2023 Porsche Cayenne E-Hybrid Platinum Edition (MY23)
Bruktbil
1 029 000 kr
Lagernummer:
BU35851
Understellsnummer:
WP1ZZZ9Y7PDA06356
- Lakkfarge
- Chromite Black Metallic
- Interiørfarge
- Standardinteriør i svart
- Kjørelengde
- 67 346 km
- Førstegangsregistrering
- 04./2023
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Plug-in hybrid
- Elektrisk rekkevidde kombinert (EAER, WLTP)
- 42 km
- Brutto batterikapasitet
- 17,9 kWh
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 340 kW / 462 hp
- Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP)
- 3,4 l/100 km
Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP): 3,4 l/100 km · Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (WLTP): 11,3 l/100 km · Elektrisk forbruk vektet kombinert (WLTP): 25,7 kWh/100 km · CO₂-utslipp vektet kombinert (WLTP): 76 g/km
Standardinteriør i svart
With smooth-finish leather in standard colour:
- front and rear seat centres
- front and rear seat side bolsters
- front and rear headrest centres
- Steering wheel rim and gear selector
With embossed leather in standard colour:
- armrest and handle in front and rear door panels:
- armrest centre console front
Bilutstyr
Populært utstyr
Ekstrautstyr
Exterior
Bortfall av 'Acid Green' kontrastfarge på modellogo og kalipere
Takreling i sort aluminium
SportDesign frontfanger
Elektrisk betjent tilhengerfeste
Transmission / Chassis
Adaptiv luftfjæring med nivåregulering inkl. Porsche Active Suspension Management (PASM)
Sport Chrono Package including mode switch and compass display on the dashboard
Sportseksos med enderør i svart høyglans
Wheels
22" Cayenne Sport Classic-felger i svart høyglans med hjulbuer i eksteriørfarge
Interior
Adaptive sportsseter foran (18-veis elektrisk betjente)
Oppvarmbare for- og bakseter
Oppvarmbart ratt
ISOFIX barnesetefester i passasjersetet foran
Audio / Comm.
Trådløs lading i midtkonsoll
Lighting and vision
LED hovedlys i svart inkl. Porsche Dynamic Light System (PDLS)
Tonede baklykter inkludert lysstripe
Comfort and assistance systems
ParkAssist foran og bak inkl. Surround View
Adaptiv cruisekontroll inkludert nødstoppfunksjon
Soft Close-dører
Standardutstyr
Ingen standardutstyr kunne fastsettes for dette kjøretøyet.
Ta kontakt med Porsche-senteret for informasjon om standardutstyr.
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 67 346 km |
Førstegangsregistrering 04./2023 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold Større vedlikehold på 19./01./2026 med 62 084 km Porsche Center Porsgrunn |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 995 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 84,5 mm |
| Slaglengde | 89,0 mm |
| Kombinert effekt | 340 kW / 462 hp |
| Effekt | 250 kW / 340 hp |
| Effekt elektromotor | 100 kW / 136 hp |
| Ved turtall | 5 300 - 6 400 r/min |
| Maks dreiemoment kombinert | 700 Nm |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Maks dreiemoment elektromotor | 400 Nm |
| Ved turtall | 1 340 - 5 300 r/min |
| Makshastighet motor | 6 500 r/min |
| Maks liter utgang | 83,1 kW/l / 113,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 253 km/h |
| Elektrisk toppfart | 135 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 5,0 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 11,5 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 19,1 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,2 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 918 mm |
| Total bredde | 1 983 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 194 mm |
| Høyde | 1 696 mm |
| Akselavstand | 2 895 mm |
| Svingradius | 12,2 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 2 337 kg |
| Egenvekt | 2 295 kg |
| Egenvekt (EC) | 2 370 kg |
| Tillatt totalvekt | 3 030 kg |
| Tillatt nyttelast | 735 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 100 kg |
| Maks hengervekt (med brems) | 3 500 kg |
| Maks hengervekt (uten brems) | 750 kg |
| Drivstofftank | 75 l |
| Lukket bagasjeromsvolum (V210-2) | 530 l |
| Bagasjeromsvolum med bakseter slått ned | 1 607 l |
| Åpent bagasjeromsvolum (V211-2) | 645 l |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (DIN) | 210 mm |
| Maks bakkeklaring (standard understell) | 210 mm |
| Maks bakkeklaring (luftfjæring i normal) | 190 mm |
| Maks bakkeklaring (luftfjæring i offroad) | 245 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (DIN) | 25,2 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (DIN) | 22,1 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (DIN) | 18,7 ° |
| Angrepsvinkel under midten (luftfjæring i høy) | 21,3 ° |
| Maks. vadedybde med stålfjæring (DIN) | 250 mm |
| Max. wading depth with air suspension (extra off-road level) | 280 mm |
Rekkevidde
| Elektrisk rekkevidde by (WLTP) | 43 km |
| Elektrisk rekkevidde kombinert (NEDC) | 55 km |
| Elektrisk rekkevidde kombinert (EAER, WLTP) | 42 km |
| Elektrisk rekkevidde by (EAER, WLTP) | 45 km |
Lading
| Brutto batterikapasitet | 17,9 kWh |
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 14,3 kWh |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp vektet kombinert (NEDC) | 58 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (NEDC) | 184 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (NEDC) | 22,0 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 31,3 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (NEDC) | 2,5 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 0,0 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (NEDC) | 8,2 l/100 km |
| CO₂-utslipp vektet kombinert (WLTP) | 76 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (WLTP) | 257 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (WLTP) | 25,7 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (WLTP) | 40,8 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk helelektrisk kombinert (WLTP) | 37,4 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk helelektrisk by (WLTP) | 35,1 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk helelektrisk urban (WLTP) | 38,8 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk helelektrisk forstad (WLTP) | 32,7 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk helelektrisk ekstra urban (WLTP) | 33,8 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk helelektrisk motorvei (WLTP) | 43,6 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP) | 3,4 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (WLTP) | 0,5 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (WLTP) | 11,3 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri urban (WLTP) | 14,1 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri suburban (WLTP) | 10,4 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri ekstra urban (WLTP) | 10,0 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri motorvei (WLTP) | 12,1 l/100 km |