2022 Porsche 911 Turbo S (MY22) (992 I)
- Lakkfarge
- Agate Grey Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 25 500 km
- Førstegangsregistrering
- 09./2022
- Tidligere eiere
- 2
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 478 kW / 650 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 2,7 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 12,0 l/100 km
Skinninteriør i svart
Upholstered with smooth leather in the interior colour (black)
Upper section of the dashboard including the instrument panel cover, bottom section of the dashboard including the glove compartment lid, steering wheel rim, airbag module in the steering wheel, top door panel, door mirror, door handles, door panel armrest, centre console storage compartment lid, side panel on the centre console, side panel at the rear, seat base, seat centres at the front, side bolsters at the front, headrests at the front, seat backrests at the front (14-way fully electric sports seats), seat centres at the rear, side bolsters at the rear, centre tunnel at the rear.
Quilting
Leather with quilting on the door panel trims and the seat centres on the front and rear seat backrests. Available in leather without quilting as an option
Also for Coupé models
Headliner, A-, B- and C-pillar panel with Race-Tex material in the interior colour (black)
Also for Cabriolet models
A-pillar trim and cowl frame upholstered with leather in the interior colour (black)
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Forberedelse for taklastsystem
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Interior Race-Tex
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Eksteriør
Bakre grill med langsgående finner i sort med integrert bremselys
2+2 setekonfigurasjon
Sideluftsinntak foran med aktive kjøleflaps
Intelligent lettvektskonstruksjon i aluminium og stålkompositt
Automatisk spoiler
Trim på sideskjørt i svart
Innfellbare elektriske dørhåntak
Modellbetegnelse bak i 'Lightsilver'
'PORSCHE' bokstaver integrert i baklyslys
Drivlinje / Understell
8-trinns Porsche Doppelkupplung (PDK)
McPherson fram- og bakaksel med krengningshemmere
Porsche Active Suspension Management (PASM)
Elektromekanisk servostyring med variabelt styreforhold og styrepulsgenerator
Porsche Stability Management (PSM)
Auto start/stop-funksjon
Auto hold-funksjon
Felger
Tyre Pressure Monitoring (TPM)
Lys og sikt
LED-matrix hovedlys
LED firepunkts kjøre- og bremselys
LED ekstra lysenheter i front med posisjonslamper, blink- og sideindikatorer
LED lysstripe bak inkludert integrerte retningsindikatorer, bremselys, parkeringslamper og tåkelys bak
Velkommen hjem-funksjon med automatisk lysaktivering
Elektrisk justerbare og oppvarmbare ytterspeil
Grønnfarget termisk isolert glass
Elektriske vindusheisere
Oppvarmbart bakvindu
Komfort- og assistentsystemer
Automatisk klimakontroll med separate temperaturinnstillinger for fører og passasjer foran, automatisk luftsirkulasjonsmodus inkl. luftkvalitetssensor
Partikkel- og pollenfilter med aktivt kullfilter
Fører-cockpit med kombinasjon av analog omdreiningsteller og to 7-tommers skjermer
Porsche Wet Mode
Warn and Brake Assist
ParkAssist foran og bak
Keyless Go
Cruisekontroll
Interiør
Sportsseter med elektrisk ryggstøttevinkel og justering av setehøyde og manuell justering av for- / akterposisjon
Multifunksjons-sportsratt med girhendler
Skinntrukket ratt, dørhåndtak, dørpanelarmlener og midtkonsoll
Innstegslister med modellbetegnelse
2 USB-porter i midtkonsoll, 12 voltsuttak i passasjerfotbrønn
Gulvmatter
Audio og kommunikasjon
Porsche Connect App
Apple® CarPlay
Porsche Communication Management (PCM) inkl. online navigasjonsmodul, klargjøring for mobiltelefoner, lydgrensesnitt og talestyringssystem
PCM utvidelse; Porsche Connect Plus, Apple® CarPlay®, LTE telefonmodul med SIM-kortleser, trådløs internettilgang (krever SIMkort fra kunde) som samt flere andre Porsche Connect-tjenester
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 25 500 km |
Førstegangsregistrering 09./2022 |
Tidligere eiere 2 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold 15./08./2024 med 20 312 km Porsche Center Oslo |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 745 cm³ / 3,7 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 478 kW / 650 hp |
| Ved turtall | 6 750 r/min |
| Maks dreiemoment | 800 Nm |
| Ved turtall | 2 500 - 4 000 r/min |
| Makshastighet motor | 7 200 r/min |
Ytelser
| Toppfart | 330 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 2,7 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 5,8 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 8,9 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 1,6 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 535 mm |
| Total bredde | 1 900 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 024 mm |
| Høyde | 1 303 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 649 kg |
| Egenvekt | 1 640 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 715 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 020 kg |
| Tillatt nyttelast | 380 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 75 kg |
| Drivstofftank | 67 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 128 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 264 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 254 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 11,1 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 15,5 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 8,6 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 272 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 12,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 20,7 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 11,9 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 10,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 10,3 l/100 km |