Porsche Macan 4S
14km Thessalonikis - Michanionas road
Thermi-Thessaloniki, GR 57001
- Χρώμα εξωτερικού
- Jet Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
- 8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
- Κινητήρας
- ηλεκτρικός
- Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP)
- 589 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 100,0 kWh
- Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%)
- 21,00 min
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Ισχύς overboost με Launch Control έως
- 380 kW / 516 hp
Εκτεταμένο πακέτο δέρματος σε Μαύρο
Επενδεδυμένο με λείο δέρμα:
- Κεντρικές επενδύσεις καθισμάτων εμπρός και πίσω
- Στηρίγματα καθισμάτων εμπρός και πίσω (εσωτερική πλευρά)
- Κεντρικές επενδύσεις και πλευρές προσκέφαλων εμπρός και πίσω
- Τιμόνι
- Κάλυμμα αερόσακου τιμονιού
- Άνω και κάτω τμήμα του ταμπλό
- Κυριότερα μέρη του πάνελ πορτών, συμπεριλαμβανομένων των υποβραχιόνιων και των λαβών πορτών εμπρός και πίσω
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
- Άνω πλευρικές επενδύσεις κεντρικής κονσόλας
Διακοσμητικές ραφές μαύρου χρώματος στα εξής:
- Καθίσματα
- Άνω τμήμα του ταμπλό
- Υποβραχιόνια πορτών εμπρός και πίσω
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας
- Άνω τμήμα των πάνελ πορτών εμπρός και πίσω
Σημείωση: Μόνο σε συνδυασμό με καθίσματα comfort (14-κινήσεων, ηλεκτρικά) ή adaptive sports καθίσματα (18-κινήσεων, ηλεκτρικά)
E-Performance
Αυτονομία
589χλμ.Χρόνος φόρτισης
21,00minΣτο σταθμό φόρτισηςΧρόνος φόρτισης
10,0hΣτο σπίτιΜπαταρία επιδόσεων Plus με εγγύηση 8 ετών
Μεγαλύτερη εμβέλεια και μεγαλύτερη απόδοση μέσω πρόσθετων μονάδων κυψελών.

Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Kit επισκευής ελαστικών με ηλεκτρικό αεροσυμπιεστή
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Εξοπλισμός "S"
Εξωτερικό
Πλαϊνά μαρσπιέ
Προετοιμασία για σύστημα κοτσαδόρου
Χειρολαβές βαμμένες στο εξωτερικό χρώμα
Body shape SUV
Ενεργό καπό
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Porsche E-Performance σύστημα κίνησης με κινητήρα μόνιμου μαγνήτη στον εμπρός και πίσω άξονα
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
ISOFIX/I-Size σημεία στερέωσης στα πίσω καθίσματα
Αναστρέψιμος προεντατήρας ζώνης ασφαλείας
Προσκέφαλα
Ηχος / Επικοινωνία
Ηλεκτρική κινητικότητα
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alcohol Interlock preparation
Πλευρικοί και κεντρικός αερόσακος μπροστά
Αερόσακοι
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Μέγιστη ισχύς | 330 kW / 448 hp |
| Ισχύς overboost με Launch Control έως | 380 kW / 516 hp |
| Ισχύς 30 λεπτών | 145 kW / 197 hp |
| Μέγιστη ροπή με Launch Control έως | 820 Nm |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με Launch Control | 4,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με Launch Control | 9,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με Launch Control | 14,3 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με Launch Control | 2,4 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.784 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.938 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.152 mm |
| Ύψος | 1.622 mm |
| Μεταξόνιο | 2.893 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,1 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 11,4 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.390 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.345 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.420 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.930 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 585 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 80 kg |
| Όγκος χώρου αποσκευών (μπροστά) | 84 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.348 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 540 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με χαλύβδινη ανάρτηση | 183 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 185 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 225 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 12,4 ° |
| Γωνία αναχώρησης με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 20,8 ° |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 12,7 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 20,7 ° |
| Γωνία προσέγγισης με αερόφρενα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 15,2 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 23,9 ° |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 14,8 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 14,8 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,0 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 300 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 340 mm |
Εύρος
| Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP) | 589 km |
| Αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 746 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με 150 kW (WLTP) | 122 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με μέγιστη ισχύ φόρτισης (WLTP) | 247 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 100,0 kWh |
| Μέγιστη ισχύς φόρτισης (DC) | 270,0 kW |
| Χρόνος φόρτισης εναλλασσόμενου ρεύματος (AC) στα 11kW (0 έως 100%) | 10,0 h |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 400 A (0 έως 100%) | 21,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 120 kW (500V, 250A, 10 έως 80 %) | 46,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 150kW (10 έως 80%) | 33,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%) | 21,00 min |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (WLTP) | 18,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 14,3 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 13,7 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 14,7 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης (WLTP) | 16,7 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 23,4 kWh/100 km |

