2021 Porsche 911 Carrera 4S (MY21) (992 I)
- Lakkfarge
- Gt-silver Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 46 600 km
- Førstegangsregistrering
- 08./2021
- Tidligere eiere
- 0
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 331 kW / 450 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 3,4 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 10,8 l/100 km
Skinninteriør i 'Black'
Standard interior colours: Black, Slate Grey, Graphite Blue, Bordeaux Red
Following items upholstered in leather: dashboard upper, dashboard lower section including glove compartment cover, door panel upper sections, door centre panels, centre console side sections, rear side panels, seat bases, rear side of front seat backrests (not in conjunction with order no. Q4Q, Q1J), seat centres rear, seat bolsters rear, transmission tunnel in rear.
Optionally with decorative stitching in Crayon: dashboard upper section, upper section of door trims, seats front and rear and rear side panels.
Beskrivelse
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Interior Race-Tex
Interior Aluminium
Audio / Comm.
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Motor
Aluminiumsblokk og sylinderhoder
Vannkjølt med termisk styring
2 turboladere, 2 intercoolers
Direct Fuel Injection (DFI)
VarioCam Plus variabel ventiltiming og lift
Drivlinje
Bi-Turbo
Girkasse
8-trinns Porsche Doppelkupplung (PDK)
Nytt, forbedret motorfeste
HOLD-funksjon fra stillestående i bakker
Auto start/stop funksjon
Chassis
Porsche Active Suspension Management (PASM)
McPherson framaksel med anti-roll bar
Multi-link bakaksel med anti-roll bar
Elektromekanisk servostyring med variabelt styreforhold og styrepulsgenerator
Porsche Stability Management (PSM)
Hjul
20" Carrera S-felger med 245/35 ZR 20 dekk (foran)
21"Carrera S-felger med 305/30 ZR 21 dekk (bak)
Tyre Pressure Monitoring (TPM)
Dekkforseglingsmiddel og elektrisk luftkompressor
Bremser
Elektrisk parkeringsbrems
6-stempel, monoblokk bremsekaliper i aluminium foran og 4-stempel, monoblokk bremsekaliper i aluminium bak, bremseskiver med 350 mm diameter foran og bak, innvendig ventilert og tverrboret, bremseklave Rød
Karosseri
Nytt, mer moderne og muskuløst design
Nytt, bredere karosseri
Bakre grill med langsgående finner i sort med integrert bremselys
2+2 setekonfigurasjon
Sideluftsinntak foran med aktive kjøleflaps
Intelligent lettvektskonstruksjon i aluminium og stålkompositt
Automatisk spoiler
Trim på sideskjørt i svart
Innfellbare elektriske dørhåntak
Modellbetegnelse bak i Lightsilver
'PORSCHE' bokstaver integrert i baklyslys
Lys og sikt
LED-hovedlys
LED Fire-punkts kjørelys og bremselys
LED ekstra lysenheter i frontenden med posisjonslamper, retningsindikatorer og sideindikatorer
LED Lysstripe bak inkludert integrerte retningsindikatorer, bremselys, parkeringslamper og tåkelys bak
Velkommen hjem funksjon med automatisk aktivering av lykter
Elektrisk justerbare og varmbare ytterspeil med asfærisk på førersiden
Grønnfarget termisk isolert glass
Elektriske vindusheisere med ettrykks betjening og beskyttelse mot dører
Oppvarmbart bakvindu
Air Condition
Automatisk klimakontroll med separate temperaturinnstillinger for fører og passasjer foran, automatisk luftsirkulasjonsmodus inkl. luftkvalitetssensor
Partikkel / pollenfilter med aktivt kullfilter
Seter
Sportsseter med elektrisk ryggstøttevinkel og justering av setehøyde og manuell justering av for- / akterposisjon
Sikkerhet
Nødanropssystem EU eCall
Full-size airbags (two-stage) for sjåfør og passasjer foran
ISOFIX monteringssystem for barnesete i passasjersete foran
Assistansesystemer
Porsche Communication Management (PCM)inkludert online navigation med 10.9" Full HD touch-skjerm
Fører-cockpit med kombinasjon av analog omdreiningsteller og to 7-tommers skjermer
Porsche Wet Mode
Warn and Brake Assist
ParkAssist foran og bak
Keyless Go
Cruise control
Instrumenter
Instrumentklynge med omdreiningsteller og to 7-tommers TFT-skjermer, 10,9-tommers Centerdisplay
Interiør
Porsche Advanced Cockpit og Direct Touch Control
Multifunksjons-sportsratt med padleshift
PDK girskifte (Automat) med manuelt girvalg via paddles bak rattet
Smooth-finish skinn på rattet, dørhåndtakene, dørpanelarmlenene og midtkonsoll (lokk)
Interiørlister i Diamar darksilver
Innstegslister med modellbetegnelse
2 USB-porter i midtkonsoll, 12 volt uttak i fotbrønnen til passasjerene
Gulvmatter
Audio og kommunikasjon
Porsche Connect App
Porsche Connect Store and My Porsche
Apple® CarPlay
Porsche Communication Management (PCM) inkl. online navigasjonsmodul, klargjøring for mobiltelefoner, lydgrensesnitt og talestyringssystem
PCM utvidelse; Porsche Connect Plus, Apple® CarPlay®, LTE telefonmodul med SIM-kortleser, trådløs internettilgang (krever SIMkort fra kunde) som samt flere andre Porsche Connect-tjenester
Bagasjerom
Bagasjerom foran (frunk)
Oppbevaringslommer i dører
Knagger til jakker på baksiden av framseter
To individuelle koppholdere, en i midtkonsollen, en på passasjerside
Farger
Standard utvendige solide farger: Hvit, Racing Yellow, Guards Red, Svart
Standard interiørfarger: svart, Slate Gray (skifergrå)
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 46 600 km |
Førstegangsregistrering 08./2021 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Siste vedlikehold 02./04./2025 med 40 107 km Porsche Center Bergen |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 981 cm³ / 3,0 l |
| Boring | 91,0 mm |
| Slaglengde | 76,4 mm |
| Effekt | 331 kW / 450 hp |
| Ved turtall | 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment | 530 Nm |
| Ved turtall | 2 300 - 5 000 r/min |
| Makshastighet motor | 7 500 r/min |
| Maks liter utgang | 111,1 kW/l / 151,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 306 km/h |
| 0-100 km/h | 3,6 sec |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 3,4 sec |
| 0-160 km/h | 8,3 sec |
| 0-160 km/h med Sport Chrono-pakke | 8,0 sec |
| 0-200 km/h | 12,7 sec |
| 0-200 km/h med Sport Chrono-pakke | 12,4 sec |
| 80-120 km/h i 5. gir | 4,9 sec |
| 80-120 km/h | 2,3 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 519 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 024 mm |
| Høyde | 1 300 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Fremre spor | 1 589 mm |
| Bakre spor | 1 557 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,29 cD |
| Egenvekt | 1 565 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 640 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 010 kg |
| Tillatt nyttelast | 445 kg |
| Maks taklast for 'Porsche roof transport system' | 75 kg |
| Drivstofftank | 67 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 132 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 264 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 222 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 9,7 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 13,1 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 7,8 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 244 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 10,8 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 18,3 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 10,4 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 9,0 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 9,6 l/100 km |