2026 Porsche 911 Carrera 4 GTS (992 II)
- Lakkfarge
- Jet Black Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 10 km
- Førstegangsregistrering
- 02./2026
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- T-Hybrid
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 398 kW / 541 hp
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 10,6 l/100 km
GTS-interiørpakke
Stitching in contrasting colour, seat belts in contrasting colour, ‘GTS’ logo embroidered in contrasting colour on headrests, includes floor mats edged in Black with stitching and ‘PORSCHE’ logo in contrasting colour. Digital Tachometer and Sport Chrono Stopwatch in contrasting colour. Steering Wheel, Dashboard trim strips, door trims and centre console in carbon.
Contrasting colour: Slate Grey Neo
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Packages
Standardversjon
Exterior
Fotgjengersikkerhet
Aluminiumstak
Uten takrails
Transmission / Chassis
Firehjulstrekk inkl. Porsche Traction Management (PTM)
63-liters bensintank
Standard hjuloppheng
Wheels
Tyre Pressure Monitoring System (TPM)
Interior
Solskjermer
Audio / Comm.
Stemmestyring
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alarmsystem med interiørovervåkning
Forberedelse for alkoholsperre
Varseltrekant
Emergency call systems eCall and bCall
Keyless Drive
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil (demo-bil) Demobiler er biler som er brukt til utstillinger eller prøvekjøringer. Dette kan resultere i varierende kjørelengde ved levering. Dette kan resultere i varierende kilometer ved levering. |
Kjørelengde 10 km Variabel kjørelengde – Bilen er fortsatt i bruk |
Førstegangsregistrering 02./2026 |
Tidligere eiere 1 (Porsche Center Oslo) |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 591 cm³ / 3,6 l |
| Boring | 97,0 mm |
| Slaglengde | 81,0 mm |
| Kombinert effekt | 398 kW / 541 hp |
| Effekt | 357 kW / 485 hp |
| Effekt elektromotor | 41 kW / 56 hp |
| Maks dreiemoment kombinert | 610 Nm |
| Maks dreiemoment | 570 Nm |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 99,0 kW/l / 135,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 312 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,0 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 6,9 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 10,7 sec |
| 80-120 km/h med Sport Chrono-pakke | 2,0 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 553 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde (med speilene innfelt) | 1 834 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 033 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 1 306 mm |
| Høyde med ståloppheng (PASM-20 DIN) | 1 294 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Svingradius | 10,9 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 649 kg |
| Egenvekt | 1 645 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 720 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 065 kg |
| Tillatt nyttelast | 420 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 75 kg |
| Bagasjeromsvolum foran | 135 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 261 l |
| Overheng foran | 1 016 mm |
| Overheng bak | 1 087 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 125 mm |
| Maks. bakkeklaring med stålfjæring (PASM-20 DIN) | 111 mm |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 9,4 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM-10 DIN) | 14,4 ° |
| Innkjøringsvinkel med stålfjæring (PASM-20 DIN) | 8,5 ° |
| Avgangsvinkel med stålfjæring (PASM-20 DIN) | 13,8 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM-10 DIN) | 13,1 ° |
| Overgangsvinkel med ståloppheng (PASM-20 DIN) | 11,9 ° |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 241 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 10,6 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 18,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 9,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,1 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 71 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 98 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 325 r/min |