2018 Porsche Panamera 4 E-Hybrid
- Lakkfarge
- Carrara White Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 97 000 km
- Førstegangsregistrering
- 02./2018
- Tidligere eiere
- 2
- Porsche-godkjent garanti
- 9 måneder gjenværende løpetid
- Motor
- Plug-in hybrid
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Kombinert effekt
- 340 kW / 462 hp
- Drivstofforbruk vektet kombinert (NEDC)
- 2,5 l/100 km
Skinninteriør, 'Black'
Black leather interior smooth leather, complete scope of standard leather trimmed parts plus top and front dashboard including instrument cluster cover. Lower section of dashboard including glove compartment lid, lower centre console, steering wheel airbag module, upper section of front/rear door trim panel, C-pillar (lower section), front/rear centre door trim panel insert, lower section of front/rear door trim panel, rear ashtray, front door storage compartment lid, leather seats including leather trimmed front/rear outer side bolsters front/rear outer head restraint side cushions, shell of front seat seatback and lower rear folding armrest with storage compartment.
Beskrivelse
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Audio / Comm.
E-Mobility
Comfort and assistance systems
Motoregenskaper
Auto start/stop system- kan deaktiveres
Direct fuel injection (DFI)
2,9 L Bi-Turbo
80 liter drivstofftank
Drivlinje
8-trinns dobbelclutch girkasse (PDK)
Chassis
19" Panamera felger
Porsche Stability Management (PSM) - elektronisk stabiliseringsprogram
Porsche Active Suspension Management (PASM) inkludert Luftfjæring - Adaptivt understell
Dekktrykksensor (TPM)
Porsche Traction Management (PTM) i kombinasjon med aktivt firehjulstrekksystem
Sport Chrono pakke
Bremser
Bremseskiver foran/bak: 390 mm/365 mm
Bremsekalippere lakkert i Acid Green (kan velges bort)
Elektronisk håndbrekk
Karosseri
Elektrisk bakluke - kan betjenes med nøkkelen
Adaptiv hekkspoiler
To ovale eksoshaler i børstet, rustfritt aluminium
E-Mobility
Elektromotor 100 kw (136 hk), 400 nm
Lithium-ion batteriet med kapasitet på 14 kwh
Porsche universallader (AC) inkludert 2,5 m ladekabel for husholdningskontakt
Ladekabel for 5-pin (400 V, 32 A) Industrikontakt
Elektrisk system
Parkeringssensor foran og bak
12,3" PCM inkludert navigasjon, mobilforberedelse, audio interface og talestyring
Connect Plus - Apple CarPlay, telefonmodul, wifi og Porsche Car Connect
HiFi-sound system med 10 høyttalere
Automatisk avblendbare speil innvendig
Cruisekontroll
Lys
LED-hovedlys
Dagskjørelys og markeringslys i LED
4-punkts LED baklys med adaptive bremselys
Instrumenter
2 stk 7" digitale skjermer i instrumentpanelet
Sikkerhet
Airbags foran, sideairbags foran, kneairbag, airbag gardin langs takstolpen på begge sider
ISOFIX fester bak
Aktivt panser - bedre beskytte fotgjengere
Alarm
Air Condition
Automatisk 2-soners klimaanlegg
Partikkelfilter med aktivt karbonfilter
Interiør
8-veis komfortseter foran i delskinn
Baksetene kan foldes 60/40
Multifunksjonsratt med girhendler bak rattet
Farger
Standard eksteriørfarger: Svart, Hvit
Standard interiørfarger: Svart, Agate Grå
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Porsche-godkjent garanti
9 måneder gjenværende løpetid
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 97 000 km |
Førstegangsregistrering 02./2018 |
Tidligere eiere 2 |
Komplett servicehistorikk Ja, hver service utført i Porsche Center |
Siste vedlikehold Større vedlikehold på 10./01./2025 med 82 726 km Porsche Center Stavanger |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 894 cm³ / 2,9 l |
| Kombinert effekt | 340 kW / 462 hp |
| Effekt | 243 kW / 330 hp |
| Effekt elektromotor | 100 kW / 136 hp |
| Ved turtall | 5 250 - 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment kombinert | 700 Nm |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Maks dreiemoment elektromotor | 400 Nm |
| Ved turtall | 1 750 - 5 000 r/min |
Ytelser
| Toppfart | 278 km/h |
| 0-100 km/h | 4,6 sec |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 4,6 sec |
| 0-160 km/h | 10,7 sec |
| 80-120 km/h | 3,1 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 5 049 mm |
| Total bredde | 1 937 mm |
| Bredde inkludert speil | 2 165 mm |
| Høyde | 1 423 mm |
| Akselavstand | 2 950 mm |
| Fremre spor | 1 671 mm |
| Bakre spor | 1 651 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,28 cD |
| Egenvekt | 2 170 kg |
| Egenvekt (EC) | 2 245 kg |
| Tillatt totalvekt | 2 710 kg |
| Drivstofftank | 80 l |
| Åpent bagasjeromsvolum (V211-2) | 405 l |
Rekkevidde
| Elektrisk rekkevidde kombinert (NEDC) | 51 km |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp vektet kombinert (NEDC) | 56 g/km |
| CO₂-utslipp med utladet batteri kombinert (NEDC) | 170 g/km |
| Elektrisk forbruk vektet kombinert (NEDC) | 15,9 kWh/100 km |
| Elektrisk forbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 25,6 kWh/100 km |
| Drivstofforbruk vektet kombinert (NEDC) | 2,5 l/100 km |
| Drivstofforbruk ladedepleterende kombinert (NEDC) | 0,0 l/100 km |
| Drivstofforbruk med utladet batteri kombinert (NEDC) | 7,5 l/100 km |