2017 Porsche 911 Carrera S (991 II)
Bruktbil
1 149 000 kr
Lagernummer:
BT72570
Understellsnummer:
WP0ZZZ99ZHS112785
- Lakkfarge
- Black
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 94 225 km
- Førstegangsregistrering
- 04./2016
- Tidligere eiere
- 7
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 309 kW / 420 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 3,9 sec
Standardinteriør, 'Black' i kombinasjon med fullskinn
Bilutstyr
Ekstrautstyr
Exterior
Parkeringssensor bak
Grått felt øverst i frontruten
Mørke ruter side og bak
Transmission / Chassis
Porsche Doppelkupplung (PDK) automatgir (vil gi avgiftsreduksjon og dermed lavere totalpris enn oppgitt)
Sport Chrono pakke
Sportseksossystem (inkl. to sentrerte sportsenderør)
Wheels
20" RS Spyder lettmetallfelger
Interior
Cruisekontroll
Fartsgrenseindikator
GT-sportsratt i skinn
Racingseter
Oppvarmede forseter
Sikkerhetsbelter i 'Guards Red'
Audio / Comm.
Digital Radio
Standardutstyr
Ingen standardutstyr kunne fastsettes for dette kjøretøyet.
Ta kontakt med Porsche-senteret for informasjon om standardutstyr.
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 94 225 km |
Førstegangsregistrering 04./2016 |
Tidligere eiere 7 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Siste vedlikehold Større vedlikehold på 23./03./2026 med 92 800 km Porsche Center Asker & Bærum |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 981 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 91,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 309 kW / 420 hp |
| Ved turtall | 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment | 500 Nm |
| Ved turtall | 1 700 - 5 000 r/min |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 103,7 kW/l / 140,9 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 306 km/h |
| 0-100 km/h | 4,1 sec |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,9 sec |
| 0-160 km/h | 8,5 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 8,2 sec |
| 0-200 km/h | 13,1 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 12,9 sec |
| 80-120 km/h | 2,3 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 499 mm |
| Total bredde | 1 808 mm |
| Bredde inkludert speil | 1 978 mm |
| Høyde | 1 285 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Fremre spor | 1 543 mm |
| Bakre spor | 1 518 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,30 cD |
| Svingradius | 11,1 m |
| Egenvekt | 1 460 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 535 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 915 kg |
| Tillatt nyttelast | 455 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 75 kg |
| Drivstofftank | 64 l |
| Lukket bagasjeromsvolum (V210-2) | 260 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 145 l |
Viktig merknad
Ta kontakt med den angitte Porsche-forhandleren for å få viktig kundeinformasjon fra bilprodusenten om samsvarssertifikat for bilen.