2018 Porsche 911 Carrera 4 (991 II)
- Lakkfarge
- Gt-silver Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 71 852 km
- Førstegangsregistrering
- 08./2017
- Tidligere eiere
- 0
- Porsche-godkjent garanti
- 30 måneder gjenværende løpetid
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Firehjulstrekk
- Effekt
- 272 kW / 370 hp
- 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke
- 4,1 sec
Standardinteriør, 'Black' i kombinasjon med fullskinn
Beskrivelse
Bilutstyr
Populært utstyr
Exterior
Transmission / Chassis
Wheels
Interior
Interior Leather
Audio / Comm.
Følgende liste viser standardutstyret for denne utstyrsversjonen. Den tar ikke hensyn til den individuelle konfigurasjonen og valgt ekstrautstyr. Listen kan vise utstyr som er erstattet på grunn av valgt ekstrautstyr.
Motoregenskaper
Eksossystem med to eksoshaler i rustfritt stål
SPORT knapp
Twin-Turbo
Drivlinje
Auto start/stop system
Bakhjulstrekk
7 trinns manuell girkasse
Chassis
8.5 J x 19 Carrera lettmetall felger med 235/40 ZR 19 dekk foran
11 J x 19 Carrera lettmetall felger med 295/35 ZR 19 dekk bak
Dekktrykksensor - Tyre Pressure Monitoring (TPM)
Elektronisk stabiliseringsprogram - Porsche Stability Management (PSM)
Porsche Active Suspension Management (PASM)
Bremser
Bremseskiver foran/bak: 330 mm
Elektronisk håndbrekk
Bremsekalippere lakkert i svart
Karosseri
Intelligent lettvekstkonstruksjon ved bruk av aluminium og stål
Automatisk uttrekkbar hekkspoiler
Forberedt for lastestativ
Varmetråder i vinduet bak
Elektrisk system
Oppvarmet bakrute
Porsche Communication Management (PCM) inkludert navigasjon, mobilforberedelse, audio interfaces og stemmestyring
Sound Package Plus
Connect Plus inkludert online navigasjon, Apple CarPlay®, telephone module og trådløs internettilgang. Porsche Car Connect med Carfinder,Remote Vehicle Status, Remote Services and Porsche Vehicle Tracking System (PVTS)
Tre 12-volts uttak (handskerom, senterkonsoll, oppbevaringsrom i midtarmlene)
Lys
Bi-Xenon hovedlys med LED dagskjørelys
LED baklys
Automatiske lys inkludert Welcome home lighting
Instrumenter
Instumentpanel med integrert 4,6" TFT fargeskjerm(førerinfo)
Girindikator
Sikkerhet
To-stegs airbag for fører og passasjer
Sidekollisjonssystem - Porsche Side Impact Protection (POSIP)
Air Condition
2-soners automatisk klimaanlegg
Pollenfilter med aktivt karbonfilter
Interiør
Sportsseter i skinn
Sportsratt med 4-veis justering
Ratt, girspak, dørpanel, handskerom og dørhåndtak kledd i skinn
Tak og takstolper kledd i alcantara
To koppholdere integrert i dashbord over handskerom
Farger
Standard eksteriørfarger: Hvit, Racing gul, Guards rød, Svart
Standard interiørfarger: Svart, Agate grå og Luxor beige. Merk: Luxor beige interiør kan gi reflekser fra dasbord under visse lysforhold.
Garanti
Garantidekningen din inkluderer:

Porsche-godkjent garanti
30 måneder gjenværende løpetid
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 71 852 km |
Førstegangsregistrering 08./2017 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Siste vedlikehold 30./10./2025 med 69 292 km Porsche Center Bergen |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 2 981 cm³ / 3,0 l |
| Effekt | 272 kW / 370 hp |
| Ved turtall | 6 500 r/min |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
Ytelser
| Toppfart | 290 km/h |
| 0-100 km/h | 4,3 sec |
| 0-100 km/h med Sport Chrono-pakke | 4,1 sec |
| 0-160 km/h | 9,3 sec |
| 80-120 km/h i 5. gir | 5,6 sec |
| 80-120 km/h | 2,8 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 499 mm |
| Total bredde | 1 852 mm |
| Høyde | 1 295 mm |
| Akselavstand | 2 450 mm |
| Drakoeffisient (Cd) | 0,29 cD |
| Egenvekt | 1 500 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 575 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 940 kg |
| Drivstofftank | 68 l |
| Åpent bagasjeromsvolum (V211-2) | 125 l |