Porsche 911 Carrera 4 GTS (992 II)
Vouliagmenis Ave 108
Glyfada
- Χρώμα εξωτερικού
- Jet Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Κινητήρας
- T-Hybrid
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς
- 398 kW / 541 hp
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 10,4 l/100 km
Δερμάτινο εσωτερικό σε Μαύρο
Τα παρακάτω στοιχεία επενδεδυμένα με δέρμα με λείο φινίρισμα:
- Άνω τμήμα ταμπλό
- Κάτω τμήμα ταμπλό, συμπεριλαμβανομένου του καλύμματος του χώρου αποθήκευσης
- Άνω τμήματα πάνελ θυρών
- Κεντρικά πάνελ θυρών
- Πλαϊνά τμήματα κεντρικής κονσόλας
- Πίσω πλαϊνά πάνελ
- Βάσεις καθισμάτων
- Πίσω πλευρά των καθισμάτων μπροστά
- Κέντρα καθισμάτων πίσω
- Εσωτερικά στηρίγματα καθισμάτων πίσω
- Τούνελ μετάδοσης πίσω
Σε συνδυασμό με Sport Plus καθίσματα και Adaptive Sport Plus καθίσματα, η πλάτη του καθίσματος είναι βαμμένη σε Darksilver.
Προαιρετικά με διακοσμητική ραφή στο χρώμα Crayon: άνω τμήμα του ταμπλό, άνω τμήμα των τελειωμάτων θυρών, καθίσματα μπροστά και πίσω και πίσω πλαϊνά πάνελ.
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Standard version
Εξωτερικό
Χωρίς ράγες οροφής
Προστασία πεζών
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Ρεζερβουάρ 63 λίτρων
Standard ανάρτηση
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Πυξίδα/Sport Chrono ρολόι σε Μαύρο
Ζώνες ασφαλείας τριών σημείων
Σκιάδια
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation High
Φωνητικές εντολές
Lighting and vision
Παμπρίζ με θερμικά μονωτικό κρύσταλλο
Comfort and assistance systems
Σύστημα συναγερμού με παρακολούθηση εσωτερικού χώρου
Alcohol Interlock preparation
Keyless Drive
Συστήματα κλήσης έκτακτης ανάγκης eCall και bCall
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 6 |
| Κυβισμός | 3.591 cm³ / 3,6 l |
| Διάμετρος | 97,0 mm |
| Διαδρομή | 81,0 mm |
| Μέγιστη συνδυασμένη ισχύς | 398 kW / 541 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα καύσης | 357 kW / 485 hp |
| Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα | 41 kW / 56 hp |
| Μέγιστη ροπή σε συνδυασμό | 610 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα καύσης | 570 Nm |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 7.500 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 99,0 kW/l / 135,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 312 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 3,0 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 6,9 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με πακέτο Sport Chrono | 10,7 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με πακέτο Sport Chrono | 2,0 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.553 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.852 mm |
| Πλάτος (με αναδιπλωμένους καθρέφτες) | 1.834 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.033 mm |
| Ύψος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM-10 DIN) | 1.306 mm |
| Ύψος με ατσάλινη ανάρτηση (PASM-20 DIN) | 1.294 mm |
| Μεταξόνιο | 2.450 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 10,9 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 1.649 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 1.645 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 1.720 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.065 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 420 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Όγκος χώρου αποσκευών (μπροστά) | 135 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών με αναδιπλωμένα πίσω καθίσματα (V211-1) | 261 l |
| Προεξοχή εμπρός | 1.016 mm |
| Πίσω προεξοχή | 1.087 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM-10 DIN) | 125 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM-20 DIN) | 111 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (PASM-10 DIN) | 9,4 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ατσάλινη ανάρτηση (PASM-10 DIN) | 14,4 ° |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινη ανάρτηση (PASM-20 DIN) | 8,5 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ατσάλινη ανάρτηση (PASM-20 DIN) | 13,8 ° |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (PASM-10 DIN) | 13,1 ° |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (PASM-20 DIN) | 11,9 ° |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 235 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 10,4 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου εντός πόλης (WLTP) | 17,6 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου σε προαστιακές περιοχές (WLTP) | 10,6 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου εκτός πόλης (WLTP) | 8,8 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 8,9 l/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 71 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος | 98 dB |
| Επίπεδο θορύβου σταματημένου οχήματος (rpm) | 3.325 r/min |