2023 Porsche 718 Cayman GT4 RS (MY23) (982)
Bruktbil
2 099 000 kr
Lagernummer:
PR68103
Understellsnummer:
WP0ZZZ985PS277347
- Lakkfarge
- Gt-silver Metallic
- Interiørfarge
- Kjørelengde
- 9 500 km
- Førstegangsregistrering
- 07./2023
- Tidligere eiere
- 1
- Motor
- Bensin
- Girkasse
- PDK (Automat)
- Driftstype
- Bakhhjulstrekk
- Effekt
- 368 kW / 500 hp
- 0-100 km/h
- 3,4 sec
- Forbruk kombinert (WLTP)
- 13,2 l/100 km
Forbruk kombinert (WLTP): 13,2 l/100 km · CO₂-utslipp kombinert (WLTP): 299 g/km
Skinn- og Race-Tex-interiør i svart og 'Arctic Grey'
718 Cayman GT4 RS standard equipment:
Covered in black leather: seat bolsters, headrests, steering wheel airbag module, side parts of door panel armrest, side panels of centre console storage compartment lid.
Covered with black Race-Tex: steering wheel rim, selector gaiter, PDK selector lever grip area, interior door handles, door panel armrest, centre console storage compartment lid armrest and roof lining incl. A-pillars. Top centre marking on steering wheel in Yellow and 3-point seat belts in Black.
Door opening loops, decorative stitching, embroidered 'GT4 RS' lettering and perforated Race-Tex seat centre in Arctic grey.
Bilutstyr
Populært utstyr
Ekstrautstyr
Packages
Club Sport-pakke
Transmission / Chassis
Løftesystem for framaksel
Chrono-pakke
90-liters bensintank
Wheels
Dekkforsegling og elektrisk luftkompressor
Interior
Brannslukningsapparat
Comfort and assistance systems
ParkAssist bak med ryggekamera
Cruisekontroll
Standardutstyr
Ingen standardutstyr kunne fastsettes for dette kjøretøyet.
Ta kontakt med Porsche-senteret for informasjon om standardutstyr.
Garanti
Vi har ingen informasjon om garantien. Vennligst sjekk med forhandleren.
Du får eksepsjonelle garantivilkår når du kjøper en Porsche i Norge.
Tilstand og historikk
Tilstand Bruktbil |
Kjørelengde 9 500 km |
Førstegangsregistrering 07./2023 |
Tidligere eiere 1 |
Komplett servicehistorikk Ja, alle utførte tjenester |
Tekniske data
Motor
| Antall sylindre | 6 |
| Slagvolum | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Boring | 102,0 mm |
| Slaglengde | 81,5 mm |
| Effekt | 368 kW / 500 hp |
| Maks dreiemoment | 450 Nm |
| Makshastighet motor | 9 000 r/min |
| Maks liter utgang | 91,9 kW/l / 125,0 hp/l |
Ytelser
| Toppfart | 315 km/h |
| 0-100 km/h | 3,4 sec |
| 0-160 km/h | 7,1 sec |
| 0-200 km/h | 10,9 sec |
| 80-120 km/h | 1,9 sec |
Karosseri - Dimensjoner og Vekter
| Lengde | 4 456 mm |
| Total bredde | 1 822 mm |
| Bredde inkludert speil | 1 994 mm |
| Høyde | 1 267 mm |
| Akselavstand | 2 482 mm |
| Svingradius | 11,4 m |
| Egenvekt individuelle kjøretøy | 1 464 kg |
| Egenvekt | 1 415 kg |
| Egenvekt (EC) | 1 490 kg |
| Tillatt totalvekt | 1 771 kg |
| Tillatt nyttelast | 356 kg |
| Drivstofftank | 54 l |
| Bagasjeromsvolum foran | 125 l |
| Åpent bagasjeromsvolum med baksetene nedfelt (V211-1) | 136 l |
Forbruk og utslipp
| CO₂-utslipp kombinert (NEDC) | 281 g/km |
| Drivstofforbruk kombinert (NEDC) | 12,3 l/100 km |
| Drivstofforbruk urban (NEDC) | 17,4 l/100 km |
| Drivstofforbruk ekstra urbane (NEDC) | 9,3 l/100 km |
| CO₂-utslipp kombinert (WLTP) | 299 g/km |
| Forbruk kombinert (WLTP) | 13,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk lav | 22,1 l/100 km |
| WLTP Forbruk medium | 12,3 l/100 km |
| WLTP Forbruk høy | 11,2 l/100 km |
| WLTP Forbruk ekstra høy | 12,1 l/100 km |