Porsche Macan Turbo
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- Volcano Grey Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
- 8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
- Κινητήρας
- ηλεκτρικός
- Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP)
- 584 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 100,0 kWh
- Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%)
- 21,00 min
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Ισχύς overboost με Launch Control έως
- 470 kW / 639 hp
Πακέτο δέρματος σε Μαύρο/Crayon
Πακέτο Δέρματος σε Μαύρο/Crayon:
Επενδεδυμένο με λείο δέρμα:
- Κεντρικές επενδύσεις καθισμάτων εμπρός και πίσω
- Στηρίγματα καθισμάτων εμπρός και πίσω (εσωτερική πλευρά)
- Κεντρικές επενδύσεις προσκέφαλων
- Τιμόνι
- Άνω τμήμα του ταμπλό
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
- Υποβραχιόνιο πορτών και λαβές πορτών εμπρός και πίσω
Σε χρώμα επένδυσης Crayon:
- Καθίσματα
- Κάτω τμήμα του ταμπλό
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
- Άνω πλευρικές επενδύσεις κεντρικής κονσόλας
- Μερικά μέρη των πάνελ πορτών, συμπεριλαμβανομένων των υποβραχιόνιων και των λαβών πορτών εμπρός και πίσω
Διακοσμητικές ραφές Crayon στα εξής:
- Καθίσματα
- Υποβραχιόνια πορτών εμπρός και πίσω
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
Αντίθετες διακοσμητικές ραφές Crayon στα εξής:
- Άνω τμήμα του ταμπλό
Σε συνδυασμό με comfort καθίσματα (14-κινήσεων, ηλεκτρικά) ή adaptive sport καθίσματα (18-κινήσεων, ηλεκτρικά), επιπλέον επενδεδυμένα με λείο δέρμα:
- Εξωτερικά στηρίγματα καθισμάτων πίσω
- Πλευρές προσκέφαλων εμπρός και πίσω
E-Performance
Αυτονομία
584χλμ.Χρόνος φόρτισης
21,00minΣτο σταθμό φόρτισηςΧρόνος φόρτισης
10,0hΣτο σπίτιΜπαταρία επιδόσεων Plus με εγγύηση 8 ετών
Μεγαλύτερη εμβέλεια και μεγαλύτερη απόδοση μέσω πρόσθετων μονάδων κυψελών.

Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Kit επισκευής ελαστικών με ηλεκτρικό αεροσυμπιεστή
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Εξωτερικό
Προετοιμασία για σύστημα κοτσαδόρου
Χειρολαβές βαμμένες στο εξωτερικό χρώμα
Body shape SUV
Ενεργό καπό
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Porsche E-Performance σύστημα κίνησης με κινητήρα μόνιμου μαγνήτη στον εμπρός και πίσω άξονα
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Ηλεκτρική ρύθμιση της κολώνας τιμονιού
ISOFIX/I-Size σημεία στερέωσης στα πίσω καθίσματα
Αναστρέψιμος προεντατήρας ζώνης ασφαλείας
Προσκέφαλα
Ηχος / Επικοινωνία
Ηλεκτρική κινητικότητα
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alcohol Interlock preparation
Πλευρικοί και κεντρικός αερόσακος μπροστά
Αερόσακοι
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Μέγιστη ισχύς | 430 kW / 584 hp |
| Ισχύς overboost με Launch Control έως | 470 kW / 639 hp |
| Ισχύς 30 λεπτών | 145 kW / 197 hp |
| Μέγιστη ροπή με Launch Control έως | 1.130 Nm |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 260 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με Launch Control | 3,3 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με Launch Control | 7,4 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με Launch Control | 11,7 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με Launch Control | 2,0 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.784 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.938 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.152 mm |
| Ύψος | 1.621 mm |
| Μεταξόνιο | 2.893 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,1 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 11,4 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.446 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.405 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.480 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.950 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 545 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 80 kg |
| Όγκος χώρου αποσκευών (μπροστά) | 84 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.288 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 480 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 184 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 224 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 12,6 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 20,6 ° |
| Γωνία προσέγγισης με αερόφρενα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 15,2 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 23,9 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 14,8 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,0 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 340 mm |
Εύρος
| Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP) | 584 km |
| Αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 752 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με 150 kW (WLTP) | 119 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με μέγιστη ισχύ φόρτισης (WLTP) | 240 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 100,0 kWh |
| Μέγιστη ισχύς φόρτισης (DC) | 270,0 kW |
| Χρόνος φόρτισης εναλλασσόμενου ρεύματος (AC) στα 11kW (0 έως 100%) | 10,0 h |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 400 A (0 έως 100%) | 21,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 120 kW (500V, 250A, 10 έως 80 %) | 46,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 150kW (10 έως 80%) | 33,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%) | 21,00 min |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (WLTP) | 19,0 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 14,7 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 14,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 15,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης (WLTP) | 17,4 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 24,5 kWh/100 km |

