2024 Porsche 718 Cayman GT4 RS (MY24) (982)
Bruktbil
2 299 000 kr
Lagernummer:
RL65020
Understellsnummer:
WP0ZZZ982RS272206
- Lakkfarge
- Guards Red
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 4 400 km
- Førstegangsregistrering
- 08./2023
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 368 kW / 500 hp
- 0-100 km/h
- 3,4 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 13,2 l/100 km
Forbruk kombinert (WLTP): 13,2 l/100 km · CO₂-utslipp kombinert (WLTP): 299 g/km
Utvidet skinn- og Race-Tex-interiør i svart og 'Arctic Grey' med Weissach-pakke
Additional Race-Tex items compared to Interior with extensive items in leather and Race-Tex:
Dashboard upper section including instrument cluster cover, centre console side sections
Decorative stitching and embroidered ‘Weissach-package’ logos in arctic grey.
Note: only in conjunction with Weissach-package
Beskrivelse
Porsche 718 Cayman GT4 RS (2024) – Racingfokusert presisjon uten kompromisser
718 GT4 RS representerer det ypperste av Porsches motorsportkompetanse overført til gatebruk – en rendyrket førerbil med kompromissløst fokus på ytelse, respons og kjøreglede. Med 4,0-liters høyturtallende motor, Sport Chrono Package og den eksklusive Weissach Package er dette en GT-modell bygget for maksimal presisjon både på bane og vei.
Den kompromissløse karakteren forsterkes av Clubsport Package med veltebøyle og brannslukker, frontaksel-løft for økt brukervennlighet, samt ryggekamera og ParkAssist bak. LED-hovedlykter med PDLS sørger for optimal sikt, mens 90-liters drivstofftank gir økt rekkevidde for lange økter på både vei og bane.
Det visuelle uttrykket er like kompromissløst, med Weissach-detaljer i karbon, felger lakkert i satin sort og bremsekalipere i sort høyglans. Innvendig møter du et rendyrket GT-miljø med Alcantara®-detaljer, røde kontrastelementer som sikkerhetsbelter, Sport Chrono-stoppeklokke, samt belyste innstegslister i karbon som understreker bilens eksklusivitet.
Med BOSE® Surround Sound, Smartphone-compartment og lyddesignpakke er også hverdagsbruk ivaretatt – uten at det går på bekostning av bilens kompromissløse karakter.
Dette er en 718 GT4 RS for entusiasten som ønsker en av de mest rendyrkede og ettertraktede førerbilene Porsche noensinne har bygget – en bil som setter føreren i absolutt sentrum.
Bilutstyr
Populært utstyr
Ekstrautstyr
Packages
Weissach-pakke
Weissach-package without roll cage
Club Sport-pakke
Exterior
Vindustriangel i karbon
Transmission / Chassis
Løftesystem for framaksel
Chrono-pakke
Bremsekalipere lakkert i svart høyglans
90-liters bensintank
Wheels
Felger lakkert i svart silkeglans
Dekkforsegling og elektrisk luftkompressor
Interior
Setebelter i 'Guards Red'
Instrumentskive i 'Guards Red'
Rattstamme trukket i skinn
Sport Chrono-instrumentskive i 'Guards Red'
Døråpnerbånd i 'Guards Red'
Opplyste innstegslister i karbon
Solskjermer i Race-Tex
Gulvmatter
Brannslukningsapparat
Audio / Comm.
Smarttelefonmodul
BOSE® Surround Sound-System
Lighting and vision
LED hovedlys inkludert Porsche Dynamic Light System (PDLS)
Automatisk avblendbare speil med integrert regnsensor
Comfort and assistance systems
ParkAssist bak med ryggekamera
Lysdesignpakke
Cruisekontroll
Standardutstyr
Transmission / Chassis
4.0 l B6-sugemotor
Porsche Doppelkupplung (PDK)
Porsche Active Suspension Management (PASM)
Porsche Active Suspension Management (PASM) senket 30 mm
Porsche Torque Vectoring (PTV) inkludert mekanisk låsbar bakdifferensial
Servostyring
Wheels
20" smidde 718 Cayman GT4 RS-felger
Tire Pressure monitoring (TPM) 433 MHz
Interior
Rattkrans med toppmarkering i gult
Innertak i Race-Tex
Pedaler i sportsutseende
Audio / Comm.
Porsche Communication Management (PCM) inkl. onlinenavigasjon
Navigasjonsmodul for PCM
Stemmestyring
Connect: Telefon, LTE og WLAN
Digital radio (DAB+)
Porsche Vehicle Tracking System Plus (PVTS Plus)
Apple® CarPlay
USB-kontakter
Lighting and vision
Tonede lykteglass bak
Grått felt øverst i frontruten
Comfort and assistance systems
Tosoners klimaanlegg
Interiørovervåkning
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 4 400 km |
Førstegangsregistrering 08./2023 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Siste vedlikehold Mindre vedlikehold på 14./04./2026 med 4 400 km Porsche Center Stavanger |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 81,5 mm |
| Effekt | 368 kW / 500 hp |
| Ved turtall | 8 400 r/min |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Ved turtall | 6 750 r/min |
| Makshastighet motor | 9 000 r/min |
| Maks liter utgang | 91,9 kW/l / 125,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 315 km/h |
| 0-100 km/h | 3,4 sec |
| 0-160 km/h | 7,1 sec |
| 0-200 km/h | 10,9 sec |
| 80-120 km/h | 1,9 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 456 mm |
| Total bredde | 1 822 mm |
| Bredde inkludert speil | 1 994 mm |
| Høyde | 1 267 mm |
| Akselavstand | 2 482 mm |
| Svingradius | 11,4 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 464 kg |
| Egenvekt | 1 415 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 490 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 771 kg |
| Tillatt nyttelast | 356 kg |
| Drivstofftank | 54 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 125 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 136 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 299 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 13,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 22,1 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 12,3 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 11,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 12,1 l/100 km |
Sound level (type approved based on UN-R 51)
| Lydnivået til forbipasserende kjøretøy | 72 dB |
| Lydnivået til et stillestående kjøretøy | 96 dB |
| Lydnivå for stillestående kjøretøy (o/min) | 3 800 r/min |