2020 Porsche Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo
Smørbøttaveien 8
Fredrikstad, 1617
- Lakkfarge
- White
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 137 000 km
- Førstegangsregistrering
- 08./2019
- Tidligere eiere
- 2
- Porsche-godkjent garanti
- 3 måneder gjenværende løpetid
- Motor
- Plug-in hybrid
- Elektrisk rekkevidde kombinert (EAER, WLTP)
- 38 km
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 340 kW / 462 hp
- Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP)
- 3,5 l/100 km
Skinninteriør i 'Black'
Black leather interior smooth leather, complete scope of standard leather trimmed parts plus top and front dashboard including instrument cluster cover. Lower section of dashboard including glove compartment lid, lower centre console, steering wheel airbag module, upper section of front/rear door trim panel, C-pillar (lower section), front/rear centre door trim panel insert, lower section of front/rear door trim panel, rear ashtray, front door storage compartment lid, leather seats including leather trimmed front/rear outer side bolsters front/rear outer head restraint side cushions, shell of front seat seatback and lower rear folding armrest with storage compartment.
Beskrivelse
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Audio / Comm.
E-Mobility
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Drivlinje
Auto start/stop system - kan deaktiveres
Direct fuel injection (DFI)
80 liters drivstofftank
Girkasse
8-trinns dobbelclutch girkasse (PDK)
Chassis
19" Panamera-felger
Porsche Stability Management (PSM) - elektronisk stabiliseringsprogram
Porsche Active Suspension Management (PASM) inkludert luftfjæring - adaptivt understell
Dekktrykksensor (TPM)
Porsche Traction Management (PTM) i kombinasjon med aktivt firehjulstrekksystem
Sport Chrono-pakke
Bremser
Bremsekalipere lakkert i Acid Green (kan velges bort)
Elektrisk håndbrekk
Karosseri
Elektrisk bakluke - kan betjenes med nøkkelen
Adaptiv hekkspoiler
To ovale eksoshaler i rustfritt børstet stål
Lys og sikt
LED-hovedlys
Dagskjørelys og markeringslys i LED
4-punkts LED baklys med adaptive bremselys
Air Condition
Automatisk 2-soners klimaanlegg
Partikkelfilter med aktivt karbonfilter
Sikkerhet
Airbags foran, sideairbags foran, kneairbag, airbag gardin langs takstolpen på begge sider
ISOFIX-fester bak
Aktivt panser - bedre beskyttelse for fotgjengere
Alarm
Assistansesystemer
Parkeringssensor foran og bak
12,3" PCM inkludert navigasjon, mobilforberedelse, audio interface og talestyring
Connect Plus - Apple CarPlay, telefonmodul, wifi og Porsche Car Connect
HiFi-sound system på 150 W med 10 høyttalere
Automatisk avblendbare speil innvendig
Cruisekontroll
Instrumenter
2 stk 7" digitale skjermer i instrumentpanelet
Interiør
8-veis komfortseter foran i delskinn
Baksetene kan foldes 60/40
Multifunksjonsratt med girhendler bak rattet
Farger
Standard eksteriørfarger: Svart, Hvit
Standard interiørfarger: Svart, Agate Grå
E-Performance
Lithiumion-batteri med kapasitet på 14 kWh
Porsche universallader (AC) inkludert 2,5 m ladekabel for husholdningskontakt
Ladekabel for 5-pin (400 V, 32 A) industrikontakt
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Porsche-godkjent garanti
3 måneder gjenværende løpetid
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 137 000 km |
Førstegangsregistrering 08./2019 |
Tidligere eiere 2 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 894 cm³ / 2,9 l |
| Boring | 84,5 mm |
| Slaglengde | 86,0 mm |
| Kombinert effekt | 340 kW / 462 hp |
| Effekt | 243 kW / 330 hp |
| Effekt elektromotor | 100 kW / 136 hp |
| Ved turtall | 5 250 - 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment kombinert | 700 Nm |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Maks dreiemoment elektromotor | 400 Nm |
| Ved turtall | 1 750 - 5 000 r/min |
| Maks liter utgang | 83,8 kW/l / 114,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 275 km/h |
| Elektrisk toppfart | 140 km/h |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 4,6 sec |
| 0-160 km/h | 10,8 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 10,8 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 17,1 sec |
| 80-120 km/h | 3,1 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 5 049 mm |
| Total bredde | 1 937 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 165 mm |
| Høyde | 1 428 mm |
| Akselavstand | 2 950 mm |
| Fremre spor | 1 671 mm |
| Bakre spor | 1 651 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,34 cD |
| Egenvekt | 2 190 kg |
| Egenvekt (EC) | 2 265 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 810 kg |
| Tillatt nyttelast | 620 kg |
| Drivstofftank | 80 l |
| Bagasjeromsvolum med bakseter slått ned | 1 295 l |
| Åpent bagasjeromsvolum (V211-2) | 425 l |
| Maks bakkeklaring (luftfjæring i normal) | 133 mm |
Rekkevidde
| Elektrisk rekkevidde by (WLTP) | 37 km |
| Elektrisk rekkevidde kombinert (NEDC) | 46 km |
| Elektrisk rekkevidde kombinert (EAER, WLTP) | 38 km |
| Elektrisk rekkevidde by (EAER, WLTP) | 39 km |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp vektet kombinert (NEDC) | 66 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (NEDC) | 186 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (NEDC) | 16,2 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 25,0 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (NEDC) | 2,9 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 0,0 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (NEDC) | 8,2 l/100 km |
| CO₂-utslipp vektet kombinert (WLTP) | 81 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (WLTP) | 237 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (WLTP) | 21,5 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (WLTP) | 31,0 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (WLTP) | 3,5 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (WLTP) | 1,3 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (WLTP) | 10,4 l/100 km |