2026 Porsche 911 Targa 4S (992 II)
- Lakkfarge
- Gentian Blue Metallic
- Interiørfarge
- Takfarge
- Cabriolettak i svart
- Garanti på ny bil
- 24 måneder
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 353 kW / 480 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 3,5 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 10,9 l/100 km
Standardinteriør tofarget i svart / 'Chalk Beige'
Two-tone combinations: Black/Chalk Beige.
Following items upholstered in smooth leather:
- dashboard upper section
- dashboard lower section including glove compartment cover
- door panel upper sections
- door centre panels
- centre console side sections
- rear side panels
- seat bases
- rear side of front seat backrests
- seat centres rear
- seat bolsters rear
- transmission tunnel in rear
In conjunction with Sports Seats Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Packages
Standardversjon
Exterior
Uten takrails
Fotgjengersikkerhet
Transmission / Chassis
Firehjulstrekk inkl. Porsche Traction Management (PTM)
63-liters bensintank
Standard hjuloppheng
Wheels
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Sikkerhetsbeltevarsel
Solskjermer
Audio / Comm.
Stemmestyring
Lighting and vision
Frontrute med varmeisolerende glass
Comfort and assistance systems
Alarmsystem med interiørovervåkning
Forberedelse for alkoholsperre
Varseltrekant
Emergency call systems eCall and bCall
Keyless Drive
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Garanti på ny bil
24 måneder
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 981 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 91,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 353 kW / 480 hp |
| Maks dreiemoment | 530 Nm |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 118,0 kW/l / 161,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 308 km/h |
| 0-100 km/h | 3,7 sec |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,5 sec |
| 0-160 km/h | 8,2 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 8,0 sec |
| 0-200 km/h | 12,7 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 12,5 sec |
| 80-120 km/h | 2,2 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 542 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde (med speilene innfelt) | 1 834 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 033 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 1 302 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Svingradius | 10,9 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 711 kg |
| Egenvekt | 1 695 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 770 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 085 kg |
| Tillatt nyttelast | 390 kg |
| Bagasjeromsvolum foran | 135 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 163 l |
| Overheng foran | 1 016 mm |
| Overheng bak | 1 076 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 124 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 10,1 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 14,0 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 12,8 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 247 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 10,9 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 19,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 9,1 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,7 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 71 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 94 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 325 r/min |