Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid
14km Thessalonikis - Michanionas road
Thermi-Thessaloniki, GR 57001
- Χρώμα εξωτερικού
- Chromite Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Κινητήρας
- Υβριδικό plug-in
- Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP)
- 73 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 25,9 kWh
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς
- 544 kW / 739 hp
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 1,7 l/100 km
Leather interior in two-tone combination, smooth-finish leather Black and Crayon
Leather interior in colour combination:
Black and Crayon:
In smooth-finish leather:
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
- armrest and handle in front and rear door panels
- armrest centre console front and folding rear armrest
- handles in centre console
- steering wheel rim
- steering wheel airbag module
- dashboard upper and lower section including glove compartment cover
- door waist rails, upper center door panel and paneling storage compartment front and rear
- side panel centre console
In contrasting color:
- Dashboard lower section including glove compartment cover
- Center console
- Upper center door panel front and rear
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
Note:
Seat back of front seat in synthetic leather, back of headrest comfort seat (8- and 14-way) painted
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Εξοπλισμός "base"
Εξωτερικό
Πλαϊνά μαρσπιέ
Προφυλακτήρας
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Ρεζερβουάρ 70 λίτρων
Μπαταρία εκκίνησης
Βασική ανάρτηση
Electric Sound
Wheels
Θερινά ελαστικά για τροχούς 21 ιντσών
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Ηλεκτρική ρύθμιση της κολώνας τιμονιού
ISOFIX/I-Size σημεία στερέωσης στα πίσω καθίσματα
Επιλογέας ταχυτήτων με δερμάτινη επένδυση
Ζώνες ασφαλείας τριών σημείων με προεντατήρες
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation High
Φωνητικές εντολές
Ηλεκτρική κινητικότητα
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Αυτόματη λειτουργία πόρτας χώρου αποσκευών
Φίλτρο σωματιδίων/σπόρων με ενεργό φίλτρο άνθρακα
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 8 |
| Κυβισμός | 3.996 cm³ / 4,0 l |
| Διάμετρος | 86,0 mm |
| Διαδρομή | 86,0 mm |
| Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς | 544 kW / 739 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 441 kW / 599 hp |
| Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα | 130 kW / 176 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης στις στροφές | 6.000 r/min |
| Μέγιστη ροπή ισχύος συνδυασμένη | 950 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα καύσης | 800 Nm |
| Μέγιστη ροπή ηλεκτροκινητήρα | 460 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης σε στροφές ανά λεπτό | 2.400 - 4.500 r/min |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.800 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 110,0 kW/l / 149,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 295 km/h |
| Μέγιστη ταχύτητα σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία | 135 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 3,7 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 8,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με πακέτο Sport Chrono | 12,2 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με πακέτο Sport Chrono | 2,3 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.930 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.983 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.194 mm |
| Ύψος | 1.685 mm |
| Μεταξόνιο | 2.895 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,1 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 11,3 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.569 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.570 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.645 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 3.215 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 645 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 100 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 3.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 120 kg |
| Όγκος κλειστού χώρου αποσκευών (V210-2) | 539 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.557 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 621 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 198 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 243 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 24,2 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 21,4 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 17,6 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 21,6 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 225 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 280 mm |
Εύρος
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 80 km |
| Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP) | 73 km |
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (EAER, WLTP) | 81 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 25,9 kWh |
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (καθαρή χρήσιμη) | 21,8 kWh |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 11 kW (0 έως 100%) | 2,7 h |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 39 g/km |
| Εκπομπές CO₂ με αποφορτισμένη μπαταρία σε συνδυασμό (WLTP) | 255 g/km |
| Συνδυασμένη σταθμισμένη ηλεκτρική κατανάλωση (WLTP) | 29,8 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας με εξάντληση φόρτισης (WLTP) | 33,5 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία (WLTP) | 33,9 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία εντός πόλης (WLTP) | 30,6 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 30,3 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία σε προαστιακό περιβάλλον (WLTP) | 32,8 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 32,6 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 41,6 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 1,7 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου - εξαντλητική συνδυασμένη (WLTP) | 0,4 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε μικτή οδήγηση (WLTP) | 11,2 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 17,7 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε προαστιακές συνθήκες (WLTP) | 10,1 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία εκτός πόλης (WLTP) | 9,5 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 11,0 l/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 68 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος | 90 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος (rpm) | 3.750 r/min |