2021 Porsche 911 Targa 4S (MY21) (992 I)
- Lakkfarge
- Guards Red
- Interiørfarge
- Takfarge
- Cabriolettopp i svart
- Kjørelengde
- 35 000 km
- Førstegangsregistrering
- 04./2021
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 331 kW / 450 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 3,6 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 10,8 l/100 km
Skinninteriør i 'Black'
Standard interior colours: Black, Slate Grey, Graphite Blue, Bordeaux Red
Following items upholstered in leather: dashboard upper, dashboard lower section including glove compartment cover, door panel upper sections, door centre panels, centre console side sections, rear side panels, seat bases, rear side of front seat backrests (not in conjunction with order no. Q4Q, Q1J), seat centres rear, seat bolsters rear, transmission tunnel in rear.
Optionally with decorative stitching in Crayon: dashboard upper section, upper section of door trims, seats front and rear and rear side panels.
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Motor
Sekssylindret boxermotor med twinturbo, 331 kW (450 hp), maks dreiemoment: 530 Nm
Drivlinje
Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) incl. electronically regulated rear differential lock and fully variable torque distribution
Girkasse
8-speed dual-clutch transmission with manual control via gearshift paddles at steering wheel. Includes an automatic mode
Chassis
Porsche Active Suspension Management (PASM)
Hjul
8.5 J x 20-inch Carrera S alloy wheels with 245/35 ZR 20 tyres at front
11.5 J x 21-inch Carrera S alloy wheels with 305/30 ZR 21 tyres at rear
Bremser
6-piston, aluminium fixed monobloc brake calipers at front and 4-piston, aluminium fixed monobloc brake calipers at rear, brake discs with 350 mm diameter at front and rear, internally vented and cross-drilled, brake calipers Red
Karosseri
Fully automatic roof system, comprising a fabric hood with roof shell and integral magnesium elements, and a curved, heatable rear screen in laminated safety glass. Roof operated when vehicle stationary
Fixed Targa roll bar with trim in aluminium, gills and ‘targa’ logo
Sikkerhet
Porsche Side Impact Protection (POSIP), comprising side impact protection elements in the doors and HeadThorax airbag for driver and front passenger
Assistansesystemer
ParkAssist front and rear incl. reversing camera
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 35 000 km |
Førstegangsregistrering 04./2021 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold Mindre vedlikehold på 23./06./2025 med 34 000 km Centro Porsche Alessandria |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 981 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 91,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 331 kW / 450 hp |
| Ved turtall | 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment | 530 Nm |
| Ved turtall | 2 300 - 5 000 r/min |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 111,1 kW/l / 151,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 304 km/h |
| 0-100 km/h | 3,8 sec |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,6 sec |
| 0-160 km/h | 8,7 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 8,4 sec |
| 0-200 km/h | 13,4 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 13,1 sec |
| 80-120 km/h i 5. gir | 5,1 sec |
| 80-120 km/h | 2,4 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 519 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 024 mm |
| Høyde | 1 299 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Fremre spor | 1 589 mm |
| Bakre spor | 1 557 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,30 cD |
| Egenvekt | 1 675 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 750 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 085 kg |
| Tillatt nyttelast | 410 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 0 kg |
| Drivstofftank | 67 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 132 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 163 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 227 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 9,9 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 13,3 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 8,0 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 245 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 10,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 18,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 9,1 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,6 l/100 km |