2026 Porsche 911 GT3 with Touring Package (992 II)
- Lakkfarge
- Black
- Interiørfarge
- Garanti på ny bil
- 24 måneder
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 375 kW / 510 hp
- 0-100 km/h
- 3,4 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 13,8 l/100 km
Utvidet skinninteriør i svart
Additional leather items to the standard interior:
dashboard upper section including instrument cluster cover, centre console knee padding, dashboard lower section including glove compartment cover, door panel upper sections, door centre panels, rear side panels.
All leather items in smooth-finish leather in Black. Decorative stitching in Black.
Leather embossing on the dashboard front section and on the side of the door panel upper section.
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Førstehjelpsveske
Packages
Exterior
Uten takrails
GT3 motorlokk
Fotgjengersikkerhet
Støtfangerleppe
Transmission / Chassis
Bakakselstyring
Bakhjulstrekk
Standard hjuloppheng
63-liters bensintank
Wheels
Tyre Pressure Monitoring system (TPM) med race track mode
Interior
Three-point automatic seat belts
Pedaler og fothviler i stål
Ratt med manuell innstilling
Audio / Comm.
Stemmestyring
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alarmsystem med interiørovervåkning
Forberedelse for alkoholsperre
Keyless Go
Emergency call systems eCall and bCall
Varseltrekant
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Garanti på ny bil
24 måneder
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 81,5 mm |
| Effekt | 375 kW / 510 hp |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Makshastighet motor | 9 000 r/min |
| Maks liter utgang | 93,0 kW/l / 127,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 311 km/h |
| 0-100 km/h | 3,4 sec |
| 0-160 km/h | 7,0 sec |
| 0-200 km/h | 10,8 sec |
| 80-120 km/h | 1,9 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 570 mm |
| Bredde (med speilene innfelt) | 1 834 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 033 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM DIN) | 1 279 mm |
| Akselavstand | 2 457 mm |
| Svingradius | 10,4 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 486 kg |
| Egenvekt | 1 477 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 552 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 860 kg |
| Tillatt nyttelast | 383 kg |
| Bagasjeromsvolum foran | 135 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 373 l |
| Overheng foran | 1 037 mm |
| Overheng bak | 1 076 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM DIN) | 100 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM DIN) | 6,3 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM DIN) | 9,4 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM DIN) | 10,6 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 312 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 13,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 22,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 12,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 11,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 12,7 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 74 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 96 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 658 r/min |