Porsche Taycan 4 Black Edition
- Екстериорен цвят
- Цвят Purple Sky Metallic
- Интериорен цвят
- Гаранция за нов автомобил
- 24 месеци
- Гаранция за акумулатора на Porsche HV
- 8 години или до 160 000 км
- Двигател
- Electric
- Пробег комбиниран (WLTP)
- 630 km
- Енергийно съдържание на акумулатора (брутно)
- 105,0 kWh
- Време за зареждане с постоянен ток (DC) с максимална мощност на зареждане (от 10 до 80 %)
- 18,00 min
- Задвижване
- All-wheel-drive
- Overboost мощност с Launch Control до
- 320 kW / 435 hp
Кожен салон черен, гладка кожа
С гладка кожа в черен цвят са следните елементи:
- централни части на предните и задните седалки
- странични опори за предните и задните седалки
- опори за глава на предните и задните седалки
- горна, предна и долна част на таблото
- капак на основното отделение за съхранение в централната конзола
- странични панели на централната конзола
- венец на волана
- модул на въздушната възглавница във волана
- подлакътници на предните и задните врати
- лайсни на средно ниво на предните и задните врати
- панели на предните и задните врати
- декоративни зони на предните и задните врати (не е приложимо във връзка с интериорни пакети)
E-Performance
Обхват
630kmВреме за зареждане
18,00minНа станцията за зарежданеВреме за зареждане
11,0hВкъщиПроизводителност на батерията Plus с 8-годишна гаранция
По-високи диапазони и по-голям потенциал за производителност чрез допълнителни клетъчни модули.

Оборудване на автомобила
Акценти на оборудването
Packages
Екстериор
Трансмисия / Шаси
Колела
Интериор
Осветление и видимост
Системи за комфорт и подпомагане на управлението
Kомплект за първа помощ с авариен триъгълник
Packages
Стандартна версия
Екстериор
Алуминиев покрив
Без релси на покрива
Седан
Трансмисия / Шаси
Едностепенна трансмисия на предния мост и двустепенна трансмисия на задния мост
Колела
Система за следене на налягането в гумите (TPM)
Колела в стандартен цвят
Интериор
Електрическо регулиране на кормилната колона
ISOFIX/I-Size точки за монтиране на детски столчета на задните външни места
Аудио / Комуникация
Зареждане и пробег
Система Porsche Intelligent Range Manager
Интегрирана AC силова електроника с до 11 кВт мощност на зареждане
Кабел за зареждане на зарядни устройства с променлив ток с дължина 6 м (до 11 кВт)
Без кабел за зареждане на Plug-in хибриди (PHEV)
Осветление и видимост
Системи за комфорт и подпомагане на управлението
Алармена система с обемни датчици в купето
Подготовка за система Alcohol Interlock
Пакет запаметяване настройките на мястото на водача и на пътника отпред
Предупреждение и спирачен асистент
Системи за спешни повиквания eCall и bCall
Система Keyless Drive
Врати без плавно затваряне
Предупредителен триъгълник
Гаранция
Гаранционното покритие включва:

Гаранция за нов автомобил
24 месеци
Гаранция за акумулатора на Porsche HV
8 години или до 160 000 км
Технически данни
Двигател
| Максимална мощност | 320 kW / 435 hp |
| Overboost мощност с Launch Control до | 320 kW / 435 hp |
| 30-минутна мощност | 163 kW / 222 hp |
| Максимален въртящ момент с Launch Control до | 610 Nm |
Мощност
| Максимална скорост | 230 km/h |
| Ускорение 0-100 км/ч с Launch Control | 4,6 sec |
| Ускорение 0-160 км/ч с Launch Control | 10,4 sec |
| Ускорение 0-200 км/ч с Launch Control | 16,4 sec |
| Ускорение в предавка 80-120 км/ч с Launch Control | 2,8 sec |
Каросерия - Размери и Тегла
| Дължина | 4 963 mm |
| Обща ширина | 1 966 mm |
| Ширина (с прибрани огледала) | 1 950 mm |
| Ширина (с огледала) | 2 144 mm |
| Височина | 1 379 mm |
| Височина с въздушно окачване (стандартно ниво) | 1 379 mm |
| Височина с въздушно окачване (изключително ниско ниво) | 1 357 mm |
| Височина с въздушно окачване (ниско ниво) | 1 369 mm |
| Височина с въздушно окачване (ниво за офроуд) | 1 399 mm |
| Междуосие | 2 900 mm |
| Диаметър на радиуса на завиване | 11,7 m |
| Диаметър на завиване на гумите | 11,0 m |
| Тегло без товар (собствено тегло) | 2 255 kg |
| Тегло без товар (DIN) | 2 250 kg |
| Тегло без товар (EC) | 2 325 kg |
| Допустимо брутно тегло | 2 880 kg |
| Максимално натоварване | 630 kg |
| Максимално допустимо натоварване на покрива с транспортна система за покрив Porsche | 75 kg |
| Обем на затвореното багажно отделение (V210-2) | 407 l |
| Обем на багажното отделение (отпред) | 81 l |
| Превис отпред | 997 mm |
| Заден надвес | 1 066 mm |
| Макс. просвет с въздушно окачване (нормална височина на каросерията) | 127 mm |
| Макс. просвет с въздушно окачване (ниско ниво) | 117 mm |
| Макс. просвет с въздушно окачване (ниво за офроуд) | 147 mm |
| Ъгъл на подход с въздушно окачване (стандартно ниво) | 11,1 ° |
| Ъгъл на излизане с въздушно окачване (стандартно ниво) | 14,2 ° |
| Ъгъл на преодоляване с въздушно окачване (стандартно ниво) | 10,6 ° |
| Ъгъл на преодоляване с въздушно окачване (ниско ниво) | 9,8 ° |
| Ъгъл на преодоляване с въздушно окачване (ниво за офроуд) | 12,2 ° |
Пробег
| Пробег комбиниран (WLTP) | 630 km |
| Пробег в градски условия (WLTP) | 693 km |
Капацитет на батерията и Зареждане
| Енергийно съдържание на акумулатора (брутно) | 105,0 kWh |
| Енергийно съдържание на акумулатора (нетна използваема) | 97,0 kWh |
| Макс. мощност на зареждане (DC) | 320,0 kW |
| Време за зареждане с променлив ток (AC) при 11 kW (от 0 до 100 %) | 11,0 h |
| Време за зареждане с променлив ток (AC) при 22 kW (от 0 до 100%) | 6,0 h |
| Време за зареждане с постоянен ток (DC) при 400 A (от 0 до 100%) | 18,00 min |
| Време за зареждане с постоянен ток (DC) с 120 kW (500V, 250A, от 10 до 80 %) | 46,00 min |
| Време за зареждане с постоянен ток (DC) с 150 kW (от 10 до 80 %) | 33,00 min |
| Време за зареждане с постоянен ток (DC) с максимална мощност на зареждане (от 10 до 80 %) | 18,00 min |
Разход/Емисии
| CO₂ емисии комбинирани (WLTP) | 0 g/km |
| Комбинирана консумация на електроенергия (WLTP) | 18,1 kWh/100 km |
| Електрическа консумация в градски условия (WLTP) | 16,4 kWh/100 km |
| Електрическа консумация в градски условия (WLTP) | 16,8 kWh/100 km |
| Електрическа консумация в предградията (WLTP) | 16,1 kWh/100 km |
| Електрическа консумация извън градски условия (WLTP) | 16,6 kWh/100 km |
| Електрическа консумация на магистрала (WLTP) | 21,3 kWh/100 km |
Звуково ниво (type approved based on UN-R 51)
| Ниво на шума при преминаващ автомобил | 65 dB |

