2022 Porsche 911 Carrera 4 GTS Cabriolet (MY22) (992 I)
- Lakkfarge
- Carrara White Metallic
- Interiørfarge
- Takfarge
- Cabriolettak i svart
- Kjørelengde
- 20 950 km
- Førstegangsregistrering
- 03./2022
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 353 kW / 480 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 3,5 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 11,0 l/100 km
Skinninteriør i svart
Following items upholstered in leather: dashboard upper, dashboard lower section including glove compartment cover, door panel upper sections, door centre panels, centre console side sections, rear side panels, seat bases, rear side of front seat backrests (not in conjunction with order no. Q4Q, Q1J), seat centres rear, seat bolsters rear, transmission tunnel in rear.
In conjunction with Sports Seat Plus and Adaptive Sports Seats Plus, back shell painted in Darksilver.
In conjunction with full bucket seats, seat shell in carbon fibre-reinforced plastic (CFRP) with carbon-weave finish (high-gloss)
Optionally with decorative stitching in Crayon: dashboard upper section, upper section of door trims, seats front and rear and rear side panels.
Beskrivelse
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Interior
Interior Leather
Audio / Comm.
Comfort and assistance systems
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Eksteriør
Bakre grill med langsgående finner i sort med integrert bremselys
2+2 setekonfigurasjon
Sideluftsinntak foran med aktive kjøleflaps
Intelligent lettvektskonstruksjon i aluminium og stålkompositt
Automatisk spoiler
Trim på sideskjørt i svart
Innfellbare elektriske dørhåntak
Modellbetegnelse bak i 'Lightsilver'
'PORSCHE' bokstaver integrert i baklyslys
Drivlinje / Understell
8-trinns Porsche Doppelkupplung (PDK)
McPherson fram- og bakaksel med krengningshemmere
Porsche Active Suspension Management (PASM) sportsunderstell senket 10 mm
Elektromekanisk servostyring med variabelt styreforhold og styrepulsgenerator
Porsche Stability Management (PSM)
Auto start/stop-funksjon
Auto hold-funksjon
Porsche Torque Vectoring (PTV) med elektronisk styrt differensialsperre
Sport Chrono-pakke med dekktemperaturdisplay
Sportseksossystem med enderør i svart høyglans
Felger
19" Carrera-felger with 235/40 ZR 19 dekk (foran)
20" Carrera-felger med 295/35 ZR 20 dekk (bak)
Tyre Pressure Monitoring (TPM)
Lys og sikt
LED-hovedlys
LED firepunkts kjøre- og bremselys
LED ekstra lysenheter i front med posisjonslamper, blink- og sideindikatorer
LED lysstripe bak inkludert integrerte retningsindikatorer, bremselys, parkeringslamper og tåkelys bak
Velkommen hjem-funksjon med automatisk lysaktivering
Elektrisk justerbare og oppvarmbare ytterspeil
Grønnfarget termisk isolert glass
Elektriske vindusheisere
Oppvarmbart bakvindu
Komfort- og assistentsystemer
Automatisk klimakontroll med separate temperaturinnstillinger for fører og passasjer foran, automatisk luftsirkulasjonsmodus inkl. luftkvalitetssensor
Partikkel- og pollenfilter med aktivt kullfilter
Fører-cockpit med kombinasjon av analog omdreiningsteller og to 7-tommers skjermer
Porsche Wet Mode
Warn and Brake Assist
ParkAssist foran og bak
Keyless Go
Cruisekontroll
Interiør
Sportsseter med elektrisk ryggstøttevinkel og justering av setehøyde og manuell justering av for- / akterposisjon
Multifunksjons-sportsratt med girhendler
Skinntrukket ratt, dørhåndtak, dørpanelarmlener og midtkonsoll
Interiørlister i 'Diamar Darksilver'
Innstegslister med modellbetegnelse
2 USB-porter i midtkonsoll, 12 voltsuttak i passasjerfotbrønn
Gulvmatter
Interiør skinn
Nødanropssystem EU eCall
Full-size airbags (two-stage) for sjåfør og passasjer foran
ISOFIX monteringssystem for barnesete i passasjersete foran
Audio og kommunikasjon
Porsche Connect App
Apple® CarPlay
Porsche Communication Management (PCM) inkl. online navigasjonsmodul, klargjøring for mobiltelefoner, lydgrensesnitt og talestyringssystem
PCM utvidelse; Porsche Connect Plus, Apple® CarPlay®, LTE telefonmodul med SIM-kortleser, trådløs internettilgang (krever SIMkort fra kunde) som samt flere andre Porsche Connect-tjenester
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 20 950 km |
Førstegangsregistrering 03./2022 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Siste vedlikehold Større vedlikehold på 20./03./2026 med 20 904 km Porsche Center Son |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 981 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 91,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 353 kW / 480 hp |
| Ved turtall | 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment | 570 Nm |
| Ved turtall | 2 300 - 5 000 r/min |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 118,4 kW/l / 161,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 307 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,5 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 8,1 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 12,5 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 2,3 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 533 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 024 mm |
| Høyde | 1 300 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Svingradius | 11,2 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 674 kg |
| Egenvekt | 1 665 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 740 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 065 kg |
| Tillatt nyttelast | 400 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 0 kg |
| Drivstofftank | 67 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 132 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 163 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 226 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 9,9 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 13,7 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 7,7 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 250 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 11,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 18,7 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,5 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 9,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,9 l/100 km |