2025 Porsche 911 GT3 Touring (992 II)
Bruktbil
3 499 000 kr
Lagernummer:
BU43267
Understellsnummer:
WP0ZZZ996SS268514
- Lakkfarge
- Oak Green Metallic Neo
- Interiørfarge
- Utvidet skinninteriør i svart med kontrastfarge i 'GT-sølv'
- Kjørelengde
- 7 582 km
- Førstegangsregistrering
- 05./2025
- Tidligere eiere
- 2
- Garanti på ny bil
- 12 måneder gjenværende løpetid
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- Manuell girkasse
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 375 kW / 510 hp
- 0-100 km/h
- 3,9 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 13,7 l/100 km
Forbruk kombinert (WLTP): 13,7 l/100 km · CO₂-utslipp kombinert (WLTP): 310 g/km
Utvidet skinninteriør i svart med kontrastfarge i 'GT-sølv'
Deviations from Interior with extensive leather items: decorative stitching in GT Silver.
Bilutstyr
Populært utstyr
Ekstrautstyr
Exterior
Touring eksteriørpakke i svart
Airblades i fremre luftinntak lakkert i eksteriørfarge
Transmission / Chassis
Løftesystem for framaksel
Chrono-pakke
Bremsekalipere i svart høyglans
90-liters bensintank
Wheels
Felger lakkert i svart silkeglans
Dekkforsegling og elektrisk luftkompressor
Interior
Lettvektsbøtteseter (sammenleggbare)
Bakseter
Oppvarmbare forseter
Rattstamme i skinn
Setebelter i 'Silver Grey'
Innertak i Race-Tex
Utvidet interiørpakke i karbon matt
Opplyste innstegslister i karbon matt
Brannslukningsapparat
Individualisert nøkkel med skinnetui
Setebeltefeste i Race-Tex (i kombinasjon med ISOFIX)
Oppbevaringsnett i passasjerfotbrønn
Audio / Comm.
BOSE® Surround Sound System
Lighting and vision
LED-matrix HD hovedlys i svart
Exclusive Design-baklykter
Tonede ruter
Comfort and assistance systems
ParkAssist (bak)
Forberedelse for Porsche Dashcam
Light Design-pakke
Standardutstyr
Packages
Touring-pakke
GT3 Touring - utstyr
Exterior
Tak i aluminium
Sideskjørt i svart
Bortfall av modellbetegnelse
Eksteriørspeil lakkert i eksteriørfarge og speilfot i svart
Motorlokk med vertikale riller
Coupé
Fotgjengersikkerhet
Støtfangerleppe
Transmission / Chassis
4.0 l B6-sugemotor
6-trinns GT manuell girkasse
Servostyring Pluss
Bakakselstyring
Bakhjulstrekk
PASM sportsunderstell
Standard hjuloppheng
Porsche Torque Vectoring (PTV)
Lettvektsbatteri
63-liters bensintank
Wheels
Navkopp med monochrom Porsche-emblem
Tyre Pressure Monitoring system (TPM) med race track mode
20-/21" lettvekt aluminium 911 GT3-felger
Interior
Setebeltestrammere
Porsche-emblem innpreget på hodestøttene foran
GT sportsratt i svart skinn
GT-spesifikk girvelger i skinn
Interiør
Solskjermer
Accent Package i svart
Pedaler og fothviler i stål
Ratt med manuell innstilling
Audio / Comm.
Navigasjonsmodul for PCM
Smarttelefonmodul med trådløs lading (opp til 15W)
Stemmestyring
Digital radio (DAB+)
Smarttelefonintegrasjon
USB-kontakter
E-Mobility
Bensin-/ladelokk
Lighting and vision
Automatisk avblendbare innvendig og utvendige speil
Oppvarmbare og elektrisk justerbare eksteriørspeil, asfærisk på førerside
Øverste felt i frontrute farget grått
Comfort and assistance systems
Trafikkskiltgjenkjenning
Ryggekamera
2-soners klimakontroll
Pollenfilter med aktivt karbon
Filholderassistent
Regnsensor
Cruisekontroll
Alarmsystem med interiørovervåkning
Ikkerøykerpakke
Forberedelse for alkoholsperre
Kollisjonsputer
Warn and Brake Assist inkludert fotgjengerbeskyttelse
Emergency call systems eCall and bCall
Driver Awareness Detection
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.

Garanti på ny bil
12 måneder gjenværende løpetid
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 7 582 km |
Førstegangsregistrering 05./2025 |
Tidligere eiere 2 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 81,5 mm |
| Effekt | 375 kW / 510 hp |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Makshastighet motor | 9 000 r/min |
| Maks liter utgang | 93,0 kW/l / 127,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 313 km/h |
| 0-100 km/h | 3,9 sec |
| 0-160 km/h | 7,9 sec |
| 0-200 km/h | 11,9 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 570 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 033 mm |
| Høyde | 1 279 mm |
| Akselavstand | 2 457 mm |
| Svingradius | 10,4 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 469 kg |
| Egenvekt | 1 461 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 536 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 843 kg |
| Tillatt nyttelast | 382 kg |
| Bagasjeromsvolum foran | 135 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 373 l |
| Maks bakkeklaring (standard understell) | 100 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (DIN) | 6,3 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (DIN) | 9,4 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (DIN) | 10,6 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 310 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 13,7 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 22,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 13,1 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 11,7 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 12,3 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 73 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 95 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 658 r/min |