2022 Porsche 911 GT3 (MY22) (992 I)
- Lakkfarge
- Jet Black Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 23 445 km
- Førstegangsregistrering
- 03./2022
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 375 kW / 510 hp
- 0-100 km/h
- 3,4 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 13,0 l/100 km
Utvidet skinninteriør i Race-Tex/skinn med kontrastfarge i 'GT Silver'
Additional leather items of standard interior:
Dashboard upper section including instrument cluster cover, door panel upper sections, rear side panels (not in conjunction with optional Club Sport Package).
All leather items in smooth-finish leather in Black. Decorative stitching and embroidered ‘GT3’ logos in GT Silver.
Also in black Race-Tex: centre console knee padding, dashboard lower section including glove compartment cover and cupholder cover, door centre panels.
Additionally for full bucket seats (order no. Q1K), partially perforated seat centre in Race-Tex black, with backing in contrasting color GT Silver
Bilutstyr
Populært utstyr
Packages
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Race-Tex
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Eksteriør
Toseters coupé
Frontfanger i eksteriørfarge med nedre del i svart og detaljer i luftinntakene lakkerte i antrasitt
Lettvekstspanser i karbonfiber i eksteriørfarge med to luftutslipp
Bakfanger med to luftutslipp med detaljer lakkerte i antrasitt og nedre del i svart
Heldekket underside med diffusor bak
Sidevindusomramming og -skjørt i svart
Fast bakvinge i karbonfiber med 'svanehals'-feste i aluminium
Bakvinge i eksteriørfarge med sideplater i svart
Eksteriørspeil lakkert i eksteriørfarge med feste i svart silkeglans
GT3-logo i svart silkeglans på bakfanger
Drivlinje / Understell
Sjutrinns Porsche Doppelkupplungsgetriebe (PDK) med kortere utveksling og sportsoppsett
Porsche Torque Vectoring (PTV) med elektronisk styrt differensialsperre
Manuell giring med knapper bak rattet og via PDK-girvelgeren
Doble A-armer hjuloppheng og krengingsstabilisator foran
Multilenke bakaksel med hjelpefjærer og krengingsstabilisator
Elektromekanisk direktestyring med variabel utveksling og styreimpuls
Bakhjulsstyring med sportsoppsett
Porsche Active Suspension Management sportsunderstell senket 20 mm
Porsche Stability Management (PSM) inkludert ABS med to regulerbare trinn (SC OFF & SC+TC OFF)
Justerbart understell for racing (toe, camber og krengingshemmere)
Felger
9.5 J x 20-toms 911 GT3-felger med 255/35 ZR 20 sportsdekk foran
12 J x 21-toms 911 GT3-felger med 315/30 ZR 21 sportsdekk bak
Smidde lettvektsfelger lakkert i sølv med senterbolt i svart
Dekktrykksovervåkning (TPM) med banemodus
Lys og sikt
LED hovedlys med firepunkts kjørelys
LED ekstralys foran med posisjons- og blinklys
LED-lysstripe bak med intergrete bremselys
Komfort- og assistentsystemer
Elektriske vindusheiser
Keyless go
Cruisekontroll
Interiør
Tosoners automatisk klimaanlegg
Pollenfilter med aktivt karbonfilter
Lettvektsglass i komposittmateriale med støydempende film
Vannavvisende sidevinduer
Oppvarmbar bakrute
Fireveis Sportsseter Plus, elektrisk justerbare
Lettvektsdeksel bak med svart teppe - ingen bakseter
Gulvmatter i svart med Porsche-logo
Interiør i svart
Seter trukket i svart skinn med sitteflater i Race-Tex og brodert GT3-logo i nakkestøttene
Baksidene lakkert i 'Dark Silver'
Lettvektsdeksel bak med svart teppe - ingen bakseter
Interiør Race-Tex
GT3-sportsratt med multifunksjon og PDK-girvelgere og toppmarkering i Race-Tex, 360 mm diameter
Innertak og A-,B- og C-søyler trukket i Race-Tex
GT-spesifikk PDK-girvelger med manuell giring, trukket i Race-Tex og GT3-logo i gult
Interiør aluminium
Interiørpakke 'Anthracite' med dekorlister i børstet aluminium
Innstegslister i 'Anthracite' børstet aluminium
Audio og kommunikasjon
Apple® CarPlay
Porsche Track Precision app
Sound Package Plus med 8 høyttalere og 150 W effekt
Porsche Vehicle Tracking System (PVTS)
Digital radio (DAB+)
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 23 445 km |
Førstegangsregistrering 03./2022 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold 23 445 km Porsche center Trondheim |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 81,5 mm |
| Effekt | 375 kW / 510 hp |
| Ved turtall | 8 400 r/min |
| Maks dreiemoment | 470 Nm |
| Ved turtall | 6 100 r/min |
Ytelser
| Toppfart | 318 km/h |
| 0-100 km/h | 3,4 sec |
| 0-160 km/h | 7,0 sec |
| 0-200 km/h | 10,8 sec |
| 80-120 km/h i 5. gir | 5,9 sec |
| 80-120 km/h | 1,9 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 573 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 027 mm |
| Høyde | 1 279 mm |
| Akselavstand | 2 457 mm |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 435 kg |
| Egenvekt | 1 435 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 510 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 782 kg |
| Tillatt nyttelast | 347 kg |
| Drivstofftank | 64 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 132 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 283 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 12,4 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 17,3 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 9,5 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 294 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 13,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 20,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 12,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 11,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 11,9 l/100 km |