2026 Porsche 911 Carrera 4 GTS (992 II)
- Lakkfarge
- Jet Black Metallic
- Interiørfarge
- Garanti på ny bil
- 24 måneder
- Motor
- T-Hybrid
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 398 kW / 541 hp
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 10,5 l/100 km
Skinninteriør i svart
Following items upholstered in smooth leather:
- dashboard upper section
- dashboard lower section including glove compartment cover
- door panel upper sections
- door centre panels
- centre console side sections
- rear side panels
- seat bases
- rear side of front seat backrests
- seat centres rear
- seat bolsters rear
- transmission tunnel in rear
In conjunction with Sports Seats Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
Optionally with decorative stitching in Crayon: dashboard upper section, upper section of door trims, seats front and rear and rear side panels.
Beskrivelse
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Packages
Standardversjon
Exterior
Fotgjengersikkerhet
Aluminiumstak
Uten takrails
Transmission / Chassis
Firehjulstrekk inkl. Porsche Traction Management (PTM)
63-liters bensintank
Standard hjuloppheng
Wheels
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Kompass/Sport Chrono-instrumentskive i svart
Solskjermer
Audio / Comm.
Stemmestyring
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alarmsystem med interiørovervåkning
Forberedelse for alkoholsperre
Emergency call systems eCall and bCall
Keyless Drive
Varseltrekant
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Garanti på ny bil
24 måneder
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 591 cm³ / 3,6 l |
| Boring | 97,0 mm |
| Slaglengde | 81,0 mm |
| Kombinert effekt | 398 kW / 541 hp |
| Effekt | 357 kW / 485 hp |
| Effekt elektromotor | 41 kW / 56 hp |
| Maks dreiemoment kombinert | 610 Nm |
| Maks dreiemoment | 570 Nm |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 99,0 kW/l / 135,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 312 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,0 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 6,9 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 10,7 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 2,0 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 553 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde (med speilene innfelt) | 1 834 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 033 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 1 306 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM-20 DIN) | 1 294 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Svingradius | 10,9 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 649 kg |
| Egenvekt | 1 645 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 720 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 065 kg |
| Tillatt nyttelast | 420 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 75 kg |
| Bagasjeromsvolum foran | 135 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 261 l |
| Overheng foran | 1 016 mm |
| Overheng bak | 1 087 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 125 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM-20 DIN) | 111 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 9,4 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 14,4 ° |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM-20 DIN) | 8,5 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM-20 DIN) | 13,8 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 13,1 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM-20 DIN) | 11,9 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 237 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 10,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 17,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,7 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 8,9 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,0 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 71 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 98 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 325 r/min |