2021 Porsche 911 Turbo S Cabriolet (MY21) (992 I)
- Lakkfarge
- Gt-silver Metallic
- Interiørfarge
- Takfarge
- Cabriolettopp i svart
- Kjørelengde
- 18 223 km
- Førstegangsregistrering
- 05./2021
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 478 kW / 650 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 2,8 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 12,2 l/100 km
Skinninteriør i 'Black' med kontrastsømmer i 'Crayon'
Upholstered with smooth leather in the interior colour (black)
Upper section of the dashboard including the instrument panel cover, bottom section of the dashboard including the glove compartment lid, steering wheel rim, airbag module in the steering wheel, top door panel, door mirror, door handles, door panel armrest, centre console storage compartment lid, side panel on the centre console, side panel at the rear, seat base, seat centres at the front, side bolsters at the front, headrests at the front, seat backrests at the front (14-way fully electric sports seats), seat centres at the rear, side bolsters at the rear, centre tunnel at the rear.
Contrasting stitching
In Crayon on the upper section of the dashboard, door panel, side panelling at the rear and the side bolsters at the front and rear.
Quilting
Leather with quilting on the door panel trims and the seat centres on the front and rear seat backrests. Available in leather without quilting as an option
Also for Coupé models
Headliner, A-, B- and C-pillar panel with Race-Tex material in the interior colour (black)
Also for Cabriolet models
A-pillar trim and cowl frame upholstered with leather in the interior colour (black)
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Interior Aluminium
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Motor
Lithiumion lettvektsstartbatteri
Chassis
Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) med elektronisk bakre differensialsperre og fullt variabel momentfordeling
Porsche Active Suspension Management (PASM)
Porsche Dynamic Stability Control (PDCC)
Elektrisk servostyring med variabel styreutveksling og -impuls
Hjul
Smidde lettmetallfelger med senterbolt i tofarget utseende (svart med høypolerte eiker)
Dekktrykksovervåking (TPM)
Bremser
Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) med bremsekalipere i gult
Ytelser
Sport Chrono-pakke inkludert Porsche Track Precision App og dekktemperaturdisplay
Karosseri
Porsche Active Aerodynamics (PAA) med aktiv frontleppe, kjølelameller og bakvinge
Elektrisk fullautomatisk tak med magnesiumkomponenter og oppvarmbar bakrute i glass
Integrert elektrisk betjent vindskjerm
Metalliclakk
To doble enderør i 911 Turbo-design i høyglans svart
Lys og sikt
Tredimensjonale baklykter med LED-teknologi
Elektrisk justerbare og oppvarmede eksteriørspeil
Elektrisk innklappbare eksteriørspeil
Elektriske bakre sidevinduer
Air Condition
Tosoners klimaautomatikk med automatisk omluft og luftsensor
Pollenfilter med aktivt karbon
Seter
Adaptive sportsseter (18-veis elektrisk betjente)
Sikkerhet
Automatisk nødanrop (EU eCall-system)
Porsche Side Impact Protection System (POSIP)
Advarsel- og bremseassistent
Automatisk aktivert veltebeskyttelse
Assistansesystemer
Keyless Go
ParkAssist foran og bak med ryggekamera
Cruisekontroll
Instrumenter
Sport Chrono
Interiør
Skinninteriør tofarget med kontrastsømmer
GT sportsratt med multifunksjon, girhendler og kjøremodusvelger, elektrisk justerbart
Skinntrukket ratt med girhendler i 'Darksilver'
Døhåndtak og interiørlister i 'Lightsilver' med innlegg i matt karbonfiber
Innertak kledd i svart stoff og A-stolpe kledd i skinn
2 USB-innganger i midtkonsollen
Innstegslister i børstet aluminium med '911 Turbo S'-logo
Gulvmatter
Audio og kommunikasjon
Porsche Communication Management (PCM) inkl. online navigasjon og forberedelse for mobiltilkobling
BOSE® Sourround Sound-system med 12 høyttalere inkl. subwoofer på totalt 570 W og AudioPilot® støyreduksjonsteknologi og SoundTrue
Digital Radio (DAB+)
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 18 223 km |
Førstegangsregistrering 05./2021 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold 18./03./2025 med 14 428 km Porsche Center Asker & Bærum |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 745 cm³ / 3,7 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 478 kW / 650 hp |
| Ved turtall | 6 750 r/min |
| Maks dreiemoment | 800 Nm |
| Ved turtall | 2 500 - 4 000 r/min |
| Makshastighet motor | 7 200 r/min |
| Maks liter utgang | 128,0 kW/l / 174,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 330 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 2,8 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 6,0 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 9,3 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 1,7 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 535 mm |
| Total bredde | 1 900 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 024 mm |
| Høyde | 1 301 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Fremre spor | 1 583 mm |
| Bakre spor | 1 600 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,33 cD |
| Egenvekt | 1 710 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 785 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 080 kg |
| Tillatt nyttelast | 370 kg |
| Drivstofftank | 67 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 128 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 163 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 257 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 11,3 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 15,9 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 8,6 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 276 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 12,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 21,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 12,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 10,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 10,4 l/100 km |