 sec |
| Accelerație 0-160 km/h | 7,8 sec |
| Accelerație 0-160 km/h cu pachetul Sport Chrono | 7,6 sec |
| Accelerație 0-200 km/h | 12,0 sec |
| Accelerație 0-200 km/h cu pachetul Sport Chrono | 11,8 sec |
| Accelerație în treaptă de viteză 80-120 km/h | 2,1 sec |
Caroserie - Dimensiuni și greutăți
| Lungime | 4.542 mm |
| Lățime totală | 1.852 mm |
| Lățime (cu oglinzile rabatate) | 1.834 mm |
| Lățime (cu oglinzi) | 2.033 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 1.303 mm |
| Înălțime cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 1.293 mm |
| Ampatament | 2.450 mm |
| Diametru cerc de virare | 11,2 m |
| Greutate fără încărcătură (greutate proprie) | 1.598 kg |
| Greutate fără încărcătură (DIN) | 1.585 kg |
| Greutate fără încărcătură (CE) | 1.660 kg |
| Greutate totală admisă | 2.010 kg |
| Sarcina maximă | 425 kg |
| Sarcina maximă admisă pe acoperiș cu sistemul de transport Porsche pentru acoperiș | 75 kg |
| Volumul compartimentului pentru bagaje (față) | 135 l |
| Volumul portbagajului deschis cu scaunele din spate rabatate (V211-1) | 261 l |
| Consolă față | 1.016 mm |
| Consolă spate | 1.076 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 124 mm |
| Garda la sol maximă cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 114 mm |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 10,1 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 14,1 ° |
| Unghi de abordare cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 9,5 ° |
| Unghi de plecare cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 13,5 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM-10 DIN) | 12,8 ° |
| Unghi de trecere cu suspensie din oțel (PASM-20 DIN) | 11,8 ° |
Consum și emisii
| Emisii combinate de CO₂ (WLTP) | 242 g/km |
| Consum combinat de combustibil (WLTP) | 10,7 l/100 km |
| Consum de combustibil în oraș (WLTP) | 18,8 l/100 km |
| Consum de combustibil în regim suburban (WLTP) | 10,2 l/100 km |
| Consum de combustibil extraurban (WLTP) | 8,9 l/100 km |
| Consumul de combustibil pe autostradă (WLTP) | 9,4 l/100 km |
Capacitate şi incarcare
| Nivelul sonor al vehiculului în mișcare | 71 dB |
| Nivelul de zgomot al vehiculului staționar | 94 dB |
| Nivelul sonor al vehiculului staționar (rpm) | 3.325 r/min |