Porsche Macan (MY23)
Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved
84.900 €
Μη εκπιπτόμενος ΦΠΑ
Porsche Center Athens
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
Αριθμός αποθέματος:
0065
- Χρώμα εξωτερικού
- Μεταλλικό Χρώμα Γκρι - Volcano Grey
- Χρώμα εσωτερικού
- Χλμ.
- 63.755 χλμ.
- Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας
- 09/2022
- προηγ. Ιδιοκτήτ.
- 1
- Ιστορικό ζημιών
- Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα
- Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
- 12 μήνες
- Κινητήρας
- βενζίνη
- Σύστημα μετάδοσης
- PDK (Automatic)
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης
- 195 kW / 265 hp
- Επιτάχυνση 0-100 km/h
- 6,4 sec
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 10,1 l/100 km
Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP): 10,1 l/100 km · Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP): 230 g/km
Συνδυασμός δερματίνη/Sport Tex σε Μαύρο - Black
Ομαλό δέρμα σε χρώμα εσωτερικού: στεφάνη τιμονιού, επιλογέας ταχυτήτων και γκέτα, καθίσματα: δερματίνη/Sport-Tex
Περιγραφή
Όχημα Εισαγωγής από Γερμανία, 1 Ιδιοκτήτης, Παραδίδεται με Εγγύηση Porsche Approved
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Συμπεριλαμβανόμενος προαιρετικός εξοπλισμός
Εξωτερικό
Πανοραμικό σύστημα οροφής
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Porsche Active Suspension Management (PASM)
Σπορ απολήξεις εξάτμισης σε χρώμα Μαύρο
Ρεζερβουάρ 75 λίτρων
Μεταβλητή υποβοήθηση τιμονιού - Power Steering Plus
Wheels
21 ιντσών ζάντες τύπου 911 Turbo Design
Interior
Ηλεκτρικά καθίσματα 14 κινήσεων με μνήμες
Θερμαινόμενα καθίσματα εμπρός
Θερμαινόμενο τιμόνι
Πακέτο εσωτερικής επένδυσης σε μαύρο χρώμα
Ηχος / Επικοινωνία
Πακέτο ήχου BOSE
Apple® CarPlay συμπερ. φωνητικής λειτουργίας Siri®
Lighting and vision
Φώτα τεχνολογίας LED και PDLS plus
Μαύρα πίσω τζάμια
Comfort and assistance systems
Πίσω κάμερα σε συνδυασμό με Park assist
Ένδειξη ορίου ταχύτητας
Σύστημα υποβοήθησης αλλαγής λωρίδας (LCA)
Βασικός εξοπλισμός
Δεν εντοπίστηκε βασικός εξοπλισμός για αυτό το όχημα.
Επικοινωνήστε με το Porsche Center για πληροφορίες σχετικά με τον βασικό εξοπλισμό.
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
12 μήνες

Porsche Assistance
12 μήνες
Κινητικότητα και ασφάλεια κατά παραγγελία. 24 ώρες την ημέρα. 365 ημέρες το χρόνο. Γρήγορη βοήθεια - όπου και όποτε τη χρειάζεστε.
Κατάσταση και ιστορικό
Κατάσταση Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved Όχημα με πιστοποιημένη ποιότητα, πλήρες ιστορικό και αυθεντικά ανταλλακτικά. |
Χλμ. 63.755 χλμ. |
Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας 09/2022 |
προηγ. Ιδιοκτήτ. 1 |
Πλήρες ιστορικό σέρβις Ναι, κάθε σέρβις έχει γίνει στο Porsche Center |
Τελευταία συντήρηση Συντήρηση μεγάλης κλίμακας σε 19/02/2025 με 55.822 χλμ. Porsche Service Berlin |
Ιστορικό ζημιών Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα |
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Κυβισμός | 1.984 cm³ / 2,0 l |
| Διάμετρος | 82,5 mm |
| Διαδρομή | 92,8 mm |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 195 kW / 265 hp |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης | 400 Nm |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.800 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 97,8 kW/l / 133,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 232 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h | 6,4 sec |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 6,2 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h | 16,3 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 16,1 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h | 4,5 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.726 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.922 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.097 mm |
| Ύψος | 1.621 mm |
| Μεταξόνιο | 2.807 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,0 m |
| Κενό βάρος (DIN) | 1.845 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 1.920 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.510 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 665 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | 65 l |
| Όγκος κλειστού χώρου αποσκευών (V210-2) | 458 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.503 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών με αναδιπλωμένα πίσω καθίσματα (V211-1) | 954 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 488 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 202 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με χαλύβδινη ανάρτηση | 202 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 187 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 227 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 16,8 ° |
| Γωνία αναχώρησης με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 23,4 ° |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 16,7 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,8 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 325 mm |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 230 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 10,1 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου εντός πόλης (WLTP) | 13,1 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 9,9 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου εκτός πόλης (WLTP) | 8,8 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 10,3 l/100 km |
Διαθεσιμότητα
Όλα τα καινούργια και μεταχειρισμένα αυτοκίνητα
Διάρκεια
12–60 μήνες
Πληρωμή
Εφάπαξ ειδική πληρωμή και μηνιαίες δόσεις
Λήξη της σύμβασης
Επιστροφή στο Porsche Centre