Porsche Cayenne S Electric
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- Chromite Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
- 24 μήνες
- Εγγύηση μπαταρίας Porsche HV
- 8 έτη ή έως 160.000 χλμ.
- Κινητήρας
- ηλεκτρικός
- Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP)
- 643 km
- Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό)
- 113,0 kWh
- Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%)
- 16,00 min
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Ισχύς overboost με Launch Control έως
- 490 kW / 666 hp
Δίχρωμο μερικώς δερμάτινο εσωτερικό Black/Chalk Beige
Eσωτερικό από δέρμα σε συνδυασμό χρωμάτων Μαύρο/Chalk Beige.
Επενδεδυμένο με λείο δέρμα:
- Κεντρικά τμήματα των εμπρός και πίσω καθισμάτων
- Εσωτερικά πλαϊνά των εμπρός και πίσω καθισμάτων
- Κεντρικά τμήματα και πλευρές των προσκεφάλων εμπρός και πίσω
- Στεφάνη τιμονιού
Επενδεδυμένο με συνθετικό δέρμα:
- Μεσαίο τμήμα ταμπλό
- Υποβραχιόνιο κεντρικής κονσόλας εμπρός
- Πάνω πλευρικά πάνελ κεντρικής κονσόλας
- Υποβραχιόνιο και χειρολαβές θυρών εμπρός και πίσω
Εκτελεσμένο στο χρώμα της επένδυσης Chalk Beige:
- Κεντρικά τμήματα των εμπρός και πίσω καθισμάτων
- Εσωτερικά πλαϊνά των εμπρός και πίσω καθισμάτων
- Κεντρικά τμήματα και πλευρές των προσκεφαλαίων εμπρός και πίσω
- Κάτω μέρος ταμπλό
- Τμήματα των θυρών, συμπεριλαμβανομένων των υποβραχιόνιων
- Πάνω πλευρικά πάνελ κεντρικής κονσόλας
E-Performance
Αυτονομία
643χλμ.Χρόνος φόρτισης
16,00minΣτο σταθμό φόρτισηςΧρόνος φόρτισης
11,0hΣτο σπίτιΤυπική μπαταρία με εγγύηση 8 ετών
Η μπαταρία επιδόσεων προσφέρει μεγάλη εμβέλεια χάρη στην υψηλή χωρητικότητά της. Το βελτιστοποιημένο σύστημα διαχείρισης της μπαταρίας προστατεύει τα εξαρτήματα και παρατείνει τη διάρκεια ζωής τους.

Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Ηλεκτρική κινητικότητα
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Πακέτα Εξοπλισμού
Equipment 'S'
Standard version
Standard εξοπλισμός
Εξωτερικό
Προστασία πεζών
Οροφή από αλουμίνιο
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Porsche E-Performance σύστημα κίνησης με κινητήρα μόνιμου μαγνήτη στον εμπρός και πίσω άξονα
Standard ανάρτηση
Wheels
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστκών (TPM)
Interior
Ζώνες ασφαλείας τριών σημείων με προεντατήρες
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation High
Ηλεκτρική κινητικότητα
Φόρτιση AC έως 11 kW
Lighting and vision
Παμπρίζ με θερμικά μονωτικό κρύσταλλο
Comfort and assistance systems
Alcohol Interlock preparation
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγγύηση νέου αυτοκινήτου
24 μήνες
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Μέγιστη ισχύς | 400 kW / 544 hp |
| Ισχύς overboost με Launch Control έως | 490 kW / 666 hp |
| Ισχύς 30 λεπτών | 168 kW / 228 hp |
| Μέγιστη ροπή με Launch Control έως | 1.080 Nm |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με Launch Control | 3,8 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με Launch Control | 8,0 sec |
| Επιτάχυνση 0-200 km/h με Launch Control | 12,3 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h με Launch Control | 2,0 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.991 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.980 mm |
| Πλάτος (με αναδιπλωμένους καθρέφτες) | 1.999 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.199 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 1.674 mm |
| Ύψος με αερανάρτηση (εξαιρετικά χαμηλό επίπεδο) | 1.644 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 1.659 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.694 mm |
| Ύψος με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 1.729 mm |
| Μεταξόνιο | 3.023 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 11,6 m |
| Διάμετρος στροφής τροχού | 10,7 m |
| Βάρος χωρίς φορτίο (καθαρό βάρος) | 2.583 kg |
| Κενό βάρος (DIN) | 2.555 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 2.630 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 3.205 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 650 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 100 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 3.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 120 kg |
| Όγκος χώρου αποσκευών (μπροστά) | 90 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.588 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 781 l |
| Προεξοχή εμπρός | 955 mm |
| Πίσω προεξοχή | 1.013 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 190 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 175 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 210 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερανάρτηση (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 245 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 14,9 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 18,7 ° |
| Γωνία προσέγγισης με αερόφρενα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 18,6 ° |
| Γωνία αναχώρησης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 22,7 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (τυπικό επίπεδο) | 14,6 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (χαμηλό επίπεδο) | 13,4 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 16,1 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,8 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (στάνταρ επίπεδο) | 500 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επίπεδο εκτός δρόμου) | 520 mm |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο off-road) | 555 mm |
Εύρος
| Αυτονομία συνδυασμένη (WLTP) | 643 km |
| Αυτονομία εντός πόλης (WLTP) | 782 km |
| Αυτονομία με επαναφόρτιση σε 10 λεπτά με μέγιστη ισχύ φόρτισης (WLTP) | 329 km |
χωρητικότητα μπαταρίας και φόρτιση
| Ενεργειακό περιεχόμενο μπαταρίας (μεικτό) | 113,0 kWh |
| Μέγιστη ισχύς φόρτισης (DC) | 390,0 kW |
| Χρόνος φόρτισης εναλλασσόμενου ρεύματος (AC) στα 11kW (0 έως 100%) | 11,0 h |
| Χρόνος φόρτισης για εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) με 22 kW (0 έως 100%) | 5,8 h |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 400 A (0 έως 100%) | 18,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 120 kW (500V, 250A, 10 έως 80 %) | 52,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με 150kW (10 έως 80%) | 26,00 min |
| Χρόνος φόρτισης για συνεχές ρεύμα (DC) με μέγιστη ισχύ φόρτισης (10 έως 80%) | 16,00 min |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 0 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας (WLTP) | 19,8 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 16,2 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας στην πόλη (WLTP) | 16,0 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 16,3 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας εκτός πόλης (WLTP) | 18,1 kWh/100 km |
| Κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 24,8 kWh/100 km |
Στάθμη ήχου (εγκεκριμένος τύπος βάσει UN-R 51)
| Επίπεδο θορύβου διερχόμενου οχήματος | 68 dB |

