2024 Porsche 911 GT3 RS (MY24) (992 I)
- Lakkfarge
- Paint To Sample: British Racing Green
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 1 300 km
- Førstegangsregistrering
- 02./2024
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 386 kW / 525 hp
- 0-100 km/h
- 3,2 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 13,4 l/100 km
Weissach-interiørpakke i skinn og Race-Tex med kontrastsømmer i 'GT Silver'
Black interior with GT Silver stitching and contrasting elements, extended leather and Race-Tex features
Additional leather items compared to standard interior: door panel upper sections.
All leather items in smooth-finish leather in Black. Decorative stitching, embroidered ‘Weissach RS’ logos and door opening loops in GT Silver.
Also in black Race-Tex: dashboard upper section inkl. cover of instrument cluster, centre console knee padding, dashboard lower section including glove compartment cover and cupholder cover, door centre panels. Perforated seat centre in black with backing in contrasting colour GT Silver.
Bilutstyr
Populært utstyr
Packages
Exterior
Transmission / Chassis
Veltebur i karbonfiber
Wheels
Interior
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Packages
GT3 variant
Exterior
Modellogo i svart silkeglans
Bakre diffusor i lamelldesign
'GT3 RS'-logo på siden i kontrastfarge
Transmission / Chassis
Bakhjulstrekk
Standard hjuloppheng
64-liters bensintank
Wheels
Interior
Utvidet interiørpakke i karbon matt
Ingen bakseter
Ratt med manuell innstilling
Solskjermer
Audio / Comm.
Stemmestyring
Lighting and vision
Elektrisk stillbare og oppvarmbare eksteriørspeil
LED hovedlys
Manuell dimming av interiørspeil
Comfort and assistance systems
Ikkerøykerpakke
2-soners klimakontroll
Alarmsystem med interiørovervåkning
Pollenfilter med aktivt karbon
Cruisekontroll
Interiørbelysning
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 1 300 km |
Førstegangsregistrering 02./2024 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold Porsche Center Son |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 81,5 mm |
| Effekt | 386 kW / 525 hp |
| Ved turtall | 8 500 r/min |
| Maks dreiemoment | 465 Nm |
| Ved turtall | 6 300 r/min |
| Makshastighet motor | 9 000 r/min |
| Maks liter utgang | 96,4 kW/l / 131,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 296 km/h |
| 0-100 km/h | 3,2 sec |
| 0-160 km/h | 6,9 sec |
| 0-200 km/h | 10,6 sec |
| 80-120 km/h | 1,8 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 572 mm |
| Total bredde | 1 900 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 027 mm |
| Høyde | 1 322 mm |
| Akselavstand | 2 457 mm |
| Svingradius | 10,5 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 482 kg |
| Egenvekt | 1 450 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 525 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 795 kg |
| Tillatt nyttelast | 345 kg |
| Drivstofftank | 64 l |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (DIN) | 100 mm |
| Maks bakkeklaring (standard understell) | 100 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (DIN) | 6,2 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (DIN) | 9,8 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (DIN) | 10,6 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 305 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 13,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 21,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 12,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 11,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 12,6 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 72 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 97 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 658 r/min |