Porsche 911 GT3 (992 II)
- Екстериорен цвят
- Цвят Oak Green Metallic Neo
- Интериорен цвят
- Гаранция за нов автомобил
- 24 месеци
- Двигател
- Petrol
- Трансмисия
- PDK (Automatic)
- Задвижване
- Rear-wheel-drive
- Максимална мощност на двигателя с вътрешно горене
- 375 kW / 510 hp
- Ускорение 0-100 км/ч
- 3,4 sec
- Комбиниран разход на гориво (WLTP)
- 13,8 l/100 km
Интериор с много кожени / Race-Tex елементи в черно с контрастен цвят GT Silver
Допълнителни кожени елементи от стандартния интериор:
Горна част на таблото, включително козирка на уредите, горни секции на панелите на вратите, задни странични панели (не във връзка с опционалния пакет Club Sport).
Всички кожени елементи са в гладка кожа в черно. Декоративни шевове и бродирани лога „GT3“ в GT Silver.
Допълнителни елементи в Black Race-Tex: подплата за коленете на централната конзола, долна част на таблото, включително капак на жабката и капак на стойката за чаши, централни панели на вратите.
Допълнително за леки спортни изцяло черупкови седалки, частично перфорирана централна част на седалката в Race-Tex Black, с подложка в контрастен цвят GT Silver
Оборудване на автомобила
Акценти на оборудването
Packages
Екстериор
Трансмисия / Шаси
Колела
Интериор
Аудио / Комуникация
Осветление и видимост
Системи за комфорт и подпомагане на управлението
Packages
Версия GT3
Екстериор
Без релси на покрива
Специфичен за GT3 заден капак
Безопасност на пешеходците
Трансмисия / Шаси
Кормилно управление на задния мост със спортна настройка
Задвижване на задния мост
Стандартно окачване
63-литров резервоар за гориво
Колела
Система за следене на налягането в гумите (TPM) с режим на състезателна писта
Интериор
Без задни седалки
Волан с ръчно регулиране в дълбочина и височина
Триточкови автоматични предпазни колани
Предупредителна система за непоставен предпазен колан за водача и пътника отпред
Педали и опора за крака от неръждаема стомана
Аудио / Комуникация
Гласово управление
Осветление и видимост
Предно термично изолирано стъкло
Системи за комфорт и подпомагане на управлението
Алармена система с обемни датчици в купето
Подготовка за система Alcohol Interlock
Система Keyless Go
Предупредителен триъгълник
Системи за спешни повиквания eCall и bCall
Гаранция
Гаранционното покритие включва:

Гаранция за нов автомобил
24 месеци
Технически данни
Двигател
| Брой цилиндри | 6 |
| Работен обем | 3 996 cm³ / 4,0 l |
| Диаметър | 102,0 mm |
| Ход | 81,5 mm |
| Максимална мощност на двигателя с вътрешно горене | 375 kW / 510 hp |
| Максимален въртящ момент на двигател с вътрешно горене | 450 Nm |
| Максимална скорост на двигателя | 9 000 r/min |
| Максимална мощност на литър | 93,0 kW/l / 127,0 hp/l |
Мощност
| Максимална скорост | 311 km/h |
| Ускорение 0-100 км/ч | 3,4 sec |
| Ускорение 0-160 км/ч | 7,0 sec |
| Ускорение 0-200 км/ч | 10,8 sec |
| Ускорение в предавка 80-120 км/ч | 1,9 sec |
Каросерия - Размери и Тегла
| Дължина | 4 570 mm |
| Ширина (с прибрани огледала) | 1 834 mm |
| Ширина (с огледала) | 2 033 mm |
| Височина със стоманено окачване (PASM DIN) | 1 279 mm |
| Междуосие | 2 457 mm |
| Диаметър на радиуса на завиване | 10,9 m |
| Тегло без товар (собствено тегло) | 1 487 kg |
| Тегло без товар (DIN) | 1 479 kg |
| Тегло без товар (EC) | 1 554 kg |
| Допустимо брутно тегло | 1 782 kg |
| Максимално натоварване | 303 kg |
| Обем на багажното отделение (отпред) | 135 l |
| Обем на отвореното багажно отделение със сгънати задни седалки (V211-1) | 373 l |
| Превис отпред | 1 037 mm |
| Заден надвес | 1 076 mm |
| Макс. просвет с стоманено окачване (PASM DIN) | 76 mm |
| Ъгъл на подход със стоманено окачване (PASM DIN) | 6,3 ° |
| Ъгъл на излизане със стоманено окачване (PASM DIN) | 9,4 ° |
| Ъгъл на преодоляване със стоманено окачване (PASM DIN) | 10,6 ° |
Разход/Емисии
| Комбинирани CO₂ емисии (WLTP) | 312 g/km |
| Комбиниран разход на гориво (WLTP) | 13,8 l/100 km |
| Разход на гориво в градски условия (WLTP) | 22,4 l/100 km |
| Разход на гориво в предградие (WLTP) | 12,8 l/100 km |
| Разход на гориво извън града (WLTP) | 11,8 l/100 km |
| Разход на гориво по магистрала (WLTP) | 12,7 l/100 km |
Звуково ниво (type approved based on UN-R 51)
| Ниво на шума при преминаващ автомобил | 74 dB |
| Ниво на шума на неподвижно превозно средство | 96 dB |
| Ниво на шума на неподвижно превозно средство (об./мин.) | 3 658 r/min |