2026 Porsche 911 Targa 4 GTS (992 II)
- Lakkfarge
- Oak Green Metallic Neo
- Interiørfarge
- Takfarge
- Cabriolettak i brunt
- Garanti på ny bil
- 24 måneder
- Motor
- T-Hybrid
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 398 kW / 541 hp
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 10,7 l/100 km
Club skinninteriør i 'Truffle Brown'
Following items upholstered in club leather:
- dashboard upper section
- dashboard lower section including glove compartment cover
- door panel upper sections
- door centre panels
- centre console side sections
- rear side panels
- seat bases
- rear side of front seat backrests
- seat centres rear
- seat bolsters rear
- transmission tunnel in rear
Club leather is a deluxe, new milled nappa grade of leather.
An additional cross seam on the upper part of the dashboard and the door panels underlines the attention to detail.
In conjunction with Sports Seats Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Packages
Standardversjon
Exterior
Uten takrails
Fotgjengersikkerhet
Transmission / Chassis
Firehjulstrekk inkl. Porsche Traction Management (PTM)
63-liters bensintank
Standard hjuloppheng
Wheels
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Kompass/Sport Chrono-instrumentskive i svart
Sikkerhetsbeltevarsel
Solskjermer
Audio / Comm.
Stemmestyring
Lighting and vision
Frontrute med varmeisolerende glass
Comfort and assistance systems
Alarmsystem med interiørovervåkning
Forberedelse for alkoholsperre
Varseltrekant
Emergency call systems eCall and bCall
Keyless Drive
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Garanti på ny bil
24 måneder
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 591 cm³ / 3,6 l |
| Boring | 97,0 mm |
| Slaglengde | 81,0 mm |
| Kombinert effekt | 398 kW / 541 hp |
| Effekt | 357 kW / 485 hp |
| Effekt elektromotor | 41 kW / 56 hp |
| Maks dreiemoment kombinert | 610 Nm |
| Maks dreiemoment | 570 Nm |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 99,0 kW/l / 135,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 312 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,1 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 7,1 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 11,1 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 2,1 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 553 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde (med speilene innfelt) | 1 834 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 033 mm |
| Høyde | 1 302 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 1 302 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Svingradius | 10,9 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 755 kg |
| Egenvekt | 1 745 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 820 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 135 kg |
| Tillatt nyttelast | 390 kg |
| Bagasjeromsvolum foran | 135 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 163 l |
| Overheng foran | 1 016 mm |
| Overheng bak | 1 087 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 122 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 9,9 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 14,2 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 12,8 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 242 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 10,7 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 18,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,9 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 9,1 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,1 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 71 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 98 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 325 r/min |