Porsche Macan
12th km National Road Athens - Lamia
144 51 Metamorfosis Attikis, Athens
- Χρώμα εξωτερικού
- Μεταλλικό Χρώμα Μαύρο - Jet Black Metallic
- Χρώμα εσωτερικού
- Χλμ.
- 61.710 χλμ.
- Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας
- 01/2022
- προηγ. Ιδιοκτήτ.
- 1
- Ιστορικό ζημιών
- Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα
- Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
- 12 μήνες
- Κινητήρας
- βενζίνη
- Σύστημα μετάδοσης
- PDK (Automatic)
- Σύστημα κίνησης
- All-wheel-drive
- Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης
- 195 kW / 265 hp
- Επιτάχυνση 0-100 km/h
- 6,4 sec
- Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP)
- 10,1 l/100 km
Συνδυασμός δερματίνη/Sport Tex σε Μαύρο - Black
Ομαλό δέρμα σε χρώμα εσωτερικού: στεφάνη τιμονιού, επιλογέας ταχυτήτων και γκέτα, καθίσματα: δερματίνη/Sport-Tex
Περιγραφή
Εξοπλισμός οχήματος
Δημοφιλής εξοπλισμός
Εξωτερικό
κινητήρα, κιβώτιο ταχυτήτων και σασί
Wheels
Interior
Ηχος / Επικοινωνία
Lighting and vision
Comfort and assistance systems
Επικοινωνήστε με το Porsche Center για πληροφορίες σχετικά με τον βασικό εξοπλισμό.
Εγγύηση
Η κάλυψη της εγγύησής σας περιλαμβάνει:

Εγκεκριμένη εγγύηση της Porsche
12 μήνες
Η Εγκεκριμένη Εγγύηση Porsche προσφέρει ένα επίπεδο υπηρεσιών ισοδύναμο με την εγγύηση των νέων αυτοκινήτων μας και καλύπτει όλα τα εξαρτήματα του οχήματος. Η παράταση της διάρκειας της Εγκεκριμένης Εγγύησης Porsche ή η επέκταση της εγγύησης είναι διαθέσιμη με επιπλέον χρέωση υπό ορισμένες προϋποθέσεις.

Porsche Assistance
12 μήνες
Κινητικότητα και ασφάλεια κατά παραγγελία. 24 ώρες την ημέρα. 365 ημέρες το χρόνο. Γρήγορη βοήθεια - όπου και όποτε τη χρειάζεστε.
Κατάσταση και ιστορικό
Κατάσταση Πρόγραμμα μεταχειρισμένων οχημάτων Porsche Approved Όχημα με πιστοποιημένη ποιότητα, πλήρες ιστορικό και αυθεντικά ανταλλακτικά. |
Χλμ. 61.710 χλμ. |
Ημ/νία 1ης άδειας κυκλοφορίας 01/2022 |
προηγ. Ιδιοκτήτ. 1 |
Πλήρες ιστορικό σέρβις Ναι, κάθε σέρβις έχει γίνει στο Porsche Center |
Τελευταία συντήρηση Συντήρηση μεγάλης κλίμακας σε 09/12/2025 με 59.123 χλμ. Porsche Center Olympiapark |
Ιστορικό ζημιών Δεν αναφέρθηκαν ζημιές ή ατυχήματα |
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Μονάδα Ισχύος
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Κυβισμός | 1.984 cm³ / 2,0 l |
| Διάμετρος | 82,5 mm |
| Διαδρομή | 92,8 mm |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης | 195 kW / 265 hp |
| Μέγιστη ισχύς κινητήρα εσωτερικής καύσης σε εύρος στροφών | 5.000 - 6.500 r/min |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης | 400 Nm |
| Μέγιστη ροπή κινητήρα εσωτερικής καύσης σε εύρος στροφών | 1.800 - 4.500 r/min |
| Μέγιστη ταχύτητα κινητήρα | 6.800 r/min |
| Μέγιστη ισχύς ανά λίτρο | 97,8 kW/l / 133,0 hp/l |
Επιδόσεις
| Μέγιστη ταχύτητα | 232 km/h |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h | 6,4 sec |
| Επιτάχυνση 0-100 km/h με πακέτο Sport Chrono | 6,2 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h | 16,3 sec |
| Επιτάχυνση 0-160 km/h με πακέτο Sport Chrono | 16,1 sec |
| Επιτάχυνση με ταχύτητα 80-120 km/h | 4,5 sec |
Αμάξωμα -Διαστάσεις και βάρη
| Μήκος | 4.726 mm |
| Συνολικό πλάτος | 1.922 mm |
| Πλάτος (με καθρέφτες) | 2.097 mm |
| Ύψος | 1.621 mm |
| Μεταξόνιο | 2.807 mm |
| Διάμετρος κύκλου στροφής | 12,0 m |
| Κενό βάρος (DIN) | 1.845 kg |
| Κενό βάρος (ΕΚ) | 1.920 kg |
| Επιτρεπόμενο μικτό βάρος | 2.510 kg |
| Μέγιστο φορτίο | 665 kg |
| Μέγιστο επιτρεπόμενο φορτίο οροφής με σύστημα μεταφοράς οροφής Porsche | 75 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (με φρένο) | 2.000 kg |
| Μέγιστη ικανότητα ρυμούλκησης (χωρίς φρένο) | 750 kg |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | 65 l |
| Όγκος κλειστού χώρου αποσκευών (V210-2) | 458 l |
| Όγκος πίσω χώρου αποσκευών (με αναδιπλωμένα καθίσματα) | 1.503 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών με αναδιπλωμένα πίσω καθίσματα (V211-1) | 954 l |
| Όγκος ανοιχτού χώρου αποσκευών (V211-2) | 488 l |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 202 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με χαλύβδινη ανάρτηση | 202 mm |
| Μέγιστο ύψος από το έδαφος με αερόφρενα (κανονικό ύψος οδήγησης) | 187 mm |
| Γωνία προσέγγισης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 16,8 ° |
| Γωνία αναχώρησης με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 23,4 ° |
| Γωνία διαφυγής με χαλύβδινη ανάρτηση (DIN) | 16,7 ° |
| Γωνία διαφυγής με ανάρτηση αέρα (επιπλέον επίπεδο εκτός δρόμου) | 18,8 ° |
| Μέγιστο βάθος διάβασης με ατσάλινο σύστημα ανάρτησης (DIN) | 300 mm |
Κατανάλωση/Εκπομπές Ρύπων
| Συνδυασμένες εκπομπές CO₂ (WLTP) | 230 g/km |
| Συνδυασμένη κατανάλωση καυσίμου (WLTP) | 10,1 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου εντός πόλης (WLTP) | 13,8 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου σε προαστιακό δρόμο (WLTP) | 10,0 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου εκτός πόλης (WLTP) | 8,8 l/100 km |
| Κατανάλωση καυσίμου σε αυτοκινητόδρομο (WLTP) | 10,0 l/100 km |