Porsche Panamera 4 E-Hybrid
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- Ice Grey Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Χλμ.
- 18.850 χλμ.
- Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας
- 10/2024
- προηγ. Ιδιοκτήτ.
- 1
- Ιστορικό ζημιών
- Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα
- Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
- 12 μήνες
- Κινητήρας
- Υβριδικό plug-in
- Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP)
- 79 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 25,9 kWh
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς
- 346 kW / 470 hp
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 1,3 l/100 km
Δερμάτινο σαλόνι σε Μαύρο, μαλακό δέρμα
In smooth-finish leather:
- Front and rear seat centres
- Front and rear seat bolsters
- Front of the headrests in the front and rear
- Top and bottom part of the dashboard including the glove compartment lid
- Front and rear door trims including door panels and armrests
- Centre console including armrests at front and rear
- Steering wheel rim
- Steering wheel airbag module
Περιγραφή
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Εξωτερικό
Πλαϊνά μαρσπιέ
Χειρολαβές βαμμένες στο εξωτερικό χρώμα
Ενεργό καπό
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Ρεζερβουάρ 80 λίτρων
Μπαταρία εκκίνησης
Wheels
Interior
Επιλογέας ταχυτήτων PDK
Σκιάδια
Πεντάλ και υποπόδιο σε Μαύρο
Προσκέφαλα
Ηχος / Επικοινωνία
Ηλεκτρική κινητικότητα
Θύρα φόρτισης
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alcohol Interlock preparation
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Ανίχνευση προσοχής οδηγού
Πλευρικοί αερόσακοι μπροστά
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
12 μήνες

Porsche Assistance
12 μήνες
Κινητικότητα και ασφάλεια κατά παραγγελία. 24 ώρες την ημέρα. 365 ημέρες το χρόνο. Γρήγορη βοήθεια - όπου και όποτε τη χρειάζεστε.
Κατάσταση και ιστορικό
Κατάσταση Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved Όχημα με πιστοποιημένη ποιότητα, πλήρες ιστορικό και αυθεντικά ανταλλακτικά. |
Χλμ. 18.850 χλμ. |
Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας 10/2024 |
προηγ. Ιδιοκτήτ. 1 |
Πλήρες ιστορικό σέρβις Ναι, κάθε σέρβις έχει γίνει |
Τελευταία συντήρηση 18/08/2025 με 16.045 χλμ. Porsche Zentrum Gelderland |
Ιστορικό ζημιών Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα |
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 6 |
| Κυβισμός | 2.894 cm³ / 2,9 l |
| Διάμετρος | 84,5 mm |
| Διαδρομή | 86,0 mm |
| Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς | 346 kW / 470 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 224 kW / 304 hp |
| Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα | 140 kW / 190 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα καύσης σε εύρος στροφών | 5.400 - 6.700 r/min |
| Μέγιστη ροπή ισχύος συνδυασμένη | 650 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα καύσης | 420 Nm |
| Μέγιστη ροπή ηλεκτροκινητήρα | 450 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης σε στροφές ανά λεπτό | 1.900 - 4.800 r/min |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.800 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 74,0 kW/l / 101,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 280 km/h |
| Μέγιστη ταχύτητα σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία | 140 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 4,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 10,0 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με πακέτο Sport Chrono | 16,2 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με πακέτο Sport Chrono | 2,8 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 5.052 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.937 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.165 mm |
| Ύψος | 1.419 mm |
| Μεταξόνιο | 2.950 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 11,9 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 11,2 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.275 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.230 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.305 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.825 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 595 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.264 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 430 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 131 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 12,6 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 16,0 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 10,8 ° |
Εύρος
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 89 km |
| Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP) | 79 km |
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (EAER, WLTP) | 92 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 25,9 kWh |
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (καθαρή χρήσιμη) | 21,8 kWh |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 11 kW (0 έως 100%) | 2,6 h |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 30 g/km |
| Εκπομπές CO₂ με αποφορτισμένη μπαταρία σε συνδυασμό (WLTP) | 225 g/km |
| Συνδυασμένη σταθμισμένη ηλεκτρική κατανάλωση (WLTP) | 26,7 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας με εξάντληση φόρτισης (WLTP) | 30,0 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία (WLTP) | 30,7 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία εντός πόλης (WLTP) | 26,5 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 28,4 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία σε προαστιακό περιβάλλον (WLTP) | 25,3 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 25,4 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 45,9 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 1,3 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου - εξαντλητική συνδυασμένη (WLTP) | 0,1 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε μικτή οδήγηση (WLTP) | 9,9 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 15,4 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε προαστιακές συνθήκες (WLTP) | 9,1 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία εκτός πόλης (WLTP) | 8,5 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 9,6 l/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 67 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος | 80 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος (rpm) | 3.750 r/min |