Porsche Macan
14km Thessalonikis - Michanionas road
Thermi-Thessaloniki, GR 57001
- Χρώμα εξωτερικού
- Volcano Grey Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Χλμ.
- 170.257 χλμ.
- Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας
- 05/2017
- προηγ. Ιδιοκτήτ.
- 1
- Ιστορικό ζημιών
- Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα
- Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
- 12 μήνες
- Κινητήρας
- βενζίνη
- Σύστημα μετάδοσης
- PDK (Automatic)
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης
- 185 kW / 252 hp
- Επιτάχυνση 0-100 km/h
- 6,7 sec
Black standard interior
Standard interior in Black. Smooth-finish leather in interior colour: steering wheel rim, gear selector and gaiter seat upholstery: Alcantara®/leatherette. Note: In combination with Comfort memory package (14-way) or Adaptive Sports seats with comfort memory package (18-way) the seats are upholstered in smooth-finish leather
Εξοπλισμός οχήματος
Εξωτερικό
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Επικοινωνήστε με το Porsche Center για πληροφορίες σχετικά με τον βασικό εξοπλισμό.
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
12 μήνες

Porsche Assistance
12 μήνες
Κινητικότητα και ασφάλεια κατά παραγγελία. 24 ώρες την ημέρα. 365 ημέρες το χρόνο. Γρήγορη βοήθεια - όπου και όποτε τη χρειάζεστε.
Κατάσταση και ιστορικό
Κατάσταση Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved (Former Service Loaner) Όχημα με πιστοποιημένη ποιότητα, πλήρες ιστορικό και αυθεντικά ανταλλακτικά. Κατά τη διάρκεια εκτεταμένων επισκευών παρέχεται από τον αντιπρόσωπο όχημα αντικατάστασης. Αυτό μπορεί να σημαίνει διαφορετικές τιμές μετρητή χιλιομέτρων κατά την παράδοση. |
Χλμ. 170.257 χλμ. |
Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας 05/2017 |
προηγ. Ιδιοκτήτ. 1 (Porsche Center Thessaloniki) |
Πλήρες ιστορικό σέρβις Ναι, κάθε σέρβις έχει γίνει |
Τελευταία συντήρηση Συντήρηση μεγάλης κλίμακας σε 19/02/2026 με 159.240 χλμ. Porsche Center Thessaloniki |
Ιστορικό ζημιών Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα |
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Κυβισμός | 1.984 cm³ / 2,0 l |
| Διάμετρος | 82,5 mm |
| Διαδρομή | 92,8 mm |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 185 kW / 252 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης σε εύρος στροφών | 5.000 - 6.800 r/min |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης | 370 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης σε εύρος στροφών | 1.600 - 4.500 r/min |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.800 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 93,2 kW/l / 127,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 229 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h | 6,7 sec |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 6,5 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h | 17,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 16,9 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h | 4,8 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.697 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.923 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.098 mm |
| Ύψος | 1.624 mm |
| Μεταξόνιο | 2.807 mm |
| Μπροστινό μετατρόχιο | 1.655 mm |
| Πίσω τροχιά | 1.651 mm |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας | 0,36 cD |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 11,8 m |
| Κενό βάρος (DIN) | 1.770 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 1.845 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.445 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 675 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 96 kg |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | 65 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.500 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 500 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 185 mm |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 15,3 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 300 mm |