Porsche Macan
Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved
38.000 €
Μη εκπιπτόμενος ΦΠΑ
Porsche Center Thessaloniki
14km Thessalonikis - Michanionas road
Thermi-Thessaloniki, GR 57001
Αριθμός αποθέματος:
9433
- Χρώμα εξωτερικού
- Sapphire Blue Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Χλμ.
- 149.110 χλμ.
- Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας
- 02/2017
- προηγ. Ιδιοκτήτ.
- 2
- Ιστορικό ζημιών
- Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα
- Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
- 12 μήνες
- Κινητήρας
- βενζίνη
- Σύστημα μετάδοσης
- PDK (Automatic)
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης
- 185 kW / 252 hp
- Επιτάχυνση 0-100 km/h
- 6,7 sec
Black standard interior
Standard interior in Black. Smooth-finish leather in interior colour: steering wheel rim, gear selector and gaiter seat upholstery: Alcantara®/leatherette. Note: In combination with Comfort memory package (14-way) or Adaptive Sports seats with comfort memory package (18-way) the seats are upholstered in smooth-finish leather
Εξοπλισμός οχήματος
Συμπεριλαμβανόμενος προαιρετικός εξοπλισμός
Εξωτερικό
Bi-Xenon main headlights including Porsche Dynamic Light System (PDLS)
ParkAssist (front and rear) with reversing camera
Panoramic roof system
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Power steering Plus
75-litre fuel tank
Wheels
All-season tyres for 18-inch alloy wheels
18-inch Macan S wheels
Interior
Lane Departure Warning with Lane Change Assist (LCA)
Automatically dimming interior and exterior mirrors
Light comfort package (i.c.w driver memory package, comfort memory package or adaptive Sports seats with comfort memory package)
Comfort memory package (14-way)
Seat heating (front)
Speed limit indicator
Floor mats
Smoker package
Ηχος / Επικοινωνία
Navigation Module for Porsche Communication Management (PCM)
Βασικός εξοπλισμός
Δεν εντοπίστηκε βασικός εξοπλισμός για αυτό το όχημα.
Επικοινωνήστε με το Porsche Center για πληροφορίες σχετικά με τον βασικό εξοπλισμό.
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
12 μήνες

Porsche Assistance
12 μήνες
Κινητικότητα και ασφάλεια κατά παραγγελία. 24 ώρες την ημέρα. 365 ημέρες το χρόνο. Γρήγορη βοήθεια - όπου και όποτε τη χρειάζεστε.
Κατάσταση και ιστορικό
Κατάσταση Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved Όχημα με πιστοποιημένη ποιότητα, πλήρες ιστορικό και αυθεντικά ανταλλακτικά. |
Χλμ. 149.110 χλμ. |
Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας 02/2017 |
προηγ. Ιδιοκτήτ. 2 |
Πλήρες ιστορικό σέρβις Ναι, κάθε σέρβις έχει γίνει στο Porsche Center |
Τελευταία συντήρηση Συντήρηση μεγάλης κλίμακας σε 25/02/2026 με 144.920 χλμ. Porsche Center Thessaloniki |
Ιστορικό ζημιών Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα |
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Κυβισμός | 1.984 cm³ / 2,0 l |
| Διάμετρος | 82,5 mm |
| Διαδρομή | 92,8 mm |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 185 kW / 252 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης σε εύρος στροφών | 5.000 - 6.800 r/min |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης | 370 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης σε εύρος στροφών | 1.600 - 4.500 r/min |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.800 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 93,2 kW/l / 127,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 229 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h | 6,7 sec |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 6,5 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h | 17,1 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 16,9 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h | 4,8 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.697 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.923 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.098 mm |
| Ύψος | 1.624 mm |
| Μεταξόνιο | 2.807 mm |
| Μπροστινό μετατρόχιο | 1.655 mm |
| Πίσω τροχιά | 1.651 mm |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας | 0,36 cD |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 11,8 m |
| Κενό βάρος (DIN) | 1.770 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 1.845 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.445 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 675 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Μέγιστο κατακόρυφο φορτίο ζεύξης ρυμουλκούμενου | 96 kg |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | 75 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.500 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 500 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 185 mm |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 15,3 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 300 mm |
Σημαντική σημείωση
Επικοινωνήστε με τον αναφερόμενο αντιπρόσωπο Porsche για σημαντικές πληροφορίες πελατών του κατασκευαστή του οχήματος, οι οποίες αφορούν στη συμμόρφωση αυτού του οχήματος.
Διαθεσιμότητα
Όλα τα καινούργια και μεταχειρισμένα αυτοκίνητα
Διάρκεια
12–60 μήνες
Πληρωμή
Εφάπαξ ειδική πληρωμή και μηνιαίες δόσεις
Λήξη της σύμβασης
Επιστροφή στο Porsche Centre