2021 Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé (MY21)
Porsche Approved bruktbil
999 000 kr
Lagernummer:
BU26656
Understellsnummer:
WP1ZZZ9YZMDA52262
- Lakkfarge
- Quarzite Grey Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 74 500 km
- Førstegangsregistrering
- 07./2021
- Tidligere eiere
- 3
- Porsche-godkjent garanti
- 12 måneder
- Motor
- Plug-in hybrid
- Elektrisk rekkevidde kombinert (EAER, WLTP)
- 42 km
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 340 kW / 462 hp
- Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP)
- 3,5 l/100 km
Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP): 3,5 l/100 km · Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (WLTP): 11,5 l/100 km · Elektrisk forbruk vektet kombinert (WLTP): 25,9 kWh/100 km · CO₂-utslipp vektet kombinert (WLTP): 78 g/km
Skinninteriør i svart
Leather interior in standard colour (all leather items in smooth-finish leather); all leather items of standard interior plus leather seat bolsters outer front and rear, dashboard upper and lower section including glove compartment cover, centre console basic elements front, steering wheel airbag module, door waist rails and door panels front and rear
Bilutstyr
Populært utstyr
Ekstrautstyr
Exterior
SportDesign eksteriørpakke i svart høyglans
LED-opplyst 'PORSCHE'-logo fra dørene
'PORSCHE'-logo i svart matt og modellogo i svart høyglans
Elektrisk betjent tilhengerfeste
Transmission / Chassis
Adaptiv luftfjæring med nivåregulering inkl. Porsche Active Suspension Management (PASM)
Sportseksos med enderør i svart høyglans
Bakakselstyring
Wheels
22" RS Spyder Design-felger med hjulbuer lakkert i bilens farge
Interior
2+1-seter i baksetet
Ambient-belysning
Adaptive sportsseter med minne for førersete (18-veis elektrisk betjente)
Oppvarmbare for- og bakseter
4-soners klimakontroll
Oppvarmbart ratt
Gulvmatter
Bagasjeromspakke
Interior Leather
Porsche-emblem innpreget på hodestøttene foran
Audio / Comm.
BOSE® Surround Sound-System
Digital radio (DAB+)
Smarttelefonholder (med trådløs lading)
E-Mobility
Ladekabel for blå industrikontakt (3-pin, 230 V, 16 A)
Ladekabel (Mode 3)
Lighting and vision
LED-matrix hovedlys i svart inkl. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus)
Tonede lykteglass bak inkludert lysstripe
Automatisk avblendbare innvendig og utvendige speil
Varme- og støyreduserende vinduer inkludert mørke vinduer bak
Comfort and assistance systems
Head-Up Display
Filskifteassistent (LCA)
ParkAssist foran og bak inkl. Surround View
Adaptive cruise control inkludert 'Emergency Stop' funksjon
Porsche Entry & Drive
Soft Close-dører
Standardutstyr
Ingen standardutstyr kunne fastsettes for dette kjøretøyet.
Ta kontakt med Porsche-senteret for informasjon om standardutstyr.
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.

Porsche-godkjent garanti
12 måneder

Porsche Assistance
12 måneder
Mobilitet og sikkerhet på forespørsel. 24 timer i døgnet. 365 dager i året. Rask assistanse - uansett hvor og når du trenger det.
Tilstand og historikk
Tilstand Porsche Approved bruktbil Kjøretøy med sertifisert kvalitet, komplett historikk og originale deler. |
Kjørelengde 74 500 km |
Førstegangsregistrering 07./2021 |
Tidligere eiere 3 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Siste vedlikehold 29./08./2025 med 63 523 km Porsche Center Bergen |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 995 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 84,5 mm |
| Slaglengde | 89,0 mm |
| Kombinert effekt | 340 kW / 462 hp |
| Effekt | 250 kW / 340 hp |
| Effekt elektromotor | 100 kW / 136 hp |
| Ved turtall | 5 300 - 6 400 r/min |
| Maks dreiemoment kombinert | 700 Nm |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Maks dreiemoment elektromotor | 400 Nm |
| Ved turtall | 1 340 - 5 300 r/min |
| Maks liter utgang | 83,1 kW/l / 113,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 253 km/h |
| Elektrisk toppfart | 135 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 5,1 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 11,7 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 19,5 sec |
| 80-120 km/h | 3,3 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 931 mm |
| Total bredde | 1 983 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 194 mm |
| Høyde | 1 676 mm |
| Akselavstand | 2 895 mm |
| Fremre spor | 1 674 mm |
| Bakre spor | 1 671 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,35 cD |
| Egenvekt | 2 360 kg |
| Egenvekt (EC) | 2 435 kg |
| Tillatt totalvekt | 3 055 kg |
| Tillatt nyttelast | 695 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 75 kg |
| Maks hengervekt (uten brems) | 750 kg |
| Drivstofftank | 75 l |
| Bagasjeromsvolum med bakseter slått ned | 1 440 l |
| Åpent bagasjeromsvolum (V211-2) | 500 l |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (DIN) | 210 mm |
| Maks bakkeklaring (standard understell) | 210 mm |
| Maks bakkeklaring (luftfjæring i normal) | 190 mm |
| Maks bakkeklaring (luftfjæring i offroad) | 245 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (DIN) | 25,2 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (DIN) | 22,0 ° |
| Angrepsvinkel foran (luftfjæring i offroad) | 27,5 ° |
| Angrepsvinkel bak (luftfjæring i offroad) | 24,2 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (DIN) | 18,7 ° |
| Angrepsvinkel under midten (luftfjæring i høy) | 21,3 ° |
| Maks. vadedybde med stålfjæring (DIN) | 250 mm |
| Max. wading depth with air suspension (extra off-road level) | 280 mm |
Rekkevidde
| Elektrisk rekkevidde by (WLTP) | 43 km |
| Elektrisk rekkevidde kombinert (NEDC) | 54 km |
| Elektrisk rekkevidde kombinert (EAER, WLTP) | 42 km |
| Elektrisk rekkevidde by (EAER, WLTP) | 45 km |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp vektet kombinert (NEDC) | 60 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (NEDC) | 188 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (NEDC) | 22,4 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 32,1 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (NEDC) | 2,6 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 0,0 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (NEDC) | 8,3 l/100 km |
| CO₂-utslipp vektet kombinert (WLTP) | 78 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (WLTP) | 259 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (WLTP) | 25,9 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (WLTP) | 41,1 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP) | 3,5 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (WLTP) | 0,6 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (WLTP) | 11,5 l/100 km |