Porsche Macan 4S
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- White
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
- 8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
- Κινητήρας
- ηλεκτρικός
- Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP)
- 563 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 100,0 kWh
- Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%)
- 21,00 min
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Ισχύς overboost με Launch Control έως
- 380 kW / 516 hp
Πακέτο επένδυσης δέρματος Μαύρο
Leather Package Black:
Επενδεδυμένο με λείο δέρμα:
- Κεντρικά πάνελ καθισμάτων εμπρός και πίσω
- Εσωτερικές πλευρές καθισμάτων εμπρός και πίσω
- Κεντρικά πάνελ προσκέφαλων
- Τιμόνι
- Άνω μέρος του ταμπλό
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
- Υποβραχιόνιο θυρών και χειρολαβές θυρών εμπρός και πίσω
Διακοσμητικές ραφές σε τόνο με το χρώμα Black στις εξής επιφάνειες:
- Καθίσματα
- Άνω μέρος του ταμπλό
- Υποβραχιόνια πάνελ θυρών εμπρός και πίσω
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
Σε συνδυασμό με Καθίσματα Άνεσης (14-κατευθύνσεων, ηλεκτρικά) ή Καθίσματα Adaptive Sport (18-κατευθύνσεων, ηλεκτρικά) επιπλέον επενδεδυμένα με λείο δέρμα:
- Εξωτερικές πλευρές καθισμάτων πίσω
- Πλευρές προσκέφαλων εμπρός και πίσω
E-Performance
Αυτονομία
563χλμ.Χρόνος φόρτισης
21,00minΣτο σταθμό φόρτισηςΧρόνος φόρτισης
10,0hΣτο σπίτιΜπαταρία επιδόσεων Plus με εγγύηση 8 ετών
Μεγαλύτερη εμβέλεια και μεγαλύτερη απόδοση μέσω πρόσθετων μονάδων κυψελών.

Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Kit επισκευής ελαστικών με ηλεκτρικό αεροσυμπιεστή
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Equipment 'S'
Standard εξοπλισμός
Εξωτερικό
Πλαϊνά μαρσπιέ
Προετοιμασία για σύστημα κοτσαδόρου
Body shape SUV
Προστασία πεζών
Οροφή από αλουμίνιο
Χειρολαβές βαμμένες στο εξωτερικό χρώμα
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Porsche E-Performance σύστημα κίνησης με κινητήρα μόνιμου μαγνήτη στον εμπρός και πίσω άξονα
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
ISOFIX/I-Size σημεία στερέωσης στα πίσω καθίσματα
Προεντατήρας ζώνης ασφαλείας με δυνατότητα αντίστροφης λειτουργίας
Προσκέφαλα
Ηχος / Επικοινωνία
Ηλεκτρική κινητικότητα
Φόρτιση AC έως 11 kW
Φορτιστής AC (έως 11 kW) μήκους 6 μέτρων
Χωρίς PHEV καλώδιο φόρτισης
Lighting and vision
Παμπρίζ με θερμικά μονωτικό κρύσταλλο
Comfort and assistance systems
Σύστημα συναγερμού με παρακολούθηση εσωτερικού χώρου
Alcohol Interlock preparation
Πλευρικοί και κεντρικός αερόσακος μπροστά
Keyless Drive
Σύστημα προειδοποίησης και βοήθειας φρεναρίσματος
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Μέγιστη ισχύς | 330 kW / 448 hp |
| Ισχύς overboost με Launch Control έως | 380 kW / 516 hp |
| Ισχύς 30 λεπτών | 145 kW / 197 hp |
| Μέγιστη ροπή με Launch Control έως | 820 Nm |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με Launch Control | 4,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με Launch Control | 9,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με Launch Control | 14,3 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με Launch Control | 2,4 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.784 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.938 mm |
| Πλάτος (με αναδιπλωμένους καθρέφτες) | 1.954 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.152 mm |
| Ύψος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 1.624 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 1.623 mm |
| Ύψος με αερανάρτηση (εξαιρετικά χαμηλό επίπεδο) | 1.593 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 1.608 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.643 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.663 mm |
| Μεταξόνιο | 2.893 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 11,1 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 10,4 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.390 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.345 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.420 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.930 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 585 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.500 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 100 kg |
| Όγκος χώρου αποσκευών (μπροστά) | 84 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.348 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 540 l |
| Προεξοχή εμπρός | 945 mm |
| Πίσω προεξοχή | 946 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση από χάλυβα (PASM DIN) | 186 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 185 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 170 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 205 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 225 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 12,8 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 20,8 ° |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 12,7 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 20,7 ° |
| Γωνία προσέγγισης με αερόφρενα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 15,4 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 24,0 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση από χάλυβα (PASM DIN) | 15,0 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 14,9 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 13,7 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 16,6 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,2 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης (ατσάλινη ανάρτηση) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 320 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 340 mm |
Εύρος
| Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP) | 563 km |
| Αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 718 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με 150 kW (WLTP) | 122 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με μέγιστη ισχύ φόρτισης (WLTP) | 247 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 100,0 kWh |
| Μέγιστη ισχύς φόρτισης (DC) | 270,0 kW |
| Χρόνος φόρτισης εναλλασσόμενου ρεύματος (AC) στα 11kW (0 έως 100%) | 10,0 h |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 22 kW (0 έως 100%) | 5,2 h |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 400 A (0 έως 100%) | 21,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 120 kW (500V, 250A, 10 έως 80 %) | 46,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 150kW (10 έως 80%) | 33,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%) | 21,00 min |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (WLTP) | 19,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 15,0 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 14,4 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 15,4 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης (WLTP) | 17,7 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 24,7 kWh/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 69 dB |

