Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé
14km Thessalonikis - Michanionas road
Thermi-Thessaloniki, GR 57001
- Χρώμα εξωτερικού
- Chromite Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Χλμ.
- 6.420 χλμ.
- Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας
- 11/2024
- προηγ. Ιδιοκτήτ.
- 1
- Ιστορικό ζημιών
- Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα
- Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
- 12 μήνες
- Κινητήρας
- Υβριδικό plug-in
- Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP)
- 74 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 25,9 kWh
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς
- 346 kW / 470 hp
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 1,5 l/100 km
Δερμάτινο εσωτερικό στο standard χρώμα, με λεία υφή σε Black
In smooth-finish leather:
- front and rear seat centres
- front and rear seat inner side bolsters
- front and rear headrest centres
- armrest and handle in front and rear door panels
- armrest centre console front and folding rear armrest
- handles in centre console
- steering wheel rim
- steering wheel airbag module
- dashboard upper and lower section including glove compartment cover
- door waist rails, upper center door panel and paneling storage compartment front and rear
- side panel centre console
Note:
Seat back of front seat in synthetic leather, back of headrest comfort seat (8- and 14-way) painted
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Εξοπλισμός "base"
Equipment "base"
Εξωτερικό
Προφυλακτήρας
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Ρεζερβουάρ 70 λίτρων
Μπαταρία εκκίνησης
Βασική ανάρτηση
Electric Sound
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Τιμόνι με χειροκίνητη ρύθμιση
ISOFIX/I-Size σημεία στερέωσης στα πίσω καθίσματα
Επιλογέας ταχυτήτων με δερμάτινη επένδυση
Ζώνες ασφαλείας τριών σημείων με προεντατήρες
Πεντάλ και υποπόδιο σε Μαύρο
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation High
Φωνητικές εντολές
Ηλεκτρική κινητικότητα
Κάλυμμα καυσίμου και κάλυμμα φόρτισης
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Αυτόματη λειτουργία πόρτας χώρου αποσκευών
Φίλτρο σωματιδίων/σπόρων με ενεργό φίλτρο άνθρακα
Πακέτο non-smoking
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Σύστημα διατήρησης λωρίδας
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
12 μήνες

Porsche Assistance
12 μήνες
Κινητικότητα και ασφάλεια κατά παραγγελία. 24 ώρες την ημέρα. 365 ημέρες το χρόνο. Γρήγορη βοήθεια - όπου και όποτε τη χρειάζεστε.
Κατάσταση και ιστορικό
Κατάσταση Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved Όχημα με πιστοποιημένη ποιότητα, πλήρες ιστορικό και αυθεντικά ανταλλακτικά. |
Χλμ. 6.420 χλμ. |
Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας 11/2024 |
προηγ. Ιδιοκτήτ. 1 |
Πλήρες ιστορικό σέρβις Ναι, κάθε σέρβις έχει γίνει στο Porsche Center |
Ιστορικό ζημιών Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα |
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 6 |
| Κυβισμός | 2.995 cm³ / 3,0 l |
| Διάμετρος | 84,5 mm |
| Διαδρομή | 89,0 mm |
| Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς | 346 kW / 470 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 224 kW / 304 hp |
| Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα | 130 kW / 176 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα καύσης σε εύρος στροφών | 5.300 - 6.400 r/min |
| Μέγιστη ροπή ισχύος συνδυασμένη | 650 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα καύσης | 420 Nm |
| Μέγιστη ροπή ηλεκτροκινητήρα | 460 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης σε στροφές ανά λεπτό | 1.340 - 5.300 r/min |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.500 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 75,0 kW/l / 102,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 254 km/h |
| Μέγιστη ταχύτητα σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία | 135 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 4,9 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 11,3 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με πακέτο Sport Chrono | 18,2 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με πακέτο Sport Chrono | 3,1 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.930 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.983 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.194 mm |
| Ύψος | 1.674 mm |
| Μεταξόνιο | 2.895 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,1 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 11,3 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.456 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.455 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.530 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 3.110 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 655 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 3.500 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 140 kg |
| Όγκος κλειστού χώρου αποσκευών (V210-2) | 404 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.344 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 434 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με χαλύβδινη ανάρτηση | 210 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 188 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 233 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 25,2 ° |
| Γωνία αναχώρησης με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 22,0 ° |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 23,2 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 20,5 ° |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 18,7 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 16,9 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 20,8 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 250 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 225 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 280 mm |
Εύρος
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 84 km |
| Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP) | 74 km |
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (EAER, WLTP) | 90 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 25,9 kWh |
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (καθαρή χρήσιμη) | 21,8 kWh |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 11 kW (0 έως 100%) | 2,7 h |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 33 g/km |
| Εκπομπές CO₂ με αποφορτισμένη μπαταρία σε συνδυασμό (WLTP) | 227 g/km |
| Συνδυασμένη σταθμισμένη ηλεκτρική κατανάλωση (WLTP) | 28,6 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας με εξάντληση φόρτισης (WLTP) | 32,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία (WLTP) | 33,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία εντός πόλης (WLTP) | 27,3 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 28,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία σε προαστιακό περιβάλλον (WLTP) | 26,6 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 30,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 47,2 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 1,5 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου - εξαντλητική συνδυασμένη (WLTP) | 0,2 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε μικτή οδήγηση (WLTP) | 10,0 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 13,5 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε προαστιακές συνθήκες (WLTP) | 8,9 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία εκτός πόλης (WLTP) | 8,8 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 10,4 l/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 68 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος | 85 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος (rpm) | 3.750 r/min |