Porsche Cayenne S Electric
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- Chromite Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
- 8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
- Κινητήρας
- ηλεκτρικός
- Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP)
- 639 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 113,0 kWh
- Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%)
- 16,00 min
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Ισχύς overboost με Launch Control έως
- 490 kW / 666 hp
Δίχρωμο δερμάτινο εσωτερικό Black/Chalk Beige
Δερμάτινο εσωτερικό σε συνδυασμό χρωμάτων Black/Chalk Beige.
Επενδεδυμένο με δέρμα smooth-finish:
- Κεντρικά πάνελ εμπρός και πίσω καθισμάτων
- Εσωτερικά στηρίγματα καθισμάτων εμπρός και πίσω
- Κεντρικά και πλευρικά πάνελ προσκεφάλων εμπρός και πίσω
- Τιμόνι
- Μονάδα αερόσακου τιμονιού
- Άνω και κάτω μέρος ταμπλό
- Κύρια τμήματα των θυρών, συμπεριλαμβανομένων μπράτσου και χειρολαβών εμπρός και πίσω
- Μπράτσο κεντρικής κονσόλας
- Άνω πλευρικά πάνελ κεντρικής κονσόλας
Σε χρώμα αντίθεσης Chalk Beige:
- Κεντρικά πάνελ εμπρός και εξωτερικά πίσω καθισμάτων
- Εσωτερικά στηρίγματα καθισμάτων εμπρός και πίσω
- Κεντρικά και πλευρικά πάνελ προσκεφάλων εμπρός και στα εξωτερικά πίσω καθίσματα
- Κάτω μέρος ταμπλό
- Τμήματα θυρών, συμπεριλαμβανομένων μπράτσου και χειρολαβής
- Άνω πλευρικά πάνελ κεντρικής κονσόλας
Σημείωση: Πλάτες εμπρός καθισμάτων σε συνθετικό δέρμα. Μόνο σε συνδυασμό με Comfort Seats (14-way, electric) ή Adaptive Sports Seats (18-way, electric).
E-Performance
Αυτονομία
639χλμ.Χρόνος φόρτισης
16,00minΣτο σταθμό φόρτισηςΧρόνος φόρτισης
11,0hΣτο σπίτιΤυπική μπαταρία με εγγύηση 8 ετών
Η μπαταρία επιδόσεων προσφέρει μεγάλη εμβέλεια χάρη στην υψηλή χωρητικότητά της. Το βελτιστοποιημένο σύστημα διαχείρισης της μπαταρίας προστατεύει τα εξαρτήματα και παρατείνει τη διάρκεια ζωής τους.

Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Ηλεκτρική κινητικότητα
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Equipment 'S'
Standard version
Standard εξοπλισμός
Εξωτερικό
Προστασία πεζών
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Porsche E-Performance σύστημα κίνησης με κινητήρα μόνιμου μαγνήτη στον εμπρός και πίσω άξονα
Standard ανάρτηση
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Ζώνες ασφαλείας τριών σημείων με προεντατήρες
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation High
Ηλεκτρική κινητικότητα
Φόρτιση AC έως 11 kW
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Alcohol Interlock preparation
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Μέγιστη ισχύς | 400 kW / 544 hp |
| Ισχύς overboost με Launch Control έως | 490 kW / 666 hp |
| Ισχύς 30 λεπτών | 168 kW / 228 hp |
| Μέγιστη ροπή με Launch Control έως | 1.080 Nm |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με Launch Control | 3,8 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με Launch Control | 8,0 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με Launch Control | 12,3 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με Launch Control | 2,0 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.991 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.980 mm |
| Πλάτος (με αναδιπλωμένους καθρέφτες) | 1.999 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.199 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 1.674 mm |
| Ύψος με αερανάρτηση (εξαιρετικά χαμηλό επίπεδο) | 1.644 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 1.659 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.694 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.729 mm |
| Μεταξόνιο | 3.023 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 11,6 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 10,7 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.583 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.555 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.630 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 3.205 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 650 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 100 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 3.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 120 kg |
| Όγκος χώρου αποσκευών (μπροστά) | 90 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.588 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 781 l |
| Προεξοχή εμπρός | 955 mm |
| Πίσω προεξοχή | 1.013 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 190 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 175 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 210 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 245 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 14,9 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 18,7 ° |
| Γωνία προσέγγισης με αερόφρενα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 18,6 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 22,7 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 14,6 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 13,4 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 16,1 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,8 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 500 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 520 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 555 mm |
Εύρος
| Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP) | 639 km |
| Αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 777 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με μέγιστη ισχύ φόρτισης (WLTP) | 329 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 113,0 kWh |
| Μέγιστη ισχύς φόρτισης (DC) | 390,0 kW |
| Χρόνος φόρτισης εναλλασσόμενου ρεύματος (AC) στα 11kW (0 έως 100%) | 11,0 h |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 22 kW (0 έως 100%) | 5,8 h |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 400 A (0 έως 100%) | 18,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 120 kW (500V, 250A, 10 έως 80 %) | 52,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 150kW (10 έως 80%) | 26,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%) | 16,00 min |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (WLTP) | 19,9 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 16,3 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 16,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 16,4 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης (WLTP) | 18,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 25,0 kWh/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 68 dB |

