Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- White
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Κινητήρας
- Υβριδικό plug-in
- Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP)
- 83 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 25,9 kWh
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς
- 346 kW / 470 hp
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 4,0 l/100 km
Μερικώς δερμάτινο εσωτερικό σε Μαύρο
Με λείο φινίρισμα δέρματος στο βασικό χρώμα:
- Κέντρα καθισμάτων μπροστά και πίσω
- Εσωτερικό στήριγμα καθισμάτων μπροστά και πίσω
- Κέντρα και πλαϊνά προσκέφαλων μπροστά και πίσω
- Τιμόνι
Με ανάγλυφο δέρμα στο βασικό χρώμα:
- Λαβές στις μπροστινές και πίσω πόρτες
- Λαβές στην κεντρική κονσόλα
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Kit επισκευής ελαστικών με ηλεκτρικό αεροσυμπιεστή
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Πακέτα Εξοπλισμού
Equipment 'base'
Equipment 'base'
Εξωτερικό
Πλαϊνά μαρσπιέ
Χωρίς ράγες οροφής
Προφυλακτήρας
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Ρεζερβουάρ 70 λίτρων
Εκκινητής μπαταρίας
Standard ανάρτηση
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Τιμόνι με χειροκίνητη ρύθμιση
ISOFIX/I-Size σημεία στερέωσης στα πίσω καθίσματα
Επιλογέας ταχυτήτων
Ζώνες ασφαλείας τριών σημείων με προεντατήρες
Πεντάλ και υποπόδιο σε Μαύρο
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation High
Φωνητικές εντολές
Ηλεκτρική κινητικότητα
Electric Sound
Φόρτιση AC έως 11 kW
Τάπα καυσίμου και θύρα φόρτισης
Lighting and vision
Παμπρίζ με θερμικά μονωτικό κρύσταλλο
Comfort and assistance systems
Αυτόματη λειτουργία πόρτας χώρου αποσκευών
Φίλτρο σωματιδίων/γύρης με ενεργό άνθρακα
Πακέτο μη καπνιστή
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 6 |
| Κυβισμός | 2.995 cm³ / 3,0 l |
| Διάμετρος | 84,5 mm |
| Διαδρομή | 89,0 mm |
| Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς | 346 kW / 470 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 224 kW / 304 hp |
| Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα | 130 kW / 176 hp |
| Μέγιστη ροπή ισχύος συνδυασμένη | 650 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα καύσης | 420 Nm |
| Μέγιστη ροπή ηλεκτροκινητήρα | 460 Nm |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.500 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 75,0 kW/l / 102,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 254 km/h |
| Μέγιστη ταχύτητα σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία | 135 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 4,9 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 11,3 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με πακέτο Sport Chrono | 18,2 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με πακέτο Sport Chrono | 3,1 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.930 mm |
| Πλάτος (με αναδιπλωμένους καθρέφτες) | 1.997 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.194 mm |
| Ύψος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 1.674 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 1.656 mm |
| Ύψος με αερανάρτηση (εξαιρετικά χαμηλό επίπεδο) | 1.631 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 1.646 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.671 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.701 mm |
| Μεταξόνιο | 2.895 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,1 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 11,3 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.456 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.455 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.530 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 3.110 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 655 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 3.500 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 140 kg |
| Όγκος κλειστού χώρου αποσκευών (V210-2) | 404 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.344 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 434 l |
| Προεξοχή εμπρός | 1.013 mm |
| Πίσω προεξοχή | 1.022 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση από χάλυβα (PASM DIN) | 204 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 188 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 178 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 203 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 233 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 25,7 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 21,7 ° |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 23,2 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 20,5 ° |
| Γωνία προσέγγισης με αερόφρενα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 27,4 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 23,9 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση από χάλυβα (PASM DIN) | 18,5 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 16,9 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 16,0 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,2 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 20,8 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM DIN) | 250 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 225 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 250 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 280 mm |
Εύρος
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 85 km |
| Συνδυασμένη ηλεκτρική αυτονομία (EAER, WLTP) | 83 km |
| Ηλεκτρική αυτονομία εντός πόλης (EAER, WLTP) | 90 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 25,9 kWh |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 11 kW (0 έως 100%) | 2,6 h |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 90 g/km |
| Εκπομπές CO₂ με αποφορτισμένη μπαταρία σε συνδυασμό (WLTP) | 224 g/km |
| Συνδυασμένη σταθμισμένη ηλεκτρική κατανάλωση (WLTP) | 19,1 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας με εξάντληση φόρτισης (WLTP) | 30,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία (WLTP) | 29,5 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία εντός πόλης (WLTP) | 27,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 28,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε πλήρως ηλεκτρική λειτουργία σε προαστιακό περιβάλλον (WLTP) | 26,6 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 27,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο με πλήρως ηλεκτρική κίνηση (WLTP) | 34,8 kWh/100 km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 4,0 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου - εξαντλητική συνδυασμένη (WLTP) | 0,6 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε μικτή οδήγηση (WLTP) | 9,9 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αστικό περιβάλλον (WLTP) | 13,3 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε προαστιακές συνθήκες (WLTP) | 8,8 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία εκτός πόλης (WLTP) | 8,7 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου με αποφορτισμένη μπαταρία σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 10,3 l/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 68 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος | 85 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος (rpm) | 3.750 r/min |